Orion



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?)
16.10.2014 19:34

Orion - štíhlé vřeteno - 2014
Letos jedno z největších sklamání.Ač prezentováno jako tzv.rezistent dopadlo na strupovitost jako nejhorší.Po třech ošetřeních vypadalo asi takto viz snímky. - Mičurin II (470 m)






Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 30.10.2013 12:50

Zdravím Petře, letošní Oriony jsem zatím neochutnal.Vzhledově sice letos nejsou tak dokonalé jako předloni, na chuť to snad nebude mít vliv.Pokud potvrdí svoji výbornou chuť potvrdí si i definitivu na mé zahrádce.Už jsem psal, v podvečer jsou na stromě na krásu nepřekonatelné. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.11.2013 16:47

Asi se mnou nebudete souhlasit, ale přesto si dovolím vyslovit svůj současný názor na tuto odrůdu. Bohužel až letos mám možnost posoudit chuťové možnosti Orionů, ale jejich nynější chuť mě vůbec nepřekvapila a to jsem chtěl být překvapen, díky mnoha zde vysloveným slovům chvály. Tedy pro mě nic nového. Podobná chuť, jako u Otavy, ovšem Otava je pro mě originál, kdežto Orion jen kopie. Hlavně tedy nic nového v obohacení škály známých chutí. Naopak letošní Otava se snad může svým výrazným "aromatem" rovnat i mnoha starým odrůdám, vyznačujících se právě všelijakými specifickými příchutěmi. Uznávám, že se do konce konzumní zralosti může ještě mnohé změnit, ale tento rok díky teplému podzimu dozrávají ve sklepě jablka i hrušky poměrně rychle, takže těžko říct. Jeden ze zdejších pisatelů vyslovil zajímavý názor, že "hvězdné" žlutoplodé "rubínové" odrůdy pěstuje jen pro zábavu, ale že se v chuti nevyrovnají původním (starším) odrůdám jako je Rubín, Bohemia, Rubinola a u mě i Topaz. Vidím v tom určitou podobnost kupříkladu zde s uvedenou Otavou a Orionem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.12.2013 17:30

Myslíte, že se na mých fotkách nachází Orion, či ne? Myslím, že  Orion vlastním, přesto jsem nepříjemně překvapen. Jak je možné, že chuť je tak výrazně kyselá, ba snad až "boskoopsky". Kvůli tomu se plod nedá ani celý sníst. Taková Otava je sice ostřeji navinulá, ale jaksi harmoničtější a příjemnější. Zřejmě je na pozadí více cukrů. Nevím, co si o tom myslet, ale někde se zřejmě stala jakási chyba. S takovou kyselostí by jistě nikde tato odrůda nezvítězila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.3.2014 22:42

Plody kupovaného Orionu, které mně v minulých měsících "kroutily hubu" svou silnou kyselostí se nyní již dají zkonzumovat celé. Dužnina zůstává dosti pevná a zdá se, že její pevnost je v tuto dobu na lepší úrovni než u příbuzné Otavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.4.2014 10:19

Plody Orionu, který získal leckde všelijaká ocenění, jsou pro mě zklamáním. Nejde o žádné první plody z ještě neduživého stromku, ale o plody od českého pěstitele, na jejichž konzumaci jsem se velice těšil. Už sice v tuto dobu nejsou tolik nakyslé, ale není to stejně žádný zázrak. Za pozornost stojí snad jen jejich současná dobrá kondice. Slupka je jen mírně povadlá a dužnina je stále dosti pevná a šťavnatá. Ale opravdu jsem čekal "větší pecku", než jen tuto nakyslou chuť. Tak snad příště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.5.2014 19:38

No, pro přímý konzum u dětí vítězí Sirius a Orion.

Nakyslé Oriony zakoupené v Častolovicích mě tedy velmi zklamaly.  Potřeboval bych si zajistit nějaký jiný zdroj na ověření správné chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 16.10.2014 19:34

Orion - štíhlé vřeteno - 2014
Letos jedno z největších sklamání.Ač prezentováno jako tzv.rezistent dopadlo na strupovitost jako nejhorší.Po třech ošetřeních vypadalo asi takto viz snímky. - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 16.10.2014 20:36

Pane Polehla,
nejsou některé skvrny způsobeny hořkou skvrnitostí? Na listech strupovitosti až tolik snad není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.141 (?), 17.10.2014 8:38

Pěkné ráno pane Vinšálku
Proti hořké pihovatosti jsem provedl vhledem k počasí 4 ošetření vápníkem.Na žádných plodech jsem toto poškození nezaznamenal, včetně Bohemky.Příčinu strupovitosti vidím v bůjném růstu odrůdy.Po průběžném letním řezu pokračoval bůjný růst letorostů.A právě tyto mladé letorosty (nemohu odstranit všechny) byly napadeny strupovitostí a poté plody.Škoda, že jsem to nevyfotil, nyní je to zkresleno černí, které jsem měl požehnaně.
Řešení v mém případě vidím v důkladném odstraňování letorostů v ranném stádiu po ukončení ošetření proti této chorobě.Zase mám obavy na snížení úrodnosti pro příštírok.Nic se nemá přehánět. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 17.10.2014 9:53

Jo, s tím bujným růstem u některých triploidů problémy jsou, především v mládí. U mě to je Sirius.
Loni v létě jsem radikálně prosvětloval Jonagored a výsledkem je letošní téměř žádná úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika