Okousané kořeny



host - 123.1 (?)
29.3.2015 13:26

Mám na zahradě u chalupy ten samý problém s hryzcema.Taky mě sežrali kořeny několika stromků a i podnoží které jsem měl naškolkované.Nezbylo nic jiného než použít výše uvedené králičí pletivo a je klid.Jinak ještě musím dávat pletivo 140cm kvůli srnkám a zajícům.Takže úroda je velice dobře ošetřená. Vašek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
luke020 - (2) - 181.7 (?), 24.3.2015 16:25, zobrazeno: 11079x

Dobrý den

U tříletých jabloní jsem zjistil že mám ukousnute kořeny.Za stromek jsem chytl a zustal mi v ruce.Stromeky jsou živé zatím neuschli.Je nejaká pravděpodobnost že podnož uděla nové kořeny?Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 24.3.2015 19:32

Pravděpodobnost, že ze zbytků kořenů stromek zakoření je obdobná, jako když přesazujete a máte malý kořenový bal. Tedy pro úspěch musíte obětovat podstatnou část koruny. Aby byla v místě zakořenění stálá vlhkost bez ulití, doporučuji do substrátu přidat nějaký hydrogel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
luke020 - (2) - 181.7 (?), 24.3.2015 20:01

Děkuji za odpověd.Jsem začátečník a tak se mozná budu hloupě ptát.Korunu mám tedy ostřihat a nechat pouze termínál a z neho třeba tři vyhony na jeden pupen? Je nekaká možnost jak zabranit poničeni kořene hryzcem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 24.3.2015 20:08

Ze středního mkráličího pletiva se udělají koše - podrobnosti najdete v jiných vláknech.

Bez obrázku se blbě radí - obecně čím více okousané, tím hlouběji musíte seříznout korunku. Dále platí i obecné zásady pro ošetření ran zasahujících do dřeva (pod lýko) jak na větvích, tak na kořenech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.73 (?), 29.3.2015 9:01

Taky jsem řešíval tento problém. Vyřešil jsem ho definitivně - sadím stromky do králičího pletiva (obětuji těch 1.000 Kč za rolku na mnoho let) - udělám jim pro kořeny pletivový koš o průměru cca 40 - 50 cm a stromek má na mnoho let klid od myší a hryzců. Odstraňoval jsem jabloň po cca 8 letech, protože měla rakovinu a králičí pletivo stále bylo v zemi - a já se divil, že stromek žil jinak v pohodě - zapomněl jsem, že už i jeho jsem sadil do pletiva. Nejhorší je hryzec - okouše kořem jabloně do tvaru špičatého kůlu. Dnešní podnože např. M9 jim velmi chutnají. Zkouším nyní sadit jabloně na semenáčích, ale už je také budu dávat do pletiva.Mírné zimy nemají jen plusy ve vratkách za nespálený plyn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.1 (?), 29.3.2015 13:26

Mám na zahradě u chalupy ten samý problém s hryzcema.Taky mě sežrali kořeny několika stromků a i podnoží které jsem měl naškolkované.Nezbylo nic jiného než použít výše uvedené králičí pletivo a je klid.Jinak ještě musím dávat pletivo 140cm kvůli srnkám a zajícům.Takže úroda je velice dobře ošetřená. Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.116 (?), 11.4.2015 2:37

Píšu ve vlákně ,,Hryzec,, že nemají rádi pálivou papriku. Mrkněte tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 224.81 (?), 11.4.2015 15:12

Hryzec se řešil ve vlákně "odolnost" proti poškození...od 20.3. do 6.4.t.r. Opakovat rady kolem dokola unavuje. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika