Opad plodů Admirálu



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 168.53 (?), 27.6.2019 23:03, zobrazeno: 10945x

Mám přiroubován u 2 jabloní Admirál. U obou ve vrcholové části. Jedná se o podnože MM 106. Když vloni u prvních 3. květů plůdky opadly, bral jsem to jako normální jev. Letos však z celkem asi 15. květů jsem u několika dokonce musel provést redukci plodů a těšil se na prvních asi 20 jablek. Ale i tyto plody během týdne nyní opadaly. Jinak ostatní odůdry na obou stromech mají jen přirozený propad. Takže nevím-horko?,či nějaká druhová vlastnost?Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.121 (?), 28.6.2019 5:44
Určite to nie je odrodová vlastnosť Admiralu. Príčina bude niekde inde. Ja mám s Admiralom presne opačnú skúsenosť - nedochádza ani k prirodzenému opadu plodov a v ružici ich zostáva viac (foto 1). Veľmi dôležitá je potom prebierka - vzhľadom na krátku stopku by sa rastúce plody navzájom vytláčali (foto 2). Optimálne je ponechať iba jeden plod, maximálne dva z pôvodnej ružice. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 28.6.2019 8:23

Musím konstatovat stejnou zkušenost - mám vysazené 2 mladé stromky, na obou jsem nechal několik plodů na zkoušku, cca 10, a všechny jsou už dole. I přes to, že při probírce se jim vůbec dolů nechtělo.

Suchem to není, a horkem taky ne - opadalo to už před těmito horky, jak na kopci v sadu, kde je tepleji, tak i dole v zahradě, kde je chladnější klima.

Stejně tak ale opadaly i na jiných, např. Rubinole, kde vloni držely. Takže tomu nepřikládám žádnou váhu, bude to nejspíš způsobeno nějakým rozmarem počasí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.162 (?), 28.6.2019 8:41

Mlade stromy castokrat neudrzia plody to je normalne.Ich korenova sustava je este slaba strom nevyvinuty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 27.7.2019 22:09

Nevím, v kterém vláknu by se to hodilo nejlépe. Nicméně, na obrázku (pravda, příliš zblízka a tedy rozmazaně) jsou listy Admirálu. Přičítám to suchu, jinak je stromek vitální. Jde o letos na jaře zakoupený stromek, takže vývin kořenů asi ještě není optimální. Zajímalo by mne, jastli se s tím někdo nesetkal? (Špatné zprávy prosím, velmi opatrně). Díky předem za tipy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.98 (?), 28.7.2019 0:13
Laco430k: Podľa mňa je to abiotické, termické poškodenie listov, spôsobené prúdením horúceho vzduchu. Konkrétne pri Admirale som sa s tým nestretol, ale veľmi podobne vyzerá takéto tepelné poškodenie listov pri odrode hrušky Konferencia, ktorá má k tejto abiotickej poruche osobitný sklon (foto). Typické je, že hnedé plôšky zasahujú len listy (niekedy aj celé), ale ich stopka zostáva zelená. Nemusíte mať obavy, nie je to spála ružokvetých ani chrastavitosť. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 28.7.2019 11:46

Skutečně stopky jsou zelené. Dodatečně si vybavuji, že jsem to už na Konferenci (v jiné lokalitě) vloni viděl.

Pro zajímavost přikládám ještě dnešní foto - totéž je i na Síriusu (5 metrů vedle, stejná půda, stejné podmínky) to je ten list vpravo (list vlevo je Admirál).

Děkuji, uklidnil jste mě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 28.6.2019 12:26

Lucas-možná došlo k mechanickému poškození plodonoše-opticky nezjevnému při probírce. A místo srůstu roubovance je jak fixováno-napevno pl.páskou? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.53 (?), 28.6.2019 19:56

Taky mě napadlo možné poškození při probírce, ale tu jsem neprováděl u všech a navíc jiné odrůdy na stejném stromě po probírce zůstaly. Jinak roubovací páska již byla vloni odsraněna.Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 18.92 (?), 28.6.2019 22:04

Stejný problém na roubovaném stromku - 3roky od naroubování. Stromky na M26 bez propadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika