Odrůda Admiral



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
8.9.2020 22:25

Kdybyste ocitoval celý odstavec a ne jen jednu větu, musel byste přiznat, že menší náročnost se týkala tepla a počasí.. A na to skutečně Admirál příliš náročný není.

Už dlouhé roky šlechtitelé kříží historicky nejpěstovanější odrůdu Zlatý Delicious s cílem získat podobné jablko s menšími nároky na teplo, délku vegetace a chemickou ochranu. I když Orion snáší mé horší podmínky lépe než Golden, kvalita jablek je hodně zívislá na letním a podzimním počasí.  Orionu se rozhodně zbavovat nebudu, nicméně konkurence chutných a přitom méně náročných odrůd - Rubinola, Rozela, Admirál, Merkur - je velká.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 27.12 (?), 8.9.2020 20:45

Ano, zapomněl jsem dodat mezi negativy triploidní růst. metr a půl dlouhé letorosty jsou u mladých stromků na slabších podnožích standardem (na A2 podnoži zatím nedosahují ani metr, tak uvidíme). Z horních pupenů prorašují zpravidla dva, takže vzniká dvoják. Zkouším růst omezit letním řezem, ale zatím bez výrazných úspěchů. Tu nedostatečnost postřiků Ca (Wuxal, chlorid vápennatý, hnojení dolomitem) na omezení pihovitosti nechápu, ale je to u mne tak. Našel jsem však jednu větev na přestárlé a přetíženém Jonagoldu, kam jsem Admirál taky narouboval a na této větvi jsou jablka zcela zdravá, ovšem malá (50-60mm oproti 120mm a více na M9 a podobných). Takže pořád věřím, že by se mohlo najít řešení a právě tu skvělou svěží chuť nechci dosud obětovat.

Daní.k

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.16 (?), 8.9.2020 15:44

admiral na M25,prvé plody ťažko postihnute spomínanou chorobou, uvidíme dalsie roky ak z toho nevyrastie vyliečim ho sekerou a krumpačom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 8.9.2020 21:01

Takže uvádím charakteristiku Admirála dle pana Vysloužila.Samozřejmě, že budou slovíčkařit a měnit slovo jak jsem uvedl(kdo si tu charakteristiku má přesně po více jak roce z patra přesně pamatovat) ale stojí to za zveřejnění.Ročník 2019 v pomologickém popisu Orion strana 28 cituji poslední větu."Rozhodně se ho zbavovat nebudu (myšleno Orion),nicméně konkurence chutných a přitom méně náročných odrůd (Rubinola, Rozela,Admirál,Merkur) je velká".Takže Admirál je dle vašeho tvrzení méně náročná odrůda? Zkušenosti a zobrazení zklamaných pěstitelů hovoří jinak.

Jinak co se týče vypěstovaných odrůd jistě vás pánové nezklamu.Ale kvituji s porozuměním vaši upřímnou starost z nevydařeného pěstování letošního Admirálu.

Hlavatý si jistě tyto řádky přečte.Na ty jejich směšné stránky již aktivně nevstoupím.Zapoměl dodat že jejich lokaj si začal vymýšlet, jmenovat a urážet.Tak jsem dal z donucení konkrétní ukázku jak se s lidmi manipuluje.Člověk by čekal, že slušný člověk po upozornění aby nevykrádal zdejší příspěvky a zvláště ty moje bez mého vědomí prostě skončí s touto praktikou.Byl jsem naivní. On prostě slušnost nerespektuje.To mnohé vypovídá o osobě vykradače.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaS - (30) - 217.186 (?), 8.9.2020 21:42

Pánové nechytejte se za slovíčko. Oba jste prvotřídní znalci a pěstitelé, tak si myslím, že je to zbytečné. Faktem je, že pihovitost Admirálu je jeho velké mínus. Sám mám dva jeden na M106 a druhý na A2. Zatím neplodí, tak jsem sám zvědav co mne čeká. Podloží mám spíše chudší a letošní přírůstky nejsou nijak přehnané cca do 50 cm. Vzhledem k tomu, že mám letos pihovitost na Akane /P14/, tak mám obavy, no uvidím.Josef Soukup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.9.2020 22:25

Kdybyste ocitoval celý odstavec a ne jen jednu větu, musel byste přiznat, že menší náročnost se týkala tepla a počasí.. A na to skutečně Admirál příliš náročný není.

Už dlouhé roky šlechtitelé kříží historicky nejpěstovanější odrůdu Zlatý Delicious s cílem získat podobné jablko s menšími nároky na teplo, délku vegetace a chemickou ochranu. I když Orion snáší mé horší podmínky lépe než Golden, kvalita jablek je hodně zívislá na letním a podzimním počasí.  Orionu se rozhodně zbavovat nebudu, nicméně konkurence chutných a přitom méně náročných odrůd - Rubinola, Rozela, Admirál, Merkur - je velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 10.9.2020 13:47

Připojuji obrázky, jak mám pihovitost na jablkách. Fota Admirálu na staré Signe Tillisch a ke srovnání Rozely na semenáči.
Rouby Admirálu mají tak poslední dva roky přírůstky i více jak metr. Rozela je stromek na pláňce s korunkou o průměru 4-5 m, u rozhraní sekané trávy a hnojeného záhonu (brambory). Signe Tillisch (s rouby Admirálu) stojí v trávě. Trávu nehnojím, ale pod oběma stromy už asi 3 roky jednou ročně vápním starým vápnem. Jinak nic. Obojí je husté, moc jsem nestříhal, abych uspíšil plodnost. Pihovitost na Rozele je na části korunky nad záhonem (záhon zatravním), část korunky nad trávou je skoro čistá. Současná pihovitost Admirálu je podstatně menší než Rozely a nepřipadá mi až tak strašná. JG

Admirál, rouby na Signe Tillisch
Admirál, rouby na Signe Tillisch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 10.9.2020 13:51

Druhý obrázek Admirálu. JG

Admirál2, rouby na Signe Tillisch
Admirál2, rouby na Signe Tillisch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 10.9.2020 13:57

Ke srovnání Rozela, pihovitá část korunky nad záhonem. JG

Rozela, pihovitost nad záhonem
Rozela, pihovitost nad záhonem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 10.9.2020 14:01

Rozela, čistá část korunky nad trávou. JG

Rozela, čistá část korunky nad trávou
Rozela, čistá část korunky nad trávou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.240 (?), 12.9.2020 6:50
Mám pár stromků Admirála na M26 a naroubovanou horní půlku staršího stromu na podnoži M7. Všechny trpí pihovitostï i při každoročním hnojení dolomitickým vápencem a několika postřicích Wuxalem Ca. Na M26 je to letos lepší jak v předchozích letech, na M7 jsou opět zasaženy všechny plody. Další nevýhodou je praskání plodů po deštích a krátká stopka, málo kdy vydrží dva plody u sebe a často velký plod sám sebe shodí. Máte ho někdo na MM106?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika