Pink Lady



mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 242.6 (?)
9.11.2019 20:36

Krásna úroda pán Polehla, klobúk dole pred dosiahnutím výsledku, ako nakoniec aj každým z produktov, ktoré tu umiestňujete.

U mňa úroda Pink Lady z pohľadu veľkosti plodov, ako akždý rok, vyrovnaná. Jabloň mám na MM106, strom sa pekne tvaruje,  pre amatérskeho pestovateľa, akým som, je to bezproblémová odroda. V rodine sa spotrebuje závratnou rýchlosťou, vlastne ani netuším, ako dlho sa dá takéto jablko skladovať :). Chuťovo je Pink Lady jedinečná, lahodná.

Plody som tento rok ešte nechal na strome, no už pred mesiacom boli vo farebnej forme tak, ako ukazujú obrázky. Dnes sú podstatne vyfarbenejšie, ale ku konzumnej zrelosti ich po obratí čaká prepotrebné dofermentovanie.    mino BA

Pink Lady
Pink Lady
Pink Lady
Pink Lady
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 242.6 (?), 9.11.2019 20:36

Krásna úroda pán Polehla, klobúk dole pred dosiahnutím výsledku, ako nakoniec aj každým z produktov, ktoré tu umiestňujete.

U mňa úroda Pink Lady z pohľadu veľkosti plodov, ako akždý rok, vyrovnaná. Jabloň mám na MM106, strom sa pekne tvaruje,  pre amatérskeho pestovateľa, akým som, je to bezproblémová odroda. V rodine sa spotrebuje závratnou rýchlosťou, vlastne ani netuším, ako dlho sa dá takéto jablko skladovať :). Chuťovo je Pink Lady jedinečná, lahodná.

Plody som tento rok ešte nechal na strome, no už pred mesiacom boli vo farebnej forme tak, ako ukazujú obrázky. Dnes sú podstatne vyfarbenejšie, ale ku konzumnej zrelosti ich po obratí čaká prepotrebné dofermentovanie.    mino BA

Pink Lady
Pink Lady
Pink Lady
Pink Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 6.189 (?), 10.11.2019 9:03

Tak už len dopĺňam finálny vizuál PL na tento rok    mino BA

Pink Lady
Pink Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 12.11.2019 8:10

ake su skladovacie vlastnosti pink lady? aj ked to pravidlo nie je, kedze dozrieva velmi neskoro, mohla by aj dlho vydrzat (oberie sa do chladnejsej pivnice). vdaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.142 (?), 12.11.2019 13:44

Šikovný pěstitel, šikovně zvolený tvar stromku a krásně vybarvené plody pane mino BA.Je zjevné, pěstujete Pink Lady v mnohem příznivější poloze než já.V mých 470 m je to na hranici dozrání této odrůdy, možná i za ní.Nahrazuji tento hendikep podnoží (M9),agrotechnikou, probírkou plodů a pěstitelským tvarem.Vybarvení u mě je primárně závislé na říjnovém počasí.Loni bylo slunečno a plody byly nádherně vybarvené.Letos říjen tolik slunečných dnů nenabídl, přesto k dozrání došlo (semena) i když vybarvení některých plodů není zcela dle mých představ.V mé poloze je ještě jeden limitující prvek a to podzimní mrazíky.V říjnu několikrát klesla teplota pod bod mrazu a koncem října dokonce na -5 *C.Záměrně jsem nechal plody na stromku jako pokus zda to bez úhony ustojí.Poté následovaly listopadové slunečné dny.Délka vegetačního období před sklizní je pro mě důležitá.Při sklizni jsem žádné poškození nepozoroval.Uvidíme co ještě skládka.Vidím to však dobře.

Jak jsem uvedl, loni jsem vysadil ještě špičák Pink Lady.Je to nový klon a měl by mít větší a protáhlejší plody.Doufám že je to klon který zraje asi o 2 týdny dříve jak jsem kdesi četl.Důležitější však je aby měl chuť originálu.

Pane Tom NR.Loňskou úrodu jsem průběžně testoval na délku konzumní zralosti..V prosinci byla u mě ještě P.L. neodleželá.Koncem ledna už se projevovaly naplno chuťové kvality.V půli března jsem bral poslední plod a chuť stále beze změn, konzistence a šťavnatost vynikající.Dále jsem už neměl plody.Předpokládám její výdrž ve výborné kondici do půli dubna a možná i déle v obyčejném sklepě.

Trochu jsem se rozepsal ale považoval jsem za nutné zveřejnit pár postřehů s touto odrůdou.Mnozí ji mají vysázenou a každá praktická zveřejněná informace je pro ně zásadní.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 13.11.2019 8:36

kupovany plod bol vyborny, doma dopestovana by PL mala byt este lepsia. koli licencii ju neviem zohnat, kolegovia, neviete poradit eshop kde by nahodou mali Pink Lady, idealne m26,mm106?  

pan Poleha, ktore odrody su u vas najdlhsie a najlepsie skladovatelne? pivnicu mam teplu, teraz 12stupnov. Koncom septembra tam bolo 19, tak hladam dlhodobo skladovatelne odrody s co najneskorsou dobou zberu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 13.11.2019 14:46

Pane TomNR: Uvádím pouze odrůdy mnou pěstované u níž je deklarována dlouhá skladovatelnost.

1) Odrůdy mnou ověřené

Melrose (do 1/2 dubna), Braeburn (do konce března), Jonathan (do konce března), Kanzi (překvapivá výdrž), Pink Lady (zatím ověřeno do 1/2 března)

2) Odrůdy prověřované

Admirál (letos prověřovaná na výdrž), Meteor (očekávám úrodu příští rok)

3) Odrůdy vysázené zatím ve formě špičáku či jednoletého rozvětvení

Enterprise, Jazz, Natyra

Závěrem bych dodal.Skladovací podmínky máme přibližně stejné.

Zahradě zdar - Mičurin nII (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.130 (?), 5.11.2020 18:10
Plody Pink lady mám stále na strome.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.130 (?), 5.11.2020 18:13
Ešte ich pár dní nechám na strome.V minulej sezóne som mal prvé plody a chuťovo boli výborné.V porovnaní s plodmi ktoré sa predávajú v supermarketoch je to chuťovo velikánsky rozdiel.Podobnú skúsenosť mám aj pri odrodách Kanzi a Fuji kiku 8.Dnes som naposledy pokosil v tomto roku trávnik medzi stromami, tak som si po skončení práce dal po sebe odrody Kanzi, Admirál a Fuji kiku 8 a priznám sa že pri konzumácii týchto odrôd my doslova vypadol z ruky pri krájaní týchto jabĺk vreckový nožík, bol som ohromený ich chuťou, sú to špičkové odrody neskutočnej chuťovej kvality.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 5.11.2020 20:14

Pěkně vybarvené plody pane Morvai.Já jsem na tom mnohem hůř.Letošní vegetační rok byl u mě dost chladný ale hlavně, velmi málo slunečního svitu.Rozhodující pro vybarvení Pink Lady je říjem.V tomto období jsem měl snad 4 nebo 5 slunečných dnů.Stále pod mrakem nebo déšť.To snad 12 let nepamatuji.Nežehrám, hlavně že se napojila a ozdravila příroda.

V poloskleníčku se vyvinuly pěkné plody krom vybarvení - foto 1÷3

Nejvybarvenější je roub v Elstaru - foto 4

První plody nového klonu Pink Lady na samostatném vřeteni - foto 5÷6.Poldy zatím neodpovídají časnějšímu vybarvení a protáhlejšímu tvaru jak bylo proklamováno. První plody mohou být dost variabilní.Čas ukáže.

Vše foceno 31.října a plody stále na stromech.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 115.132 (?), 6.11.2020 14:51

V podstate sa pripájam k pánovi Morvaiovi. Tá istá zostava odrôd (okrem Admirálu) je najvyššou chuťovou kvalitou. Fuji KIKU Fubrax tento rok alternoval, zrejme nepomohli ani mrazy zo začiatku roka. Pink Lady je nielen dokonalé jablko, strom sa krásne tvaruje a má na MM106 optimálny rast a aj rodivosť. Jablká sú ešte na strome, tento alebo budúci víkend pôjdu dole. 

A ako píše pán Polehla "Stále pod mrakem nebo déšť.To snad 12 let nepamatuji.Nežehrám, hlavně že se napojila a ozdravila příroda"...je to tak, marhule a broskyne v kvete zamrzli (až na Tomcot a BJ Elbertu). Stromy tak išli do rastu dreva, tak krásne prírastky s plodmi nemali (čo je logické). Obzvlášť potešila nektarinka Stark Red Gold, ktorá pri plodení v minulých rokoch takmer neprirastala. Tento rok sa z "prerastenej ríbezle" stal konečne krásny strom.    mino BA

Pink Lady
Pink Lady
Pink Lady
Pink Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika