Pink Lady



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.140 (?)
29.10.2015 12:13

Proč Vám nestačí, že Vám chutnají.Proč musí ostatní odrůdy hned válcovat.Kde berete tu jistotu, že tomu není naopak.Jmenované odrůdy jsou jistě chutné.Bohemii a Rozelu pěstuju a chutnají mě a také to tady píšu.Takový Orion (Střížovice) já osobně považuju za naše nejlepší novošlechtění od dob Rubína (Bohemie).Zdůrazňuji to snad v každém desátém příspěvku o jabloních,že nic lepšího není a Vámi zmiňované odrůdy válcuje?Tedy mimo Bohemie.Já tu potřebu nemám. - Mičurin II (470 m) PS : Rozela - 2 postřiky Ca nepomohly - cca 30% napadení plodů na devítiletém stromku.To se Vám jeví jako bezvýznamné?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.10.2015 15:20

Jestli je snaha fandit českým a slovenským odrůdám vyšlechtěným do našich podmínek brána jako ostouzení, pak se k němu odpovědně hlásím.  A jsem hrdý, že domácí krasavci jako Bohemia, Rozela, Merkur, Admirál, Rubinola dokáží tu cizí konkurenci válcovat - nejen v pěstitelských nárocích, ale i v chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 28.10.2015 17:38

Rád bych věděl, jakou má ta Pink Lady vlastně chuť. Když si je koupím na jaře v obchoďáku, tak jsou jak kámen ještě po měsíci v pokojové teplotě a chuť veškerá žádná. To není žádné ostouzení, to je dotaz na někoho, kdo tuto odrůdu pěstuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 28.10.2015 21:16

Jak je Vaším zvykem pane Vysloužile, opět rozebíráte příspěvek k obrazu svému a ne dle myšlenky autora.Vaše specializace odpůrce tzv.zaplevelujících odrůd naších zahrádek je proslulá.Proč neřeknete Vaším příznivcům a naslouchačům, že odrůdy Bohemia, Merkur a zvláště Rozela (vlastní zkušenost) a nový Admirál (zkušenosti mnoha novopěstitelů této odrůdy) silně trpí hořkou pihovatostí.Plody jsou znehodnoceny ve stejném, ne-li větším měřítku jako ty citlivé na strupovitost.Vylezte z té sřížovické ulity a chovejte se objektivně.Dokonce je charakterizujete, že nic lepšího není.Je jich mnoho lepších, jen se podívat objektivně také do světa. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.10.2015 8:29

Krom jistého českého patriotismu nemám zvláštní důvod prosazovat střížovické odrůdy. Jenže ony mi nejvíc chutnají a navíc se jim u nás daří. Zdaleka nejsem sám, kdo se rozplývá nad kvalitou Admirála, Merkura, Bohemie a jiných lahůdek. Ano, v tuto chvíli nic lepšího nevidím. Jablko, které vyžaduje pravidelnou chemickou péči a pro úspěšné dozrání musí mít kolem sebe skleník, takové opravdu nepotřebuji.  Co se týče hořké pihovitosti, na přirozených tvarech nepřehnojených stromů se problém většinou vyřeší sám. A i kdyby, vápník považuji za zdravější alternativu než míchání pesticidů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.140 (?), 29.10.2015 12:13

Proč Vám nestačí, že Vám chutnají.Proč musí ostatní odrůdy hned válcovat.Kde berete tu jistotu, že tomu není naopak.Jmenované odrůdy jsou jistě chutné.Bohemii a Rozelu pěstuju a chutnají mě a také to tady píšu.Takový Orion (Střížovice) já osobně považuju za naše nejlepší novošlechtění od dob Rubína (Bohemie).Zdůrazňuji to snad v každém desátém příspěvku o jabloních,že nic lepšího není a Vámi zmiňované odrůdy válcuje?Tedy mimo Bohemie.Já tu potřebu nemám. - Mičurin II (470 m) PS : Rozela - 2 postřiky Ca nepomohly - cca 30% napadení plodů na devítiletém stromku.To se Vám jeví jako bezvýznamné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 29.10.2015 13:23

Každý jistě pochopí - nepochybně i Vy - že "válcováním"   jsem básnicky vyjádřil, že tyto odrůdy mi chutnají nejvíc. Klidně to zopakuji v každém desátém příspěvku, snad to není trestné. Jistotu, abych kvůli tomu strčil hlavu pod buchar samozřejmě nemám, ale vyzkoušel a ochutnal jsem odrůd jablek jako málokdo, to mi věřte. Tedy když ne jistotu, určitou váhu to mé hlásání mít může.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.141 (?), 29.10.2015 13:53

Bez komentáře, jdu na tři dny raději na zahradu.Stejně to nemá nic společného s odrůdou Pink Lady.Ztráta času. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 29.10.2015 14:43

Já vím, Vám se nelíbilo, když jsem onehdy napsal o zaplevelení zahrádek odrůdami ze supermarketů. 
    Já už jsem totiž podobnou věc vyzkoušel kdysi dávno. V 70. letech minulého století v době zahrádkářského boomu jsem byl nadšený chutí jablek, které k nám byly vozeny ze spřátelených zemí - z Maďarska a balkánských států a občas byly i k dostání v obchdech Ovoce - zelenina. Tak jsem tedy vyklučil a přerouboval staré Sudetské, Baumanovy, Zlaté parmény, Smiřické, Gustavovo, aj a nahradil je odrůdami, které mě tehdy tak oslnily. Golden a Red Delicious, Jonathan, Coxova r., Mac Intosh, a aby se neřeklo, i profláklý Idared a Spartan. Jaké bylo zklamání, že vypěstovaná jablka se těm maďarským podobala jen vzdáleně a ještě k tomu pouze v lepších letech. Z těžkého rozčarování a přesvědčení, že tak krásná, velká a lahodná jablka u nás vypěstovat prostě nelze, mě vysvobodily až nové české odrůdy - Šampion, Rubín, Karmen, Jonalord. Hádejte odkud - ano ze Střížovic!  Najednou i u nás začaly na stromech růst jablka, před nimiž se klaněli i nejnáročnější konzumenti. Možná odtud pramení má náklonnost k této šlechtitelské stanici.  A teď vidím, že situace se opakuje. Lidé shánějí a vysazují odrůdy, které je oslovují z marketových pultů -  Fuji, Pink Lady, Braeburn, Honey Crisp, Granny Smith, Red Chief... Což o to, zkušení nadšení ovocnáři - nechť je zkusí, oni vědí, co tyto odrůdy potřebují a co od nich čekat. Jenže - po ovocné sadbě těchto odrůd se shánějí v prodejnách a školkách i naprostí laici na vysočině - jen na základě ochutnání jablka z hypersuper. No a prodejci jim to vymlouvat nebudou, ti budou shánět a nabízet to, po čem je největší poptávka.
    Proto je můj postoj k těmto cizokrajným odrůdám takový a proto je lidem bez zkušeností rozmlouvám (můžese zdát, že očerňuji).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.180 (?), 29.10.2015 17:36

"A i kdyby, vápník považuji za zdravější alternativu než míchání pesticidů."

Rozela aj Admiral (M106 a M26 stihle vreteno) mala u i mna prvu urodu takmer komplet pehovitu, co je pre mna osobne dost velke minus a sklamanie. Striekat 10-20 krat pocas leta a jesene nehodlam a i ked kvalita plodov je mozno vyborna, pokial sa toto nezlepsi v dalsich rokoch stromy nahradim takymi, ktore takuto extremnu starostlivost nepotrebuju. Nemyslim si ze je spravny trend pouzivat nachylne odrody na dalsie krizenie, to je slepa ulicka - aspon pre mna. Skusim buduci rok obmedzit hnojenie N, K. Neviem co viac by som este mal skusit (stromy rezem minimalne len v lete...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.97 (?), 29.10.2015 19:57
Myslím si úplně totéž. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika