Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4448) - 38.136 (?) 
15.3.2019 20:54, zobrazeno: 39521x

A je to pomalu tady...wink.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 15.3.2019 21:23

Prvý preventívny krok v boji proti chrastavitosti mám za sebou, na jeseň a cez zimu som vyhrabal všetko popadané lístie. Ešte chcem nakrátko pokosiť trávu pod stromami, ak by tam náhodou niečo ostalo. Prvýkrát zasiahnem chcemicky až v štádiu zelených pupeňov a to aj proti múčnatke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4448) - 38.136 (?), 17.3.2019 7:53
Koukal jsem do Registru přípravků na ochranu rostlin a Calypso i Mospilan se smí používat do dubna 2019. Že by konec, jako ostatní neonikotinoidy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 17.3.2019 8:18

Mám v zásobě Calypso s datem použitelnosti květn 2021,přeci jej nevyhodímwink!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4448) - 38.136 (?), 17.3.2019 8:50
Svatá pravda... :-) Já si koupím Mospilan trošku do zásoby. 50 g chvíli vydrží a dál se uvidí. Třeba bude nová registrace. Nahnuté to je ale i s Integrem a Reldanem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 1.129 (?), 17.3.2019 18:05

Před 2 dny jsem "dezinfikoval" stromy Championem přemýšlel, že tak za týden až 14 dní půjde Syllit. No a dnes při řezu koukám, že místy máme regulérní myší ouško!

Jonagold
Jonagold
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 18.3.2019 6:46

Marek, co das ako prvy postrek? Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 18.3.2019 7:37

Prvý postrek, ako som už písal vyššie, chcem dať po myšom ušku v štádiu zelených pupeňov. Keďže sa v posledných rokoch snažím o dechemizáciu záhrady, tak nepoužívam žiadne systémové prípravky. Prvý postrek bude kombinácia Vitisan+Paralux. Paralux je skôr listové hnojivo, ale spolu s Vitisanom by mal mať synergický účinok na múčnatku aj chrastavitosť. Budem ho pravdepodobne pridávať do tankmixu pri všetkých ošetreniach. Druhý postrek chcem vykonať tesne pred kvetom, tam chcem použiť kombináciu Thiovot Jet+Cuprotonic+Paralux. U mňa viac škody napácha múčnatka ako chrastavitosť, preto sa chcem zamerať viac na ňu. Prevencia najmä na začiatku je veľmi dôležitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 18.3.2019 9:07

Pokud se chcete zaměřit na padlí a být bio, je k dispozici především síra. S Vitisanem jsem velkých zázraků nedosáhl, ale možná budete úspěšnější. Základní otázka je, jaké odrůdy v jakých podmínkách pěstujete. Rezistenty většinou stačí ošetřit na začátku sezony, nebo jen na padlí (pokud ovšem máte zabordelenou zahradu listím jako já na chalupě, může dojít i u rezistentů typu Topaz k masivnímu prolomení a napadení plodů). Pokud vám jde o to, nemít v plodech rezidua chemie, můžete směle na jaře až do odkvětu stříkat kde čím. Já po dezinfekci mědí zpravidla dávám Syllit, který dobře proniká do pupenů, ale možná už skončil (nevím, mám ho ještě v zásobě). Z kontaktních jde také Thiram atd., systemické začínají mít smysl až při větší listové ploše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 18.3.2019 9:24

So sírou počítam, určite ju chcem aplikovať tesne pred kvetom, po kvete a možno aj neskôr, podľa počasia. Lístie je už vyhrabané, chcem obmedziť primárne zdroje chrastavitosti. Odrody mám aj odolnejšie aj menej odolné, nemôžem povedať, že by všetko boli rezistenty. Systémové prípravky chcem vynechať najmä kvôli tomu, že pod stromami mám bylinkové záhony, z ktorých priebežne počas roka zbieram bylinky. Preto aj so sírou to nechcem nejak preháňať a použiť ju len na začiatku. Neskôr sa budem spoliehať len na eko prípravky, listovú výživu a zelené práce s cieľom udržať vzdušné koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika