Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 229.51 (?)
23.6.2020 15:05
Nenašel, ale dělám probírku, protože se červnový propad moc nekonal, tak občas hledám.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 18.6.2020 21:53
Až po deštích. Úterý, středa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.135 (?), 20.6.2020 13:53

Nakonec jsem to stříknul ve středu 17.6 celkem 50litrů mospilanu. Za 12hodin už pršelo, doufám, že potřik stihnul správně zaschnout? 18. se chytilo 9 obalečů a 19. jen 2 obaleči.  Chápu to správně, že postřikem jsem zničil pouze už nakladená vajíčka na listech a případné líhnoucí se housenky z předchozích letových vln? Na to co motýli nakladou příští týden už postřik fungovat nebude? Jaká je tedy výhoda systematických insekticidů? Potřik pronikne do rostliny a po dobu OL je rostlina pro housenky obaleče jedovatá a jakmile se zavrtají do plodu, tak zahynou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 20.6.2020 16:04

Mospilan funguje proti obaleči asi 10 dnů, což není moc. Ale pokud nebude příští týden nějaký významný nálet, tak by měl stačit tenhle jeden postřik. V případě pochybností o účinnosti, je li málo jablek... se dělá druhý postřik do 10 dnů. Mospilan nesmí zmoknout 4 hodiny. Systémový přípravek je odolný dešti a dostane se i do nepostříkaných míst. Larvička se nestihne zavrtat do plodu, protože se po vylíhnutí živí (ošetřeným) listím, a pak se teprve zavrtává. Já druhý postřik udělám. Integro má být po zaschnutí odolné dešti, ale tohle, co nastalo, už není normální déšť. Od čtvrtku jsem na měřil 75 mm a prší nepřetržitě. A zhruba od 17.6. už nelétají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 23.6.2020 11:24

Tak jsem dnes udělal druhý postřik proti obaleči jablečnému Mospilanem. Mospilanem i kvůli mšicím, kterých je letos hodně. Integro na mšice není. Včetně švestek, meruněk, broskve, růží... A našel jsem strupovitost na listech rezistentu Topazu, který ale ošetřuju stejně jako nerezistenty! A za měsíc se bude pomalu klubat druhá generace obaleče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.143 (?), 23.6.2020 12:29

KUKY a našel jste letos i nějaké vajíčka nebo líhnoucí se housenky obaleče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 229.51 (?), 23.6.2020 15:05
Nenašel, ale dělám probírku, protože se červnový propad moc nekonal, tak občas hledám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.79 (?), 23.6.2020 22:41

strupovitost na listech rezistentu Topazu -

Když se prolomí rezistence u Topazu, je to horší než běžné odrůdy. Taková je má zkušenost z Beskyd, například Ontario je na tom pak daleko lépe. Tím nechci zatracovat Topaz. Na neošetřované zahradě mám komplet napadené strupovitostí vše kromě Admirálu! Tak pokud se pořeší fyziologická skvrnitost, může to být dobré řešení.

Doma jsem objevil pár skvrn na spodních listech Jonagoldu, který jsem ošetřoval velmi pečlivě. Neošetřované jabloně souseda jsou na tom daleko hůře. Uvažuju jestli bude stačit podle počasí nějaká síra nebo Vitisan, nebo ještě nestandardně koncem června sáhnu po tvrdé chemii...

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 26.6.2020 11:59

Fungicidy už stříkat nebudu. Sem tam je lístek se strupovitostí, padlí není vůbec. Takže OK, těch pár napadených listů už tolik nevadí. ALE! Domníval jsem se, že první vlna, generace obaleče jablečného bude mít jen jeden vrchol, ale nemá. Na dnešek se jich chytlo 28! Týden před tím skoro žádný. Takže příští víkend bude postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.8 (?), 26.6.2020 12:48

Já stříknul stromy posledním balením Integra (v okolí se už nedá nikde sehnat) ve středu a za hodinu začalo pršet, tak bych to zopakoval v sobotu, ale předpověď také není moc příznivá. Jedině to vynechat a pak zasáhnout klasickými insekticidy (počátek líhnutí byl ve středu na nějakých 86 %). Nebo ve středu zkusit ještě Integro (to bude 10 dní po nakladení)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 26.6.2020 21:13
Integro asi končí. Na slovenském balení píšou, že déšť do 5 mm během 4 hodin po postřiku nevadí. Chápu to tak, že postřik nemusí být zaschlý. Zasáhl bych až tou klasikou. Pokud to nebyl liják.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika