Pink Lady



Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?)
1.11.2014 19:54

Hmm Pink Lady mne moc chutna, tak jsem se o nej samozrejme zajimal taky. Nejakou dobu zpatky ho myslim nabizel i Caklov, ale ted uz je k nenalezeni. Nasel jsem ho akorat u Madaru, ale 600 (to nepocitam postovne, ktere muze byt 400 i vic) je na me dost penez za 1 stromek. Jinak co vim, tak uz se tu o nem na foru psalo a jsou tu lidi co ho uspesne pestujou. Chce to vyzkouset, neni potreba hned tvrdit "pokud nejste v Jiznim Tyrolsku apod.  tak na nej zapomente". Jinak kdybyste se chtel jednoho stromku zbavit, milerad bych ho od vas koupil, zena a deti by urcite zajasaly :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?), 1.11.2014 1:04, zobrazeno: 83965x

Zdravím

Dnes jsem obdržel pár stromkú od přátel ze Slovenska odrúdy Pink Lady.Tato odrůda má být velký odrůdový bům ve světovém měřítku.

Je zajímavé ač je preferována jako novinka tak byla vyšlechtěna v roce 1973 v Austrálii.Také jsem se dočetl, že tato odrůda je o 7 dní pozdnější než Granny Schmit.

Zajímalo by mě jestli má někdo zde v tomto státě nějaké zkušenosti s touto odrůdou.

děkuji za odpověď           sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.83 (?), 1.11.2014 19:34

Pěkně zdravím pane sadaři.

Asi jste si koupil zajíce v pytli když vy tak skušený sadař si neseženete informace o odrůdě kolik potřebuje slunečních dní nebo sadařite v Itálii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 1.11.2014 19:54

Hmm Pink Lady mne moc chutna, tak jsem se o nej samozrejme zajimal taky. Nejakou dobu zpatky ho myslim nabizel i Caklov, ale ted uz je k nenalezeni. Nasel jsem ho akorat u Madaru, ale 600 (to nepocitam postovne, ktere muze byt 400 i vic) je na me dost penez za 1 stromek. Jinak co vim, tak uz se tu o nem na foru psalo a jsou tu lidi co ho uspesne pestujou. Chce to vyzkouset, neni potreba hned tvrdit "pokud nejste v Jiznim Tyrolsku apod.  tak na nej zapomente". Jinak kdybyste se chtel jednoho stromku zbavit, milerad bych ho od vas koupil, zena a deti by urcite zajasaly :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 1.11.2014 20:19

Tady je doba zrani jabloni v Kalifornii (jablka jsou zelena)

Pink Lady se v jejich sortimentu sklizi predposledni, opravdu tyden po Granny Smith jak pisete. Pestuje se v zone 6-9 (doporucuji ji i pro zonu 5), takze verim, ze v teplejsich oblastech CR Pink Lady dozraje. Sklizen odhaduju na polovinu listopadu. Trpi prej hodne na bakterialni spalu

Popis odrudy na strankach Caklova zde.

Snad se vam ozve nekdo ze zdejsich pestitelu PL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.11.2014 9:43

V Českých zemích se v posledních desítkách let vyšlechtolo tolik kvalitních odrůd, že je prakticky nemožné všechny odzkoušet. Věřím, že jsou šlechtěny tak, aby vyhovovaly v našich podmínkách. Navíc jsem trochu patriot a proto tyto cizí supermarketové odrůdy zkoušet nechci. Mám bohaté zkušenosti s pěstováním Jonathanů, Goldenů a Starkrimsonů, které mi kdysi v obchodech Ovoce-zelenina učarovaly a na zahradě přinášely víceméně jen zklamání. 
    Samozřejmě každý nechť pěstuje, co chce. Pro pěstitele v teplých oblastech to může být výzva. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.73 (?), 4.11.2014 1:28

Zdravím p. Miloši

Nemusíte mít obavy, nedostal jsem úpal. Já jsem opravdu neutrální pěstitel a nepohrdnu ani novinkou(byť je stará z roku 1973) 

Má kritika ke všem odrúdám je stejná a rozhodně nehodlám opustit Parménu, Matčino, Hardyho, Rubinolu, Mc intosh, Starkrimson...

Stejně tak čekám, až mi dorazí stromky Beforestu a budu čekat na podobnosti o něm zde vychvalované.

Mě, když nějaká odrůda zlame tak Vám to zde otevřeně zdělím a to bez ohledu na její propagaci a stáří.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.73 (?), 4.11.2014 1:13

Zdra
vím Vás p. Pavle

Musím Vás upozornit, že s Vámi o zmiňované školce Čaklov, kde jsem do třech dnú obdržel stromky a byly ve vysoké kvalitě a dokonce jsem dostal i stromky zdarma jako poděkování až tak nesouhlasím. U nich jsou stromky o dost levnější než u nás a hlavně mají k naší ostudě dobré české odrůdy. Poštovné bylo tak kolem 200kč. A to ještě před zasláním majitel ovocné školky s každým osobně telefonuje!!!

Kdo to u nas až tak osobně dělá? odpověď te si každý sám.

E- schop z Čaklova je jeden z mála za který bych se osobně zaručil i životem(Slovenský) u českých je to u mě známo.

Mám zapomenout na Golden a Jonagold či Galu. Fuji, Mutsu?  tyroláci asi né a co my??

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.73 (?), 4.11.2014 0:56

Zdravím

Napřed bych chtěl všem poděkovat za jakokoliv reakci.

V prvé řadě chci znovu opakovat, že jsem tuto odrůdu dostal (čili zadarmo)

Je jedno přísloví " darovanému koni se na zuby nekoukej". Já osobně vyřazuji ty odrůdy, které mě opravdu zklamaly a to i při opakovaném vysazení na různých stanovištích.

Já mám ve zvyku odrůdu, kterou jsem sehnal se o ní vždy poinformovat a vyzkoušet a potom hodnotit.

Na rovinu Vám zatím řeknu, že pro mě byl největší zajíc Topaz!!!

Teď jsem ve střehu u Red Devil a Granny Schmit. Také Vás musím upozornit, že spálení je úděl instruktorú a fanatických milovníků ovocného stromu. Naše spáleniny zachraňují peníze a ztracené roky laikúm!!!

Balleríny zde nehodlám komentovat, tohoto zajíce si moda vychová sama.

Je zajímavé, že když zde byť právem zmiňujete Itálii, proč se nám nedaří přesvětčit většinu laiků, že se zde nehodí Golden a v některých oblastech Jonathán a hlavně Braeburn.

Já si pamatuji, že i u Jonagoldu a Fuji se hovořilo, že zde nedozraje do kvality a namrzá a opak je pravdou.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.92 (?), 12.11.2014 8:07

Tak Fuji pestuji sadycz.com v Nosislavi ve velkem takze o nejakem nedozrani v nasich koncinach nemuze byt rec. Kilo stoji snad 15Kc, zadnych premiovych 50 jak v Tescu (i kdyz tam jsou velke Kiku, ale i tak to neni ospravedlnitelne).

Jo a s tim Caklovem mate pravdu. Stromky jsem tam objednaval 2 roky po sobe a vzdycky byly primo vystavni. S nejakyma smetakama z prodejstromku z Polska nedej boze primo z Polska se to neda srovnat (bohuzel mam takovou zkusenost). Navic pan Vajda velice rychle reaguje na maily. Opravdu seriozni pristup jaky jinde, zda se, chybi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 12.11.2014 12:14

Čaklov stromky z Polska má taktéž.Že Vám napíše třeba jinou návěsku je už věc další.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika