Pink Lady



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.140 (?)
3.11.2014 9:49

Nepodsouvejte lidem co nikdy nevyjádřili.Jde o skepsi k odrůdě Pink Lady.Rád jsem si "zaplevelil" touto odrůdou zahrádku.Ještě jsem letos vysadil Kanzi, Red Jonaprince a Gala Mitchgla.Chci se totiž vyvíjet a ne ustrnout ve střížovickém kruhu. - Mičurin II (470 m).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.11.2014 21:52

Jsou-li za skeptiky považováni pěstitelé, co preferují jablka dozrávající i mimo skleník, pak se k nim hrdě hlásím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.140 (?), 3.11.2014 9:49

Nepodsouvejte lidem co nikdy nevyjádřili.Jde o skepsi k odrůdě Pink Lady.Rád jsem si "zaplevelil" touto odrůdou zahrádku.Ještě jsem letos vysadil Kanzi, Red Jonaprince a Gala Mitchgla.Chci se totiž vyvíjet a ne ustrnout ve střížovickém kruhu. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.92 (?), 3.11.2014 14:28

Souhlas, urcite neni nic spatneho na tom zkouset nove veci. Kanzi je moc dobre jablko tak jsem si na jaro taky 2 do te me pidizahradky poridil (kdyz je Jazz u nas k nesehnani). Drzim palce a tesim se na reporty z pestovani PL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 3.11.2014 12:22

"...,což znamená klimaticky jako střední polohohu".

Tak v tomto se zřetelně mýlíte pane Polehlo, určitě se nejedná o střední polohu srovnatelnou se "středními pěstitelskými polohami" českých zemí, ale o polohu s vyšší sumou teplot, delším vegetačním obdobím, nižším kolísáním teplot v něm (hlavně na jeho začátku a konci) a rovněž s nižším úhrnem srážek. Nicméně pokud u nás (= v běžné, střední pěstitelské poloze ČR) pro takovou pozdní odrůdu vytvoříme TOP mikroklimatické podmínky tím, že jí poskytneme osluněné stanoviště u jižní záhřevné zdi a zabezpečíme ochranu před prouděním chladného vzduchu, čímž eliminujeme zmíněné klimatické hendikepy našich středních poloh, tak, jak jste se to rozhodl provést Vy, je to určitě dobrý předpoklad k úspěchu. Přeji Vám mnoho zdaru a radosti z plně dozrálých jablíček!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.141 (?), 3.11.2014 14:59

Máte pravdu pane Wimpi na Wikipedii je uveden roční průměr 9,3*C.Potom tedy nevím proč pan Paľo svou lokalitu takto charakterizoval.U mě je to kolem 8*C.Bude to fuška ale poloskleníček něco přidá a agrotechnika správně uplatňovaná s vhodnou podnoží také uspíší sklizeň.No počkáme si na realitu. Zdraví - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 3.11.2014 20:40

"Potom tedy nevím proč pan Paľo svou lokalitu takto charakterizoval"

Jednoduše tam žije,  proto ví nejlíp, proč to tak napsal. V ukázce je mapa, podle které má pán Paľo pravdu. Vybral jsem mapu pro meruňky, protože co se týče klimatických a půdních podmínek jsou pro meruňky a révu stejné.  Podle mapy má Senice 3. zónu co je OKRAJOVÁ zóna. Nevím v jaké oblasti pěstuje pán Polehla pro srovnání.

Zdroj mapy zde.

PS: taky jsem neodolal a před rokem jsem koupil Pink Lady. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 3.11.2014 22:59

Pane 41.143, je úplně jedno, jak si dotyčný charakterizoval oblast vlastního pěstování. Důležité však je, že tato oblast je klimaticky teplejší a pro pěstování náročnějších odrůd výhodnější, než jsou pěstitelsky průměrné podmínky českých zemí. Ten rozdíl je výrazný. Píšu to proto, aby začínající pěstitel nebyl takovými zavádějícími informacemi uveden v omyl a nesnažil se pěstovat to, co taktak dozraje na Záhorí stejným způsobem na Třebíčsku,    Šumpersku, Strakonicku či Turnovsku. To vše jsou střední pěstitelské polohy českých zemí. Ano, pěstování shodných plodin tady možné je, avšak pouze s nasazením intenzivních pěstitelských metod, nikoli běžnými klasickými postupy. V takovém případě by totiž byly vyhlídky na úspěch krajně nejisté a pouze dílem náhody!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.73 (?), 4.11.2014 2:04

Zdravím p. Wimpi

To zas až tak nemáte úplnou pravdu. Každé místo má své specifické mikroklima a to nemluvě o tom, že Čechy většinou ještě patří do oceánského vlivu, kdežto Morava má kontinentální vliv klimatu.

Hranice těchto klimatů je pohyblivá a každý rok je pokaždé buť více na východ nebo na západ. Tato pohyblivá hranice je nad Východními Čechami.

Z vlastních zkušeností jsem viděl veliké rozdíly v kvalitě plodů z krnovska a Horní Bělé(měli to většinou lepší a i to co u nás propadlo)

Je také velký klimatický rozdíl jestli máte plodiny na straně hor, kde často fouká Fén nebo Bora.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.11.2014 8:48

Zdravím, p. Kaněro.

Netahejte mne prosím za slovíčko. Samozřejmě, že úplnou pravdu nemám, to vím. Nechtěl jsem zde ale začít rozvíjet sáhodlouhé úvahy na téma lokálních mikroklimatických rozdílů, vlivu vzdušných proudů, rozdílů mezi kontinentálním klimatem a vlivem Atlantiku a ani jsem nechtěl pobouřit Moravany tím, že jsem území ČR nazval "českou kotlinou". Chtěl jsem jen upozornit, že průměrné, čili střední pěstitelské podmínky v České republice jsou teplotně klimaticky méně výhodné pro pěstování náročnějších odrůd, než klima oblasti, kde pěstuje p. Paľo. Prostě, když on napsal, že má pro své pěstování "střední podmínky", tak aby to nemýlilo tuzemské pěstitele ze středních "jabloňářských" poloh v tom smyslu, že si suverénně mohou na své zahradě dovolit pěstovat totéž, co on. Mohou, ale s přístupem racionálně uvážlivým, podobným, jaký aplikuje například pan Polehla. Jinak budou riskovat trpké zklamání. A na tom se myslím shodneme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 6.11.2014 13:36

To je z knihy K. Kohouta, ten obrázek myslím, že? Velmi dobrá kniha i po tolika letech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika