Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Jabloně > Podnože - jabloně, hrušně

Podnože - jabloně, hrušně

Mimmo (2203) - xxx.xxx.213.67 (?)
8.7.2019 18:26
Zkusit pro zajímavost můžete, ale asi shnijí. Není to vrba. Lepší by byl substrát na zakořeňování.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

HTB1 (6) - xxx.xxx.206.127 (?), 7.7.2019 10:25
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry den

letos jsem zacal roubovat stare odrudy stromu (kalvil a pod) na plane stromy co jsem nasel u cesty. Na pristi rok nemam na co roubovat, ale nasel jsem pod starou jabloni a pod planou hrusni(takovou pichlavou) male stromky co vyrustaji z korenu velkych stromu.

Napadlo me je vykopat, presadit a pristi rok naroubovat  - pujde to? Mozna je to nesmysl, ale jsem zacatecnik samouk.

Diky za odpoved

Připojit reakci   

vyslouzil (17610) - xxx.xxx.236.1 (?), 7.7.2019 15:48
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ten nápad je dobrý. Problém je, že ty odkopky od kořenů staré hrušně často nemají dost vlastních kořínků, takže jejich ujímavost bude problematická. Ale určitě to stojí za to, nějaké se určitě chytnou. Doporučil bych štěpovat až poté, co bude jasné, že se odkopek ujmul.
   Tzv. plané jabloně u cest jsou obvykle semenáče z odhozených ohryzků. Jejich vlastnosti jsou různé, většinou horší než u selektovaných semenných podnoží. Ale pro stromy u cesty je to jedno, jejich naštěpování je záslužné. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.49 (?), 7.7.2019 19:03

Roubuji na jaře podnože v ruce a poté vysadím. Některé ani nemají kořeny, a ujmou se na nich všechny rouby. Akorát přírustky u nezakořeněných podnoží zvláště u těch skoro bez kořenů jsou malé, přes intenzivní péči třeba jen 50cm. Dá se i očkovat letos přímo na odkopky forkertem, po opadu listí odkopky vyškubete ven a přesadíte, to už jsou očka dobře srostlé. MH

Připojit reakci

Marek-TT (682) - xxx.xxx.235.1 (?), 7.7.2019 21:26

Riešim podobný problém, no u mňa sa jedná o koreňový výmladok podpníku MM106. Na jar som ho kopulačne zaštepil a momentálne má asi 80 cm. Chcel by som ho na jeseň vykopať a presadiť na iné miesto, no bojím sa práve nedostatočného koreňového systému. Skúšal som aj prihŕňanie, aby vyhnali nové korienky, no nepomohlo to.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.67.245 (?), 7.7.2019 22:12

Tak se dohrabete hlouběji a vytáhnete to i s kořenem. V předjaří výpěstek seříznete úměrně kořenovému systému. Hlavní problém bych ale viděl v tom, že podrůstání podnoží je často symptom proliferace jabloňí. Takový materiál bych k množení nepoužíval.

V.

Připojit reakci

HTB1 (6) - xxx.xxx.206.127 (?), 8.7.2019 17:28

Co kdybych ted vykopal ty vyhonky od jabloni a hrusni a dal si je do podzimu do kyble s vodou - nepustily by vice korenu? A na podzim je dal do hliny.

Ty "plane " jablone u cest budou asi od ohryzku z blizkych sadu kde pestuji odrudy gala a podobne moderni odrudy

Připojit reakci

Mimmo (2203) - xxx.xxx.213.67 (?), 8.7.2019 18:26
Zkusit pro zajímavost můžete, ale asi shnijí. Není to vrba. Lepší by byl substrát na zakořeňování.
Připojit reakci

Efs (65) - xxx.xxx.104.254 (?), 9.7.2019 17:35

Pokud jde o hrušky, zkuste někde najít semenáče hlohu. Někdo to tady před časem radil. Vyzkoušel jsem to a rouby chytají spolehlivěji než na hrušně nebo kdoule.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.168.81 (?), 9.7.2019 20:00

A jabloň (Ametyst) na hlohu taky roste. Už třetí rok. To jsem zase vyzkoušel já. JG wink

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov krůt16:10
Chov krůt22.9.2020
Chov krůt21.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa20.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa18.9.2020
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg14.9.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020