Orion



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
16.12.2011 18:39

Když už jsme v tom vesmíru, může někdo zhodnotit odrůdu Merkur?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 15.12.2011 22:38, zobrazeno: 103267x
Dnes jsem ochutnal svůj ORION a je skvělý.Opravdový originál.Prostě chuťový zážitek.Šlechtitelé nemohli vymyslet lepší název.Opravdu zářivá krása na stromě i na stole.Za sebe si dovolím napsat, že se snad jedná o náš nejlepší dosud vyšlechtěný rezistent.Jen ta plodnost kdyby se zlepšila.U mě zůstane neotřesitelně na svém místě.A jak chutná Vám? - Mičurin II.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 15.12.2011 22:44

Dobrý večer. Já jsem také přemýšlel o této odrůdě, ale byla mi doporučena spíše odrůda Sirius. Co si o této myslíte. Může mi mi více popsat chuť Orionu. Podle popisu odrůdy by měla celkem pěkně plodit a Vy píšete, že plodnost nic moc. V jaké lokalitě pěstujete Orion. Já jsem 350 metrů, východní čechy, trochu mrazová kotlina. Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 15.12.2011 23:20
Pane Oldřichu, Sirius nemohu posoudit, neměl jsem čest ho ochutnat.Můj laický popis chutě Orion.Slupka skoro neznatelná, sladkokyselá,dužina jemná, hustá a šťavnatá.Nemám bohužel talent pro popis chuti.Dovolím si Vás odkázat na stránky Fytosu.Přesně to sedí.Plodnost v mém případě vzhledem k velikosti stromku zatím slabá.Ačkoli jsou jasné plodonoše, prostě nevykvetly.Stejný problém uvádí i pan Pal'o na jiném vlákně.Pěstuji ve výšce 470 m.Sklízím začátkem října. - Mičurin II.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.237 (?), 16.12.2011 8:27
Pane Vlastimile, potešil ste ma! Prvýkrát chválite aj "modernú" rezistentnú odrodu. Máte pravdu, chuťovo je to jednotka, ale tá rodivosť, resp. nerodivosť jej uberá na sláve. Ak mi na jar nezakvitne, nemilosrdne palmetu preštepím. Vďaka chuti sa istotne aj na Slovensku dostane do povedomia záhradkárov aj nezáhradkárov. Či o ňu budú mať záujem veľkopestovatelia, to si netrúfam predpovedať. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 16.12.2011 13:10

Od zájmu o pěstování Orionu jsem upustil kvůli údajnému vadnutí plodů při dlouhodobém skladování a dal přednost Siriusu, kterému opravdu nemám co vytknout.

Mohl byste, p. Polehla, sdělit vaše zkušenosti ohledně jeho vadnutí? Možná, že informace, které jsem tehdá získal, nebyly pravdivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 16.12.2011 17:52
Pane Vinšálek, mnoho zkušeností nemám.Letos jsem sklidil pouze 8 plodů ale stromek je zatím 3-letý.Dnes jsem přinesl poslední dvě a jsou zatím svěží.Delší skladování nemám ověřené.Vlhkost vzduchu mívám kolem 90%.Pokud poklesne polévám podlahu (beton).Můj problém je naskladnění.Často mívám až14*C než sklípek vychladím.Obecně ale mohu říci, že mě jablka nevadnou. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 16.12.2011 17:32
Zdravíčko pane Pal'o.Té nálepky rezistentabijce se už asi nezbavím.Bude to zřejmě tím, že málo chápu jak je tu často prezentováno.Ale vážně.Pozorný čtenář mých příspěvků musí dojít k závěru, že se jich v mnohých případech zastávám a doporučuji.U mě hraje prioritu chuť a je mi srdečně jedno jestli je to rezistent nebo klasika.Co mi chutná, to pěstuji.Nejsem tak pošetilý, pokud mě někdo požádá o radu co vysadit abych mu cpal náročné odrůdy, když jim nedá péči kterou vyžadují.Moje první otázka zní kolik času míní stromům věnovat a jaká agrotechnická opatření míní praktikovat.Hned vím na čem jsem a v 90% doporučuji mnou prověřené rezistenty nebo málo vnímavé.Přece si nevezmu na svědomí jejich zklamání pokud péči z různých důvodů zanedbají.Pro mě osobně je priorita USA a Kanada minulého století.Chutnají mě a také je to pro mě výzva.Mnozí lidé po ochutnání těchto odrůd jsou překvapeni, jakou může mít také jablko chuť. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.103 (?), 16.12.2011 20:51
Zdravím Vás od srdce, pane Vlastimile! Pokiaľ si nenalepíte sám nálepku nepriateľa rezistentov, ja Vám ju nenalepím. Moja radosť z Vašej radosti bola úprimná, nie som taký preborník cez ironické narážky ako pán M. Orion som kúpil z núdze, aby som neišiel z Uh.Hradišťa domov naprázdno. Túžil som skôr po Lune a Rozele. Zatiaľ som ich nekoštoval, ale začal mi rodiť navrúbľovaný Sirius a musím priznať, že je rovnak chutný ako Orion. Tieto dve sorty spolu s Topazom pokladám momentálne za najchutnejšie v mojej minizáhradke. Orion mi nevädne. Pivnica je z betónových kvádrov bez izolácie voči zemine, strop a podlaha sú keramické. Doposiaľ sa mi v nej nescvrklo jediné jablko. Máte pravdu, že klasika z USA a Kanady má výraznejšiu chuť v porovnaní s väčšinou rezistentov typu Produkta, Rosana, Rezista apod. Musíte ale zobrať do úvahy, že nie každý pestovateľ jabloní je taký skúsený ako Vy a nie všetci sú vášniví jabloniari, takže väčšina záhradkárov pravdepodobne túži pestovať menej náročné sorty. Mnohým už záleží aj na ekologickom pestovaní- bez pesticídov. Máte pravdu aj v tom, že chuť je prvoradá. Preto je správne, že sa robí "osveta" aj novým sortám, napr. prostredníctvom výstav ovocia, kde sa aj nezasvecení dozvedia, že chutné jablká nie sú iba Jonathany, Spartany, Idaredy, Glostery či Starkingy, ale na predných miestach v degustáciách sa stále častejšie umiestňujú napr. Topaz, Rubinola, Orion, Sirius, Luna, Pinova a ďalšie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 16.12.2011 18:39

Když už jsme v tom vesmíru, může někdo zhodnotit odrůdu Merkur?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 16.12.2011 19:26

Děkuji za odpověď, pane Polehla.

 Problém s teplotou při naskadnění mám stejný, a to přesto, že ráno za úsvitu větrám. Nemám suchý sklep, ale vlhkosti 90% nedosahuji. V dobách, kdy jsem pěstoval Golden D. jsem podlahu také vlhčil. Přesto jeho plody od 2. lednové dekády hodně vadly.

 Před časem se mi právě dostalo informace, že podobné problémy má i Orion. Nejen já, ale myslím si, že i další účastníci teto diskuse, by byli vděční, kdybyste v tomto směru někdy v budoucnu sdělil další zkušenosti. Už jsem se v minulosti, zde na fóru, dotazoval, ale bylo to bez odezvy.

 Přispěvovateli přede mnou, odrůdu Merkur nemám, a tak ji nemohu hodnotit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika