Orion



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?)
31.12.2015 13:26

Orion je pro mě stále velkou neznámou. Plod o kterém jsem psal byl dosti nasládlý a na křížence Otavy v něm bylo příliš málo kyselin. Je možné, že došlo k záměně plodů, nebo Miloš nemá vůbec naroubovaný Orion, ale nějakou jinou žlutoplodou odrůdu. Oriony, které jsem koupil před dvěma lety v Častolovicích, a jsou vyfocené výše v tomto vlákně, byly totiž až do jara nepříjemně nakyslé a ani takhle bych si vítěze degustací určitě nepředstavoval.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.12.2015 7:23

Miloš Vysloužil prohlásil a opakovaně řekl: Žlutoplodé "hvězdné" odrůdy jsou v chuti všechny na jedno "kopyto". Nedávno to zopakoval opět, když jsem mu položil otázku ohledně chuti Orionu. Bohužel jeho plod Orionu se opravdu ukázal přesně v tomto "duchu". Jak napsala paní ve vlákně nektarinka Venus, o chuti této nektarinky - není to nic proti ničemu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 30.12.2015 10:39

Řekl bych naopak, že chuť Orionu se výrazně odlišuje od ostatních žlutoplodých odrůd. Je to způsobeno zvláštní, jakoby anýzovou příchutí, která nemusí být každému příjemná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.213 (?), 30.12.2015 20:33

Anýzovou příchuť má také třeba kvalitně vyzrálý Biogolden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 31.176 (?), 31.12.2015 9:19

Je tu ale podstatný rozdiel.Anýzovú príchuť má každé do zlatožlta vyzreté jablko G.Delicious, aj to najmenšie.Pri Orione tú príchuť (dosť zriedenú),pozorujem iba pri časti úrody.Popritom prebierka bola urobená včas, podpník je M9,a jablká sú rovnako veľké, a dostatočne osvetlené.Možno spätným krížením s G.D.sa táto príchuť viac ustáli v nejakej novej odrode.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 31.12.2015 13:26

Orion je pro mě stále velkou neznámou. Plod o kterém jsem psal byl dosti nasládlý a na křížence Otavy v něm bylo příliš málo kyselin. Je možné, že došlo k záměně plodů, nebo Miloš nemá vůbec naroubovaný Orion, ale nějakou jinou žlutoplodou odrůdu. Oriony, které jsem koupil před dvěma lety v Častolovicích, a jsou vyfocené výše v tomto vlákně, byly totiž až do jara nepříjemně nakyslé a ani takhle bych si vítěze degustací určitě nepředstavoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 30.12.2015 8:25

Krásné vřetýnko, vzorně okopáno, nádhera...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 24.5.2016 21:16

 I mě letos po loňské přepychové úrodě letos kvetl Orion chabě.Odhaduji na vřetenu tak 10 plodů.Škoda té nepravidelné plodnosti na tak skvělé odrůdě.Roste mě bujně a zkracování polozdřevnatělých přírustků v pozdější době nepřináší tvorbu plodonosného obrostu.Zkusil jsem tedy letos řez nových letorostů (4÷5 listů) na listovou růžici.Jsem zvědav, zda se to osvědčí ale hlavně přispěje k tvorbě plodonošů.Na přísné stěně se to osvědčilo i když chápu, každá orůda reaguje jinak.No hledám jak na ni a abych ji sklidnil k pravidelné plodnosti.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 26.5.2016 9:07

Takto se já trápím s vřetenem Opálu. Před pár lety jsem zkusil také řezat na listovou růžici, ale úspěch jsem neměl.

Teprve předloňský řez, kdy jsem silně šáhl do staršího dřeva a ponechal přiměřeně dlouhé jednoleté výhony s vyvázáním do vodorovné polohy, přinesl úspěch. Pomohlo také radikální prosvětlování koruny loni v létě (plody nebyly téměř žádné).
Letos mi Opal kvetl bohatě, noční mrazíky ho nepoškodily, protože rozkvétá pozdě. Takže snad úroda už bude slušná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.231 (?), 18.10.2016 18:16
Pán Polehla, Orion nepestujem, ale mne robí výraznú alternáciu Jonagored. Na MM106 jeden rok úroda 10 bedničiek, o rok na to 1 bednička. Na M9 je to tiež, aj keď menej výrazné. Našťastie si tie plodné roky rozdelili na striedačku. Už som rezignoval a beriem to ako fakt. To že tú MM106-ku nemáte najvhodnejšiu pre štíhle vreteno viete aj sám. Brzdiť rast a donútiť strom k tvorbe plodonosného dreva sa dá len čiastočne (strihať len v lete, vyväzovať...). Existuje ešte možnosť krúžkovania kmeňa alebo konárov (foto), ja som sa k takémuto zásahu ale neodhodlal. Možno s tým má niekto skúsenosti a podelí sa o ne. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.10.2016 18:38

Že i moderní odrůdy střídají větší úrody s menšími neřeším, při počtu jabloní spíš vítám. Ty střížovické žlutoplodé odrůdy mi trochu splývají. Všechny nesou stopy Goldenu, všechny jsou oproti G. o dost kyselejší a všechny v chladnějších letech mají plody chuťově horší kvality. V tom se odrůdám jako Admirál, Merkur, Rozela, Rubinola (a snad i Lucy) vyrovnat nemohou. Vypadá to, že ta slavná kohorta odrůd Orion, Opál, Siruis, Luna, Heliodor skončí každá na jedné větvi.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika