Podnoz A2



Stránky: 1,  2   
host - 168.85 (?) 
3.7.2016 19:49, zobrazeno: 11397x
Prosim o radu. Jakou zivotnost ma jablon na podnozi A2? Kolika let se dozije takovy strom ve srovnani s jabloni na semenaci? Dekuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.2 (?), 3.7.2016 19:54

zalezi od podmienok pestovania poda klima aka je vysoka hladina spodnej vody a nakoniec aj nastepenej odrody ci bude trpiet namrzanim rakovinou a ine... ale vseobecne podla mojich vedomosti 40-60rokov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 4.7.2016 7:56

Na takto položenú otázku nemôžete dostať exaktnú odpoveď. Je to podobné, ako keby Ste si kupovali psa a spýtate sa chovateľa, ako dlho bude žiť. Jabloň na podpníku A2 má predpoklad životnosti niekoľko desaťročí. Za predpokladu, že sa o ňu budete riadne starať a že nepríde nejaká prírodná katastrofa (búrka, blesk) ktorá by ju zničila.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.37 (?), 25.9.2018 8:17
Topaz na podpníku A2 (foto). Trvá 4-5 rokov kým sa "rozrodí", rast je bujný, zdravotný stav bezchybný. U mňa sa Topazu na slaborastúcich podpníkoch nedarilo (stromy odchádzali na chorobu krčka, asi fytoftóru). Veľkosť plodov na A2 sa nelíši od M9. Dozrievajú trochu neskôr, čo je v mojich podmienkach plusom. Súčasné počasie (striedanie chladných nocí, orosených rán a teplejších dní) napomôže k takému vyfarbemiu plodov, ako sa na Topaz patrí. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 25.9.2018 13:56

Na podnoži A2 mám vícero odrůd. 1 m od sebe mám Vandu na J-TE-E a na A2. Na A2 plody vybarvují a dozrávají později - zatímco na J-TE-E jsou už deset dní sklizeny, na A2 jsou stále ještě na stromku. Topaz jsem také zrušil na M9 (stejné problémy jako u pana Hlavatého) a přerouboval jím staré Vilémovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.99 (?), 25.9.2018 18:14
Ja mám na A2-ke len 2 stromy - spomínaný Topaz a Matkino/Matčino, ktoré by pestovať vo forme nejakého pidi-tvaru asi moc veľký zmysel nemalo. Inak mám všetko na MM106, M26 a M9, niečo aj na MM111. Snažím sa zosúladiť rastový potenciál podpníka a ušľachtilej odrody, nie vždy to ponuka škôlok umožňuje. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.176 (?), 25.9.2018 19:36

Pán Hlavatý potrebuje jabloň na podpníku M26 trvalú oporu? Aké máte s ním skúsenosti čo sa týka odolnosti stromu na sucho? Potrebuje jabloň zasadená na tomto podpníku bezplevelnú hlinu alebo môže byť hlina okolo stromu aj zatrávnená? Netrpia jablone na tomto podpníku u vás chorobami krčka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.99 (?), 25.9.2018 20:16
234.176: Jablone na M26 potrebujú u mňa oporu prvé 2-3 roky, potom už nie. Kvôli silným búrkam a víchriciam v posledných rokoch ale oporu pre istotu ponechávam. Odolnosť na sucho netestujem - mám vlastný zdroj vody a zavlažujem vždy keď je to potrebné. Bezplevelný kruh mám pod všetkými stromami bez výnimky, bez ohľadu na druh a podpník. Choroby krčka sa nevyskytli. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.71 (?), 26.4.2019 16:09
Na fotke je jabloň Matkino (Nonetit) na podpníku A2, zasadená v okt.2017. V súlade s charakterom tejto odrody strom budem formovať ako vyšší tvar - polokmeň. Zaujímavé je, že stromček na tomto bujnejšom podpníku zakvitol už v druhom roku po zasadení. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.185 (?), 26.4.2019 16:47

To co tvrdi literatura je jedna vec a skutocnost druha.Mne Ligol na semenaci zakvitol uz v prvom roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika