Pěstování vinné révy ve vyše položených oblastech



Stránky: 1,  2   
host - 70.18 (?) 
30.3.2008 11:06, zobrazeno: 31768x

Mám chalupu v okolí Vsetína v nadmořské výšce 500 m.n.m pro výsadbu jsem zvolil slunné a chráněné otevřenější místo.Sluníčko svítí od dopoledních hodin až do večera.Táží se jakou odrudu mohu použít pří výsadbě chtěl bych prozatím dvě bílé hlavy a tři červené. Půdu mám od loňska připravenou. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.133 (?), 30.3.2008 12:54

´Krystal´

Modré hrozny bych pustul z hlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.58 (?), 30.3.2008 22:27

Zkuste Alden nebo Agát Donski kromě krystalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.187 (?), 14.7.2008 22:37

prosím o radu, při dozrávání hroznů dochází k jejich pukání, praskání.nevím kde dělám při pěstování chybu. stromky vinné révi pěstuji ve skleníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 11.8.2008 14:42

Mám také u Vsetína mladou, malou výsadbičku(550m.n.m.). Z řízků mám: Krystal(opravdu favorit), Prim, Svetočnyj, Chupku bílou, chrupku červenou, Hibiji, Frankovku(pokus, asi neuzraje), nově Golubok,. Svetočnyj a krystal zrají celkem brzo perenospora na ně jde minimálně, chrupky mi ještě neplodily. Na chrupky jde perenospora celkem dost, i na Hibii, frankovku, máme taky u domu ryzlink rýnský a ten uzraje jen v nejteplejších letech... je to trochu kravina ho pěstovat, ale když už tam je...

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.6 (?), 10.9.2008 19:34
druhý rok pestujem révu odrody golubok na severnej Orave a hrozno mi dozrelo už v polovici septembra.Sadenicu som zohnal v Poľsku a ozaj som bol veľmi prekvapený kvalitou aj chuťou tejto odrody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.170 (?), 11.8.2008 17:47

Zahrádku mám na Šumavě, ve výšce 550 m.n.m. Pěstuji odrůdu Phoenix. Mám ji prvním rokem a zatím jsem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.190 (?), 7.9.2008 18:56

Dobrý den, prosím o radu jak si rozmnožit vinnou révu??Mám na mysli kdy ji zasadit, do čeho,... Děkuji. S pozdarvem Záhora, SZehnalova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.120 (?), 15.9.2008 10:04

Při stříhání réví (asi v lednu) si nakrátím odstřhlé větvičky síly tužky na čtyři očka. Horní řez zamažu štěpařským voskem a dolnívmáčknu do práškového růstového stimulátoru. Takto připravený řízek vložím do PET láhve, kterou jsem seříznulpod uzávěrem a v dolní části lehce čtyři z pěti vylisovaných hrbolů(tak aby stála). Řízek pak vložím šikmona poslední nevyřízlý důlek a opatrně prosypo zahradní zeminou smíchanou s pískem (připravenou od podzimu). Opatrně utlačím a venku ponechám pouze horní očko. PET láhve proliju vodou uložím na starý požící plech a postavím do teplé místnosti. Jakmile začnou očka rašit, přenesu je do verandy na světlo. Úspěšnost pěstování je 100% a takto připravenou zakořeněnou révu je možné již koncem května i s balem z PET láhve pouze s odřezaným dnem vysadit na stanoviště. Hned první rok při dostatečné zálivce vyroste až 150 cm. Na první zimu doporučuji přihrnout zeminou minimálně dvě dolní očka, nad kterými sazenici dalším rokem zastrřihnete. Přeji hodně úspěchů při pěstování révy vinné Libor

lib.benes@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.120 (?), 15.9.2008 9:41

Z červených bych doporučoval zkusit Nero. To by u Vás snad mohlo dozrát. Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika