ochranny postrik



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
15.4.2009 7:38

Už se mi koukám pletou obchodní názvy... Ale na té neúčinnosti mancozebu (vůči kadeřavosti) trvám...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 14.4.2009 22:49

Myslím, že celý problém účinnosti, resp. neučinnosti niektorých prípravkov je zakopaný v samotnom cykle Taphrina deformans.  Blastospóry sa aktivizujú pri +7stC. Nosičom je dážď. Na druhej strane je ale nutná "vnímavosť" broskyne. Tá je tiež časovo obmedzená - na prvé vývojové štádiá mladých listov (staršie listy sú už "nenapadnuteľné"). Ak sa tieto fázy optimálne nestretnú, tak sa nič neprenesie (hlavne ak do toho ani nezaprší). To ovšem v našich podmienkach reálne nie je. A teraz do toho vstupujú fungicídy. Syllit (a meď)  posobí od +6stC. Vačšina fungicídov posobí od +10 až +11stC (túto infomáciu som kedysi vyčítal z nejakých pokusných vedeckých prác). A to je už neskoro. Ovšem, nemusí to byť neskoro všade. Niekde sa teploty vyšvihnú práve v kritickej dobe dostatočne vysoko a "zaberú všetky fungicídy". Niekde sa tak nestane a je problém.

Takto to vidím ja a preto používam syllit. So 100% úspechom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 15.4.2009 7:38

Už se mi koukám pletou obchodní názvy... Ale na té neúčinnosti mancozebu (vůči kadeřavosti) trvám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 15.4.2009 20:22

Mám vymakané minimální 4 postřiky jádrovin a 2 slivoní a funguje to na 95 %. Chce to ale výdrž, protože se stříká i ve vegetaci /červen, červenec/, kdy to většina vzdá, protože ovoce vypadá ještě dobře. Můžu se podělit, ale na vysvětlování proč právě tak, na to není prostor. Na to každý musí přijít sám. Jedná se hlavně o střídání přípravků kvůli rezistenci, OL atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 16.4.2009 0:06

Sem s nimi! Vždy ma zaujíma, čo používa "konkurencia". Postrekujem rád a obvykle končím 14 dní pred zberom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 16.4.2009 12:30

Letos mám toto schéma

Jádroviny
1/ růžové poupě - Zato + Dithane + Reldan
2/ ihned po odkvětu - Zato + Dithane + Reldan + Nissorun
3/ první vlna obaleče - Topas + Dithane + Reldan
4/ druhá vlna obaleče - Zato + Calypso

Slivoně
1/ při opadu 80 % plátků - Reldan
2/ při druhé vlně obaleče - Calypso

Vlny obaleče jablečného a švestkového sleduju na stránkách Státní rostlinolékařské správy - sumy efektivních teplot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.4.2009 12:48

Není to finančně příliš náročné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 16.4.2009 13:02

Jedná se asi o 10 stromků různého stáří, tisíc korun na to možná padne, ale dělám to pro zábavu a jablka máme kvalitní ještě nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 16.4.2009 13:28

Taky bych měl jeden dotaz:
-vy začínáte postřik proti strupovitosti ve fázi růžového poupěte.  Obvykle se doporučuje začít dříve, ve fázi myšího ouška. Experimentoval jste tedy nějak s termínem prvního postřiku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 16.4.2009 13:57

Pokud stříkáte na myší ouško, tak je třeba stříkat ještě na růžové poupě. Plocha myšího ouška je malá, zachytí méně postřiku. Stříkám až na růžové poupě. A vychází to. Přiznám se, že jsem zkoušel na myší ouško, ale pak mi to nedalo a stříkal jsem i na růžové poupě. Rozdíl jsem ale nezaznamenal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 16.4.2009 15:41

Ja dávam aj na myší ouško - tento rok syllit, aj na poupě - tento rok rubigan+polyram (čím riešim súčasne aj budúce padlí a rzi) . Mám jeden Golden Delicius a Idaredy, kde to inak nejde - to sú magnety na strupovitosť a Idared na padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika