Ochrana kmene pred zveri (ne pletivo)



weny - (30) - 74.7 (?) 
4.3.2017 10:59, zobrazeno: 1325x

Zdravim,

hledam alternativu k ochrane kmene vysazenych stromku pred okusem a poskozeni zveri ve volne prirode v blizkosti lesa. Dnes mam stromky ochranene kralicim pletivem.

Bohuzel se vzrustajicim poctem divokych prasat mi uz dva 3 lete stromky poskodili tim, ze se jim pri cenichani kolem nejspis zapletlo pletivo do klu a tak ho ve snaze se vysvobodit silou strhnuli. Tim bohuzel poskrabali cely kmen. Ale na druhou stranu muzu byt rad, ze nevytrhnuli stromek ze zeme :)

Kvuli tomu bych potreboval ochranit kmen stromku jinym zpusobem. Vsimnul jsem si, ze ve mestech maji vysazene stromky obalene kmeny v jute. Je to vhodny zpusob na ochranu kmenu mladych 3-4 letych ovocnych stromku? Je mozne tam jutu nechat po cely rok? Nedojde k zaskrceni stromku, pripadne k poskozeni kury stromku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 4.3.2017 17:06

Nebyla to prasata, která vám strhla pletivo, ale srnčí, které se chytlo do drátěnky parožím. Měl jsem stejný problém. Vyřešil jsem ho uchycením pletiva na zemi skobami s tlustého drátu cca. 20cm velkými zatlučenými do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika