Natyra



Stránky: 1,  2   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 150.193 (?) 
21.11.2017 19:35, zobrazeno: 6593x

Nemci dnes písali o tejto odrode Natyra majú vysadeních 300 tisíc stromov okrem nich túto odrodu vysadili rakušaci, francuzi, holandania, belgičania má sladkokyslú chuť.Pestujú ju ako bio ovocie, je odolná voči chorobam.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.196 (?), 21.11.2017 21:07
Pán Fiala, dovolím si doplniť pár údajov k odrode Natyra, ak by to niekoho zaujímalo. Vyšľachtená bola v Holandsku, pestuje sa najmä v Nemecku. Rodičovskou odrodou je Elise a viaceré (neuvedené) odrody rezistentné voči chrastavitosti (foto 1). Mne Natyra trochu (tvarom aj farebne) pripomína Jonagored z mojej záhrady (foto 2). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.196 (?), 21.11.2017 21:18
Vo svete aj u nás vzniká veľa nových odrôd jabloní. Mnohé z nich dostanú vo fáze vývoja "pracovné" mená, ktoré im neskôr zmenia na tzv. marketingové názvy, keď už idú do predaja (zrejme aby to znelo atraktívnejšie). Niekedy je dokonca jedna a tá istá odroda prezentovaná pod viacerými názvami (Milwa = Diwa = Junami). Na fotkách je prehľad niektorých takýchto odrôd, je tam spomenutý aj český Opal. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 27.10.2018 17:44

Kámoš zo zahraničia mi poslal 2 fotky na ktorych je Pacific rose a Natyra ktorá ako píše Natyra netrpela chorobami, chuťovo vravel vinikajuce jablká sladkè štavnaté neznaša kyselé.Dobre že poslal teraz v septembri vruble další kamoš ich zaočkoval konečne budú stromky.Dnes je zvlaštny deň od rana som nepohol od počítača same gemaili a telefonaty čo je nové čo sa bude dať zohnať všetko zaujimavé to sa mi už davno nestalo.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 16.6.2022 12:20

Natyru jsem vysadil jako špičák.Dva roky přirůstala a dělala mě radost.Letos jse očekával první plody.Jenže jablůňka se po zimě těžce probírala a zaostávala za ostatními.Když opožděně vyrašila začala dělat na každém pupenu květ menší velikosti.To jsem zpozorněl a začal hledat příčinu.Tahal jsem za vřeteno a pevně držela v půdě.Myšáky jsem vyloučil a zaregistroval poškození nadzemní části podnože.Sice jsem přihnojil ale přírustky žádné a pokroucené listy.Včerejší foto jsem provedl po částečném odstranění zeminy u podnože a zjistil napadení podnože.Doslova se drolila jako trouchnivé dřevo (hnědé poškození).Je na odpis.Loni jsem vykopal Admirál se stejným poškozením.Nějak mám v poslední době s infikovanými podnožemi (psal jsem jinde dle informací ze Zahradkáře)smůlu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.242 (?), 16.6.2022 22:01

pane Mičurin II, jaká to byla podnož? MM106?

T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 17.6.2022 9:26

Tuším že MM106 ale nejsem si jist.Odrůdové štítky mám na zahradě.Dnes tam pojedu a upřesním.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 17.6.2022 13:21
Tuším že o MM106 se někde psalo, že je v dlouhodobě přemokřených půdách náchylná na choroby kolem krčku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 17.6.2022 22:31

Dnes ověřeno, Natyra podnož MM106.Mám jabloně na této podnoži i na jiných odrůdách a speciálně na jedné jabloni Rubens v nejvlhčí poloze na zahradě a je v pořádku.Pro doplnění Admirál mě odešel na zavirované podnoži M9.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.242 (?), 18.6.2022 9:02

děkuji za reakci,
M9 mě překvapila, má být více odolnější než MM106 proti Phytophthore

T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika