Odrůda Admiral



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 104.5 (?) 
13.3.2011 16:14, zobrazeno: 118876x
původ: křížení: Mira x Bohemia. Přihlášena k právní ochraně v EU dne 16.12.2008.Růst: Triploidní, velmi bujný, vyžaduje slabší podnož, tendence k vyholování. Kvetení: Středně pozdní. Zrání: Začátkem října, krátce po Golden Delicious. Plodnost: Střední, pravidelná. Skladovatelnost: V podmínkách sklepního skladování do konce května. Plod: Střední až velký, ploše kulovitý, stopka střední, slupka hladká, základní barva zelená, během skladování přechází do žluté, krycí barva temně červená(70-80%),během skladování jasně červená, bez rzivosti, dužnina pevná, velmi křehká, šťavnatá,rozplývavá, chuť plná, harmonická,sladko kyselá, velmi dobrá až vynikající, dobrý Shelf life. Odolnost k chorobám: Rezistence ke strupovitosti podmíněná genem Vf a na polygenním základě, odolnost na padlí, náchylnost k pihovitosti. Charakteristika: Velmi robusní odrůda, rezistentní ke strupovitosti s vynikájící chutí, neobvykle dlouho skladovatelná, plodí dobře a pravidelně, svým velmi silným růstem je vhodná zejména pro ekologické pěstování.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 246.18 (?), 13.3.2011 16:42
Ve svých poznámkách mám ještě to, že Mira pochází z křížení Karmína x novošlechtění Vf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.3.2011 12:18

Na degustaci v Lysicích (Drnovicích) jsem si pár plodů Admiralu vyptal. Chuť se nijak výrazně neodlišovala od ostatních vzorků.Nápadnější bylo vybarvení připomínající slupku Grávštýnského červeného a jakoby zhrbolacený povrch plodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.222 (?), 4.4.2011 21:20

Letos se mi ji podařilo koupit, špičák M26. Ta uváděná skladovatelnost mi vrtá v hlavě, tak uvidíme.    R.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 15.2.2016 15:12

Pan Miloš Vysloužil byl tak velice laskav a daroval mi jeden velký plod odrůdy Admirál. Přesto, že by zřejmě vydržel až do jarních měsíců, tak jsem neodolal a zbaštil jsem ho už teď. Dužninu měl velmi pevnou, šťavnatou, nyní chuť ostřeji a tudíž výrazně navinule sladkou až harmonicky navinule sladkou, ze zvláštní, nepatrnou příchutí, která právě proto, že jest nepatrná, neruší celkový dojem tomu, kdo by tuto příchuť netoleroval. Výborný požitek z chruplavosti a šťavnatosti v této době. Asi to bude opravdu objev posledních let a vůbec nelituji, že jsem rouby "nacpal" všude, kam to jen trochu šlo. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.2.2016 16:51

Teď vidím, že můj příspěvek z 14.3. 2011 jsem popletl.  Netýkal se odrůdy Admirál nýbrž Karneval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 15.2.2016 19:13

Vloni asi 3 jablka, letos snad tucet - Admirál na M26. Zkušenost je to zatím malá, ale zatím se mi tato odrůda, co se týče plodu, jeví o 2 třídy lepší, než všechny, co jsem dosud pěstoval. Tím míním všechny ty legendy - Gas. šarlatové, Signe Thilish, Matčino, McIntosh, Jonathan, Čistecké, Bláhovo oranžové, Dukát, Spencer, Golden, Spartan, Rubín atd. atd.  Z nových - Karneval - slabší průměr, z větší části přeroubovaný Admirálem, Shalimar vidím jako propadák a stihne ho stejný osud jako Karneval.  Merkur, Rozela, Rubinola, Rubín a Lipno zůstávají jako stálice. Moje nadšení pro odrůdu Admirál sám považuji za velmi nekritické, časem se možná ukáží i nějaké horší vlastnosti třeba ve vzrůstnosti či plodnosti, zatím však absolutní jednička. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.2.2016 19:59

Stejný osud prožívala v 80. letech odrůda Rubín.  Někteří mí kamarádi si nechávali přeroubovat všechny (!) své jabloně touto odrůdou. Vzhled, chuť, velikost i dobu konzumní zralosti považovali za natolik bezkonklurenční, že v pěstování jiných odrůd neviděli smysl. Časem se nekritický pohled trochu uklidnil, i tak si odrůda svou pozici hájí. Admirál, zdá se, jde v jeho šlépějích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 16.2.2016 7:23

horku pehovitost nepovazujete za necnost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 16.2.2016 7:56

Hořká pihovitost se celkově u mne vyskytuje velmi sporadicky, spíše jako mladická kosmetická vada v době prvních plodů. Může to být stanovištěm - spíše chudá půda a snad i tím, že pro mne je nejlepší tvar čtvrtkmen, což je spíše extenzivní pěstování. Tento tvar v zatravněném terénu a chudší půdě určitě netrpí přehnojením, zvláště při větší násadě plodů. Chápu však, že v součtu okolností stanoviště+náchylná odrůda+nedostatek vápníku a možná ještě další faktory může být odrůdová náchylnost k hořké pihovitosti důležité kritérium. Ale asi ani v tomto případwě bych se této odrůdy nevzdal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika