Pink Lady



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?)
8.5.2016 7:43

Ano, Sirius, Goldstar a některé další pozdní odrůdy chladnější polohy nemají rády. Tady záleží také na ročníku.
Naproti tomu v polohách vyloženě teplých se u nich může projevit kratší doba skladovatelnosti. S tím však osobní zkušenost nemám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 4.5.2016 14:00

Zdravím pokusníci.Po dvou letech po výsadbě má Pink Lady tři květy.Jak je natom ta Vaše pane Kaněro.Sázeli jsme ji předloni spolu.Pokud vše zdárně dozraje budu mít mimořádnou možnost porovnat kvalitu plodů ze stromku rostlého ve vytvořeném mikroklimatu a volně rostoucího stromku.Mám totiž naroubovanou Pink Lady ještě na Elstaru (rouby od pana Pal'a) a má první květ.Zahradě zdar. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 4.5.2016 14:34

Chlapci pokusníci, kde Ste preskakovali ploty? - veď Pink Lady je klubová, licenčne chránená odroda, neprístupná nám obyčajným malozáhradkárom smiley.  Taká by mala byť aj Pinova Evelina. Keď už Ste boli takí šikovní, aspoň nám poreferujete, ak už ochutnáte plody.         (No nič, iba Vám ju trochu závidím).   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.253 (?), 4.5.2016 17:47
Pink Lady mám od roku 2006, vloni měla asi 50kg menších jablíček, nebyl čas na protrhání, musím se polepšit. Jablka vzhledově i tvarově pěkná, ještě teď jsou ve sklepě ve velmi dobrém stavu. Je náchylná na strupovitost, potřebuje chem. ochranu. Pokud není tlak strupovitosti silný jako loni tak stačí dva postřiky a je bez kazu. Evelina, mám od roku 2014 vloni měla první 3 jablka. Na rozdíl od Pinovy jsou větší, konického tvaru, krásně vybarvené. Co se týká chuti tak ta je asi stejná jak u Pinovy. Ochrana proti chorobám asi stejná jako u Pinovy, zatím nelze po loňském roce hodnotit. Jinak mrazy minulý týden ve středu, čtvrtek a pátek zlikvidovaly ořechy, duranzie, meruňky, vinnou révu, silně poškodily ostatní švestky, rybíz a angrešt. broskvoně a také brambory. Jabloně a hrušně to přečkaly s menšími ztrátami Zdravím, Tonda JVM 172 m.n.m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.226 (?), 4.5.2016 21:26

Dneska jsem si dal kupovanou Evelinu - no, zklamala mě. Tuhost dužniny dobrá, i ta šťavnatost tam byla, ale chuť - směs syntetické chemie. Snad je to tím skladováním a ve skutečnosti je to jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 6.5.2016 11:40

Ja sa takto teším na Desert, sadil som ho pred 2 rokmi, zdá sa že prvé plody by mohli tento rok byť. Chuťovo by to mala byť jedna z najlepších odrôd. Na Slovensku ho nebolo možné zohnať, tak som si bol preň až v Ostrohu. Uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 7.5.2016 9:09

Desert je chuťově vynikající zářijová odrůda. Mám ji 11 let, v posledních letech však má drobnější plody.

V těchto dnech je však chuťově těžko dostižitelný Sirius. Troufám si tvrdit, že v současné době na něho žádné cizokrajné odrůdy z marketu nemají a chutí je malinko za ním i Admirál.

Loňský rok prostě této odrůdě "sedl". Dokonce i plody potlučené kousky ledu, které přihnala v létě vichřice, vydržely až do konce dubna.
Dal jsem je ve sklepě stranou a čekal, kdy se začnou kazit. Kdepak, na jizvě slupky se vytvořila jakási korková vrstvička, která k jaru trochu zčernala. Pod ní byla však dužnina zdravá.
To takový Rubín i někeré další odrůdy se kazil už na stromě a po uložení do sklepa zkáza rychle pokračovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 7.5.2016 11:17

Pán Vinšálek, netrápte ma s tým vychvaľovaním Síriusulaugh! Začínam totiž ľutovať že som sa onehdy rozhodol pre Helidor (zvažoval som medzi týmito 2 súrodencami). Heliodor nie je zlý, vyzerá pekne a aj dosť dlho vydrží, ale že by som z jeho chuti išiel do kolien tak to zasa nie. Na ten Desert som veľmi zvedavý, pokiaľ viem tak rodičia sú rovnakí ako u Šampionu, ale kvalitou by ho mal Desert prekonať.     IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 7.5.2016 19:55

Sirius jsem taky nějak promeškal. Stále mi není jasné, když je to tak špičková odrůda, proč nevybočuje z průměru u Miloše. Buď nemá naroubovaný Sirius, anebo nemá vhodnou polohu pro jeho pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.5.2016 21:15

Bé je správně. Ale zas takový průser ten Sirius není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 8.5.2016 7:43

Ano, Sirius, Goldstar a některé další pozdní odrůdy chladnější polohy nemají rády. Tady záleží také na ročníku.
Naproti tomu v polohách vyloženě teplých se u nich může projevit kratší doba skladovatelnosti. S tím však osobní zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika