Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
13.5.2015 20:27

Včerejší večer a i dnešní noc byli teplejší, chytilo se 9 samců obaleče. Dnes postřik (padlí + strupovitost) Tercel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 204.11 (?), 22.5.2015 12:19

Ja pouzivam koloidnu siru na jar, zhruba 1 postrek pred kvetom a dva po. Pouzivam Thiovit, v CR by mal byt analogicky Kumulus. V tomto obdobi hlavne preto, ze som v teplej oblasti pri Trnave a tu je dost problem s mucnatkou. Viac postrekov nedavam, aby som vyraznejsie neoslabil populaciu uzitocnych organizmov. V neskorsom obdobi uz mucnatka nie je problem (ak bola zastavena na jar), potom pouzivam uz len podla potreby VitiSan zhruba do konca juna a potom pred zberom, kvoli skladkovym chorobam.  Cez leto osetrujem len obalovaca, ucinne latky Biobitu aj Madexu su vsak v zasaditom prostredi Vitisanu deaktivovane, takze pokial je to mozne, nepouzivam ho. Ked je treba sucasne osetrovat aj chrastavitost aj obalovaca, musim dat 2 separatne postreky, najprv. Vitisan a potom cca po 1-2 dnoch Madex/Biobit. S hubovymi chorobami nemam problem, ale to asi aj vdaka tomu, ze sme relativne sucha oblast, tam kde viac prsi, by to nemuselo tak dobre fungovat. Pestujem Granny Smith, Golden Delicious, Braeburn, Fuji a Sampion, co nie su zrovna odolne odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.157 (?), 11.5.2015 1:05

Mám dotaz: kdy stříkat proti hnilobě jablek - monilióze?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 11.5.2015 9:16

Monilia napadá jen mechanicky poškozené plody. Obaleč, kroupy, vosy... Mně vosy a sršně takhle ničí Bohemii Gold a Kdouli (asi, že jsou žluté). Na jiné plody nejdou. Přitom kdoule jsou jak kámen. Takže ošetřovat proti obaleči a po krupobití postřik fungicidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.126 (?), 11.5.2015 22:03

Kuky, děkuju za Vaši odpověď. Pokusím se podle tojo zařídit a sledovat toho Vaše vlákno, kde se i k obalečům vyjadřujete, případně sledovat nálet vos v létě; krupobití snad zaznamenám.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 13.5.2015 20:27

Včerejší večer a i dnešní noc byli teplejší, chytilo se 9 samců obaleče. Dnes postřik (padlí + strupovitost) Tercel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 20.5.2015 9:33

Od 13. do dneška, 20. 5. žádný obaleč. Zdá se, že jsem vychytal nějaký jejich předvojlaugh. Po těchto deštích bude nutný postřik zejména proti strupovitosti (+ padlí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 21.5.2015 21:34

Dnes Syllit + Talent. A dál se uvidí. Počítám ještě dva postřiky: Jeden za 10 dnů a druhý spolu s insekticidem proti první vlně obaleče někdy začátkem června. Tím by mohla být fungicidní ochrana ukončena. Pokud jsou v červnu listy bez známek strupovitosti, lze postřiky ukončit (tyto spory nelétají, ale šíří se deštěm z listů na plody). A obaleči mají pauzu, pršelo a je zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 22.5.2015 9:11

Dnes nebo zítra bych v případě dostatečné dešťové přestávky také rád postříkal. Zatím jsem použil v intervalech 10-14dní prostředky v tomto pořadí: měď, Syllit, Talent, Score+Dithane. Nyní mám připraveno Zato a chci se zeptat na doporučení co k němu. Talent jsem zapomněl na chalupě, takže na skladu mám asi toto: Thiram, Syllit, Dithane, Discus (asi málo), Merpan, Score. Hodí se k Zatu něco, nebo dát pouze Zato? Merpan jsem plánoval na případný červnový postřik v případě vlhkého počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 22.5.2015 9:44

Zato by se mělo vždy kombinovat. Discus ne (podobný), ale vše ostatní ano. A Score bych nechal raději na později, už jste ho použil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 22.5.2015 9:55

a lze namíchat se Zatem i Syllit? Nebo raději běžet shánět Talent?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika