Odrůda Benet



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
17.12.2013 18:22

Dnes jsme degustovali poprvé Benet (Melrose x Rubín). Velikostí plodů, jejich tvarem a částečně i barvou připomíná Rubín, ten však má výraznější žíhání.
Slupku nemá tak tuhou jako Melroze, spíš jako Rubín. Délka je někde mezi krátkou u Melroze a delší až velmi dlouhou u Rubínu.
Po rozkrojení mi barva dužniny připomínala Melroze i konzistenci dužniny ho připomínala. Aróma jsem, tak jako téměř u každé odrůdy, necítil žádné, ženě připomínalo vůni Nonetitu, včetně chuti. Dcera pravila, že tam jakési aróma je, nedokázala ho popsat.
Dužnina je dosti šťavnatá a chruplavá, podle nás velice dobré chuti.

Teď jsem zvědav na skladovatelnost, jestli něco pobral od jednoho z rodičů, tedy Melroze. Rubín mi ve sklepě od půlky ledna silně trpí černou a peniciliovou hnilobou. Pokud se včas nezkonzumuje, tak ke konci února zbyde zdravých plodů minimum.
Pokud by skladovatelností Rubín předčil, byl bych s odrůdou zatím spokojený. J

Na druhou stranu, to však je má první sjlizeň.




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.12.2013 18:22, zobrazeno: 6508x

Dnes jsme degustovali poprvé Benet (Melrose x Rubín). Velikostí plodů, jejich tvarem a částečně i barvou připomíná Rubín, ten však má výraznější žíhání.
Slupku nemá tak tuhou jako Melroze, spíš jako Rubín. Délka je někde mezi krátkou u Melroze a delší až velmi dlouhou u Rubínu.
Po rozkrojení mi barva dužniny připomínala Melroze i konzistenci dužniny ho připomínala. Aróma jsem, tak jako téměř u každé odrůdy, necítil žádné, ženě připomínalo vůni Nonetitu, včetně chuti. Dcera pravila, že tam jakési aróma je, nedokázala ho popsat.
Dužnina je dosti šťavnatá a chruplavá, podle nás velice dobré chuti.

Teď jsem zvědav na skladovatelnost, jestli něco pobral od jednoho z rodičů, tedy Melroze. Rubín mi ve sklepě od půlky ledna silně trpí černou a peniciliovou hnilobou. Pokud se včas nezkonzumuje, tak ke konci února zbyde zdravých plodů minimum.
Pokud by skladovatelností Rubín předčil, byl bych s odrůdou zatím spokojený. J

Na druhou stranu, to však je má první sjlizeň.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.12.2013 18:38

Oba rodiče mají každopádně zajímavé vlastnosti, takže na výsledek bych byl docela zvědavý. Silným argumentem pro mě ale bude míra náchylnosti ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.79 (?), 15.3.2021 14:06
Zdravím, zaujímalo by ma, aké sú skúsenosti s touto odrodou odstupom času? Ako to je so strupovitosťou? Ako dlho ju možno skladovať? Kedy dozrieva? Ďakujem Miro Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika