Odrůda Pinova



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?)
30.4.2011 10:40

Vážení přátelé, chtěl bych Vás rovněž poprosit o vlastní charakteristiku odrůdy Pinova. Pěstování v Čechách. Např. zda každoročně dozraje, chuť a porovnání s podobnou odrůdou, hlavně skladovatelnost v běžném sklepě, neboť dostupné zdroje se velmi liší s dobou skladovatelnosti a uvádějí únor, některé květen. N ázory profesionálů se rovněž značně liší. Prosím jedná se mi o vlatní poznatky, nikoliv citace pomologie. Velice bych přivítal, kdyby někdo mohl tuto odrůdu chuťově porovnat s odrůdou Mairac, nebo např. s odrůdou Civni, či s Odrůdou Gala.

 

           Děkuji mnohokrát Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.2.2011 20:05, zobrazeno: 85679x

Může se někdo, prosím, podělit o zkušenosti s pěstováním této odrůdy ve středních polohách?

Zajímá mne především jak moc trpí strupovitostí, její dozrávání a chuť, skladovatelnost. Údaje, které jsem zatím zjistil, se v tomto směru dost liší.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.70 (?), 22.2.2011 20:20
Pinovu jsem jedl jen z obchodu s ovocem a zeleninou (alespoň tam byla jmenovka) ale moc mně nejely. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.91 (?), 22.2.2011 23:53
Nejela Vam možno preto, že nebola ideálne skladovaná. Pinovu som pestoval v minulosti na M9, ale odroda má každú jar tak vysokú násadu kvetov, ža jabloňka zababčila. Teraz ju mám na MM104 a ešte sa mi zdá podpník málo bujný. Vďaka vysokej rodivosti-najmä na krátkom dreve- má malé prírastky. Ak chcete výberové plody, treba prebierku plodíkov. Jablká sú lákavé-žiarivo pomarančové, žíhané. Šupka suchá. Skladovateľnosť výborná. Ani o tomto čase neztráca chuť, ktorá silno pripomína muškát či Coxovu renetu. Vyčítam jej akurát trocha suchšiu a menej harmonickejšiu dužninu. Ak sa jej darí v nížinách, verím že zarodí aj v repnej oblasti. Nie je rezistentná, ale v minulom kritickom roku obstála dobre. Na plodoch bola sem tam chrasta a listy občas chytené. Nazval by som ju ako "tolerantnú k chrastavitosti." Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 23.2.2011 6:39
Pinova Vám "nejela"? Mne "nejede" paradajka z hypermarketu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.70 (?), 23.2.2011 16:28
Souhlasím s Vámi, ovoce z marketu stojí za prd. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 30.4.2011 10:40

Vážení přátelé, chtěl bych Vás rovněž poprosit o vlastní charakteristiku odrůdy Pinova. Pěstování v Čechách. Např. zda každoročně dozraje, chuť a porovnání s podobnou odrůdou, hlavně skladovatelnost v běžném sklepě, neboť dostupné zdroje se velmi liší s dobou skladovatelnosti a uvádějí únor, některé květen. N ázory profesionálů se rovněž značně liší. Prosím jedná se mi o vlatní poznatky, nikoliv citace pomologie. Velice bych přivítal, kdyby někdo mohl tuto odrůdu chuťově porovnat s odrůdou Mairac, nebo např. s odrůdou Civni, či s Odrůdou Gala.

 

           Děkuji mnohokrát Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.70 (?), 30.1.2012 13:38

Pinova je velmi chutné jablko a vzhledově krásné oranžové barvy.Já mám asi 30 stromků které jsem si dovezl z Itálie a jsou na podnožích M9,takže s vysokou rodivostí.Mají-li dostatek vlahy, tak jsou absolutně bez chyby. Sklízím září-říjen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 178.186 (?), 30.1.2012 19:39

Pinova má tak vysoký potenciál pravideľnej rodivosti a vysokej násady kvetov, že ju kľudne môžete pestovať aj na stredne vzrastnom podpníku. Napr. na MM106. Na M9 a podobných typových podpníkoch hrozia pri nadúrode malé prírastky a zababčenie stromkov. Robíte júnovú prebierku plodov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 190.179 (?), 26.2.2012 11:49

Práve sme dojedli posledné jablká odrody Pinova. Pivnica pre uloženie ovocia a vína je vymetená, okrem demižóna s vínomcheeky.  Plody Pinova sú stále vo výbornej kondícii, k počudovaniu šťavnaté a nesmierne voňavé po odrode Coxova reneta. Kyseliniek už je v dužnine menej. Na jeseň vydržali na strome bez problémov ranný mráz mínus 5 st. Celzia. V tomto roku bude u mňa úroda jabĺk výrazne lepšia ako vlani (vypustil som jesenné hnojenie kompostom). Nasadené na kvet majú všetky odrody (Topaz, Rajka, Orion, Sirius, Melodia, Angold, Braeburn...) Rezať jablone začnem až v marci. Na snímke je vidieť, akú vysokú násadu na kvet má každoročne odroda Pinova, podobne ako Gala Schnitzer Schniga.

Pinova- február 2012
Pinova- február 2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 26.2.2012 12:43

Zdravím Vás Paľo, snědli jsme vzorek Pinovy a je vynikající yescheeky. Dala by se tato odrůda naočkovat nebo naroubovat na Idared?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika