Ochrana proti mrazu - striekanie vodou, konkretne skusenosti



host - 255.60 (?)
23.4.2017 23:24

Po zkušenosti s letošními a loňskými mrazy jsem se rozhodl s tím něco dělat.  O tom Flipperu nikde moc informací není - jak to funguje atd. 

Můžu se zeptat jaká je zhruba cena? Je to dle vašeho názoru nahraditelné nějakou normální triskou (mám totiž celkem dost postřikováčů s tryskami co mně zbyly ze závlahy - jde tam nastavit výseč, kterou postřikuje a dle údajů dávají cca 0,1-0,5m3/hod. Moje představa je rozmístit to nad chráněné stromy/rostliny (skoro všehno mám na vedení)) Potřebuju pokrýt tak 30m.

Letos jsem to zkoušel provizorně s nějakým klascickým trávníkovým postřikovačem na kterém jsem nastavil minimální výseč a povedlo se mně tím postřikovat cca 10m řady jabloní. Zatím vypadají v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 20.4.2017 14:24

Ne, přívod vody není nijak izolovaný. 35 l/hod je průtok do jedné trysky a ani při -2°C voda v rozvodných hadicích ani tenkých hadičkách u trysek nezamrzala, výrobce udává, že by tento systém měl fungovat téměř do -10°C, ale musí se začít postřikovat už při +4,5°C. Ale jakmile se voda dostala z trysky, na věcech kolem hned namrzala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 23.4.2017 23:24

Po zkušenosti s letošními a loňskými mrazy jsem se rozhodl s tím něco dělat.  O tom Flipperu nikde moc informací není - jak to funguje atd. 

Můžu se zeptat jaká je zhruba cena? Je to dle vašeho názoru nahraditelné nějakou normální triskou (mám totiž celkem dost postřikováčů s tryskami co mně zbyly ze závlahy - jde tam nastavit výseč, kterou postřikuje a dle údajů dávají cca 0,1-0,5m3/hod. Moje představa je rozmístit to nad chráněné stromy/rostliny (skoro všehno mám na vedení)) Potřebuju pokrýt tak 30m.

Letos jsem to zkoušel provizorně s nějakým klascickým trávníkovým postřikovačem na kterém jsem nastavil minimální výseč a povedlo se mně tím postřikovat cca 10m řady jabloní. Zatím vypadají v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika