Ontario a Wagenerovo



Jossef - (22) - 33.35 (?)
30.1.2010 9:52
Jablko po rozkrojení má dužinu bílou s nádychem slabě zelené. Po několika minutách slabě hnědne. Chuť po 3 týdnech v bytě je sladko-kyselkavá, velmi dobrá. Menší jablko je vice kyselkavé. Slupka je velmi jemná. Jablka za 3 týdny v teple nemají znaky zesychání.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 29.1.2010 16:36

Jsem přesvědčen, že se jedná o Ontário. Kyselé a v málo sluněčním roce a zanořené v koruně zelené jak "brčál". Co do velokosti přímo obrovské, já jsem ty nějvětší ze slepa nedonesl, jenom ty vybarvěnější a chtěl jsem reagovat na tu poznámku, že nemají žíhání. Tu fotku jsem loňského roku pořídil právě proto, že to co bylo na stromě nebývá normou, jinak bych si toho ani nevšimnul. Něco o roce 2009 vypovídá i ta skutečnost, že ještě nikdy jsem nezakládal kvas ze švestek o 14 dní dřívě než bývá zvykem. Víte splést si Ontário je problém. Odbornící znají jak kvete, to se nedá zaměnit. Nevím možná existuje odrůda s tak velikými bílými květy ale já ji neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jossef - (22) - 33.35 (?), 29.1.2010 18:28
Možná je to úplně jiná odrůda, ja skutečně nevím co je zač, jen se s kolegou domníváme, že by to mohlo být Ontario nebo Wagenerovo. Těch plochých sort zase tolik není. Zítra jablko rozkrojím, vyfotím a ochutnám a dám vědet, co jsem zjistil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 29.1.2010 18:36

Kdysi jsem byl přítomen na schůzi zahrádkářů a jeden můj známý tam přinesl na ukázku několik jablek Ontaria. Byly červené a většina z nás mu říkala, aby si nedělal legraci, že to jsou červené Boskopy. Teprve po ochutnání jsme uvěřili, že to jsou skutečně Ontaria.

Byly to plody z přeroubovaného starého stromu - vysokokmenu. Na Boskopské můj známý narouboval Ontario. Vzhledově vůbec Ontario nepřipomínaly, ale chuť byla typická pro Ontario.l

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 30.1.2010 7:38

Dobrý den. Na fotografii pana Ronyho je bezesporu odrůda Ontario. U této odrůdy existují dvě mutace. Jedna zelená s nepatrným líčkem, kde zelená v době konzumní zralosti přejde do žluté. Druhá mutace je téměř celočervená, lépe řečeno tmavorůžová. Na fotografii je rovněž vidět nevhodný řez této odrůdy, neboť Ontário vyžaduje pravidelný řez s postupným omlazováním. Tímto se zajistí každoroční plodnost s rozložením plodů po celé koruně

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 30.1.2010 7:59

Pan Boštička mne vytkl nesprávný řez, tak k tomu se hlásím ale tento strom byl určen k vykopání a na podzim se tak stalo, protože vedle je jiné Ontário větší a to mne stačí, navíc to vadilo jiným stromům. Znovu jsem se díval do knížky Pěstování jabloní (A. Dvořák) a je tam skutečně napsáno, že vybarvení plodů na zatravněném sadu a pravidelně sečeném je jiné. Co je ještě zajímavé, že na Slovensku se na výstavách jablek Ontário umísťuje na předních místech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 30.1.2010 1:14

Rony, ale podívejte se na stopky těch vašich Ontárií a stopku jablka p.Harta, ta je slabá a delší...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 30.1.2010 1:04

Ještě nějaké obrázky...

Ontario
Ontario
Wagener
Wagener
Wagener
Wagener
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 30.1.2010 8:03

Všechno je možné, ale jablka na obrazku vlevo - na košíku - věru jako Ontaria nevypadají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jossef - (22) - 33.35 (?), 30.1.2010 9:52
Jablko po rozkrojení má dužinu bílou s nádychem slabě zelené. Po několika minutách slabě hnědne. Chuť po 3 týdnech v bytě je sladko-kyselkavá, velmi dobrá. Menší jablko je vice kyselkavé. Slupka je velmi jemná. Jablka za 3 týdny v teple nemají znaky zesychání.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 30.1.2010 10:08

Souhlas, jablka vlevo nejsou Ontario. Příliš souměrná a pravidelná. Ontário je u naás nedoceněno (říkají Američané). Podle obsahu vitamínu C Ontário jej má po půl roce skladování více než Golden utržený ze stromu. Ontário pěstuji více než 40 let (letos mne bude 65) a i když sad je v útlumu, protože i já jsem v "útlumu" a o jablka není takový zájem vzhledem k atraktivnějším v supermarketu mají své pro a proti. Oceňuji u nich, že i když je špatný rok a výskyt třeba květopasu, tak Ontário zarodí. Vadí mne u něj větší výskyt červivosti a takové do sklepa nedávám. Někdy se vyskytuje při skladování zvláštní porucha dužiny a to takové vodnatě sklovité místa a někdy taková velmi mírně nahnědlá hniloba jakoby namrznuté ale jinak ta skladovatelnost a svěží chuť jsou přínosem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika