odrůda Signe Tillisch



Stránky: 1,  2   
host - 1.53 (?) 
27.6.2006 11:30, zobrazeno: 22017x

Dobrý den,

chtěla jsem jen poprosit o radu, zda nevíte kde by se eventuelně v ČR dala sehnat odrůda jablek Signe Tillisch ? Jedná se o starou odrůdu, ale údajně chutnou dle vzpomínek mého manžela z dětství - chtěla bych mu udělat radost a nechce se mi jet až do Německa... :-) 

Děkuji předem za jakoukoliv informaci !

Táňa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 34.130 (?), 3.7.2006 21:53
Zkus si napsat do Holovous do výzkumáku, možná by ji prodali. Dělaj starý odrůdy pro CHKOčka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.27 (?), 7.8.2006 21:12
Odrůdu, bohužel, nemám, ale chutnal jsem ji na nějaké výstavě, nebyla nic moc. Ono ty chutě z dětství nás někdy zklamou - navštívil jsem jednu straou zahradu, kam jsme chodili jako děti krást - ty staré stromy tam byly. ale ta (tehdy tak lahodná) jablka bych dnes nepěstoval. Signe Tillisch taky údajně hodně trpí  strupovitostí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.61 (?), 20.9.2006 22:41
Je pravda, že chutě jsme v dětství měli jiné, na tuhle jedinečnou chuť jsem však stále vzpomínala. Shodou okolností jsem na tato jablka dnes narazila na tržišti, koupila jsem je a nezklamala. jsem se. Je to přesně odrůda jablek, která jsem si trhala před čtyřiceti lety v zahradě cestou do školy. Prodavač však neznal název  a neřekl mi, odkud je má. Předpokládám ale , že jsou z Litoměřicka a kdosi je ještě pěstuje. Zdenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.73 (?), 26.10.2006 19:27
Odrůdu Signe Tillisch pěstuji na 2 stromech. Pokud máte zájem, je možné v zimě odebrat rouby. Pište na mail: jsc@atlas.cz
Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juraj Kafka - (15), 5.3.2007 23:06
Dobrý den, tuto odrůdu máme doma, jako vysokokmen, Nutno říci, slaběji rostoucí, kvete ranně a plody jsou střední až velké pložšího tvaru, ve zralosti žluté barvy s červenooranžovým žíháním. Je to podzimní odrůda, plody jsou značně napadány vosami a monílií. Trpí také silně strupovitostí a při nedostatku Ca v půdě hořkou pihovitostí. Jablka jsou však jedny z nejsladších a štavnatých.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.20 (?), 17.9.2008 10:27

Také znám z dětství ale už bych si ji nedal, na James Grieva nemá. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juraj Kafka - (15) - 197.143 (?), 8.11.2008 1:30

Připojuji fotky dvou jablíček odrůdy, o kteréž si myslím, že je SigneTilish. Světelné podmínky jsou horší na focení. Přidám ještě typičtější kusy, ale tyhle jsou menší a mimořádně vybarvené a hlavně nyní k jídlu. Kromě strupatých až popraskaných plodů se dá vybrat i pár takto pěkných. Chut mají výtečnou, navinule sladkou až sladkou, dužnina je šťavnatá středně aromatická. Jablka jsou pložšího tvaru, stopka je bez svalce. Chrakteristické je tečkování poblíž kališní jamky.

Juraj Kafka

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 8.11.2008 9:22

Podle těch fotek bych jablka nepoznal. Měl jsem je obvykle bez žíhání spíš dozelena. Typická byla příjemná chuť s nádechem po lékořici (pendreku)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.20 (?), 10.11.2008 9:50

Mám stejnou zkušenost jako p. Vysloužil, neřekl bych, že na obrázku je Signe Thillish,  ani na jižní straně a ze špice stromu jablka nebyla žíhaná. Trhala se zelenější než Průsvitné letní, v krátké trvanlivosti barva došla zhruba na úroveň PL při česání. To odpovídá i popisům ve starších pomologiích. Z vyprávění vím, že "tylišky" už tady byly někdy před sto léty. Z.E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika