Opad plodů Admirálu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.43 (?) 
28.6.2019 22:49
Článok o príčinách predčasného opadu plodov - pre tých čo ovládajú angličtinu. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.106 (?), 29.6.2019 13:33
Ja mám s Admiralom opačný problém - odmieta spraviť aj fyziologický opad nadbytočných plodov (od odkvitnutia doteraz spadlo maximálne 10 plôdikov). Takže si vyžaduje dôkladnú prebierku. Na foto 1,2 je Admiral na M26, na foto 3 na M9 - oba už samozrejme po prebierke - aktuálny stav. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.17 (?), 29.6.2019 16:31
Ďakujem p. Hlavatému za príspevok, u mňa na Kysuciach bolo v máji chladno a pršalo, čo podľa článku znamená malo karbohydrátov. Opad bol 95‰. Ako to mam však riešiť, resp. ako s tým bojovať v takomto počasí? Vie niekto poradit? Laco
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 29.6.2019 20:49
Laco: 95 promile nie je veľa... Ale vážne: ten článok iba spomína najčastejšie príčiny nefyziologického opadu plodov. Nie sú v ňom nejaké prevratné informácie. O čo išlo konkrétne u Vás sa možno len domnievať. U nás bol máj tiež chladný a daždivý, ale Admiral nepadal. Isté je, že náhle a výrazné zmeny počasia (rýchle a extrémne výkyvy teplôt alebo náhly príval zrážok po suchu) môžu mať na opade plodov svoj podiel. Fyziológiu stromov ale nepoznáme dokonale a niektoré veci nám zostávajú utajené. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 29.6.2019 21:11

u mńa je niečo podobné, ale odroda Rubín. mám dva stromy, minulý rok na jednom 5 jabĺk, na druhom žiadne. tento rok absolútne žiadne. kvitnú, majú malé plody, ktoré vyzerajú normálne. zrazu opadnú všetky. viem, jar bola chladná, nízke teploty, u nás sneh, potom dážď a včely nelietali ale toto mi robí len Rubín. ostatné jablone majú plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.28 (?), 29.6.2019 21:44

admiral je odporucany do extenzivneho pestovania spravil som si stromcek sam na semenaci ako medzivlozku som pouzil topaz(50cm kmena)kmen ma 180cm no neviem ako budem robit prebierku na to vysokokmeni myslel som ze admiral funguje ako boskop ci rubin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.17 (?), 30.6.2019 10:42

Ďakujem všetkým za doterajšie reakcie,

aby som to spresnil, týka sa to všetkých jabloní, dokonca aj hrušiek a sliviek,

keď príde studený daždivý máj, tak vždy príde k veľkému prepadu plodov, čo je na Kysuciach tak 3 krát za dekádu, tento rok to je extrém (u mňa najlepši ešte odoláva práve Rubín)

rád by som nejako s tým bojoval, aby nedochádzalo v takomto počasí k opadu plodov, teda nájsť nejaké systémové riešenie, ktoré by som mohol aplikovať v máji, keď je daždivo a chladno,

možno niekto poradí, kto má podobné klimatické podmienky (na rozdiel od p. Hlavatého)

vopred ďakujem za reakcie

Laco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.28 (?), 1.7.2019 10:00
Ešte foto na obhajobu Admiralu (mojej druhej najobľúbenejšej odrody jablone) - ako doklad že predčasný opad plodov nie je jeho odrodovou vlastnosťou. Práve naopak - v mojich podmienkach absentuje u neho aj ten prirodzený "fyziologický" opad, a teda nemá vôbec schopnosť autoregulácie násady. Na fotkách vidno, ako to vyzeralo pred (dosť oneskorenou) prebierkou Admiralu. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.142 (?), 2.7.2019 13:24

Vašemu milááškovi nikdo neubližuje ani náznakem, netřeba přesvědčovat o opaku co nikdo netvrdí.

Pánům opadal Admirál, jinému Rubín, dalšímu Rubinola.Mě zase opadává Orion.Plody se po probírce vyvíjely stejně ale po jisté době některé pokračovaly ale valná většina zastavila růst a opadává bez zjevného poškození škůdci nebo chorobou.Opadané plůdky začínají na zemi rychle hnít.Letos v květu jabloní u mě opět mrzlo.Domnívám se, může to být příčinou poškození opylovacích orgánů a vývojem neživotaschopných plůdků.Fáze kvetení i na jedné odrůdě není navlas časově stejná, natož v celé zahradě.Pokud se teplota mrazu setká s určitou fází kvetení, květy sice úplně nespálí ale poškodí.Je to jen taková úvaha.Kdysi mě to udělal Šampion a Lobo a vždy byly květnové mrazíky v květu.Ostatní jabloně se po mrazíku vyvíjely normálně.

Zahradě zdar  - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.67 (?), 2.7.2019 18:59
Beriem späť... Admiral padá aj u mňa! Sory, zavádzal som. Dnes keď som vynášal jablká z pivnice, tak mi tento miláášik (na foto) vypadol z ruky a spadol mi rovno na palec pravej nohy. Dosť to zabolelo, lebo som mal len šľapky a miláášik (odteraz ho volám len takto) je stále riadne tuhý. Pomsta nožom bola ale nekompromisne tvrdá, sladká a šťavnatá (doslova) 😉. Predpokladám, že poslední miláášikovia "padnú" v auguste. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika