Plíseň na listech



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?)
8.6.2014 12:40

Co je kalině, nevím. Na jabloni to vypadá na strupovitost. Na postřik už je asi pozdě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
MAHO - (25) - 87.2 (?), 8.6.2014 12:12, zobrazeno: 8995x

Vážení přátelé,

letos na jaře jsem postříkal ovocné stromy postřikem proti houbovitým chorobám (hlavně ochrana meruněk) a nyní v červnu vidím plesnivé listy na Kalině a ošklivé fleky na listech jabloně. Nevíte co s tím? Mám to ještě nyní v červnu něčím ošetřit? Děkuji za rady.

Kalina
Kalina
jabloň
jabloň
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 8.6.2014 12:40

Co je kalině, nevím. Na jabloni to vypadá na strupovitost. Na postřik už je asi pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 8.6.2014 15:30

Také si myslím, že na listu jabloně je strupovitost.
Na kalině jsou roztoči, zřejmě vlnovník. Těm se letos mimořádně daří. Zahrady u dobných pěstitelů, které jsem měl letos možnost vidět, případně ošetřovat, nejvíce trápí roztoči a mšice. Je to tak i u mne. Ani obávané pilatky letos tolik neřádily. Svilušky a vlnovníci + mšice tady vedou.

Před obědem jsem se vrátil ze zahrady syna. Koupil dům a na zahradě je mladá hrušeň na kdouli, odhaduji tak 3-4 roky. Má asi do 10 plodů. Když jsem ji před 14 dny spatřil, na většině listů byla obsypána vlnovníkem, v rozsahu daleko větším, než má tazatel na kalině. Hned jsem se vrátil domů, namíchal do litrového postřikovače Hycol Z + Nissorun a dojel ošetřit. Většina roztočů " odešla", ale listy vypadají hrozně, tak jsem stromek podpořil stimulátorem Sviton + Hycol Z.

To uvádím jako příklad toho, že Nissorun účinkuje i na jiné roztoče než je sviluška, na kterou je registrován. Byly zde několikrát o tom dohady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 135.88 (?), 8.6.2014 21:31

Připojuji drobnou poznámku k první fotce:

pane Martine, jste si jist, že je to kalina? Druh neznáte?

Mně to žádný známý druh kaliny nepřipomíná. Mnohem spíše bych to tipoval na pustoryl - "jasmín" - Philadelphus.

A na rozdíl od p. Vinšálka se domnívám, že to není napadení roztočem, ale - jak jste sám napsal - spíše nějakou plísní. (mohu se málit). Takže bych - za sebe - volil postřik nějakým fungicidem na listové skvrnitosti a plísně...

Josef.

Foto celého keře a hlavně případného květenství by k určení keře (o což tady ale nejde) pomohla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.209 (?), 8.6.2014 21:55

Na strupovitost zkuste Syllit (opakovane), zkusenost s tim zatim nemam, zacal jsem pouzivat Syllit az letos. Potreboval jsem ho loni, jedna jablon, pred niz je situovan sklenik a je tedy kolem ni horsi proudeni vzduchu, to loni v nepriznivem pocasi seredne odskakala na strupovitost. J.R.

Objeví-li se strupovitost na listech, potom se k zastavení nebo alespoň přibrzdění infekce doporučuje eradikační zásah vhodným fungicidem. V minulých letech vykazoval nejlepší účinnost dodinový fungicid Syllit 65 (Syllit 400 SC).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika