Narašené rouby



Stránky: 1,  2   
host - 237.133 (?) 
10.4.2017 23:41, zobrazeno: 6405x

Plánuji tento týden roubovat jabloně za kůru. U některých roubů uložených v lednici jsem však zjistil určitý stupeň narašení. Má smysl takové použít na roubování, event. po narobování je zakrýt do mikrotenu na nějaký čas?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?), 11.4.2017 7:59

Roubujte a niceho se nebojte... obzvlast u jabloni, tam to chyta samo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 11.4.2017 9:18

Můžete je po naroubování přetřít latexem s vodou (díl latexu na dva vody), nebo stříknout nějakým olejem pro menší výpar. U jabloní a hrušní je to vcelku bez problémů, peckoviny jsou citlivější, ale jde to také, u mne nehorší ujímání narašených u višní. tam vypadávají očka jedno za druhým, ať dělám co dělám. U spících je to lepší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.232 (?), 11.4.2017 10:54

Narašená rouby třešní a višní se ani roubovat nepokouším. Nedaří se to. U jabloní problémy nejsou.
Tradiční chybou je uložení roubů v lednici. Roubům zapíchnutým venku ve stínu v zemi se to nestane. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?), 11.4.2017 12:18

Ja mam dobre zkusenosti i s roubovanim narasenych tresni, ale roub obalim parafilmem, a to dela velky rozdil. Kdyz je teplota v lednicce nastavena na 2 stupne, tak je to v pohode. Kdyz takto mate lednicku ale 5 mesicu, tak vas zena asi nepochvali (namrzle potraviny). Pri 4 a vice stupnich uz to rasi teda naramne, hlavne japonske slivone, tresne a hrusne, co jsem tak odpozoroval. Jablone a brokvone vypadaji porad dobre, merunky castecne (castecne narasily i pekany, ktere letos zkousim). Uz mam ale odroubovano, takze mne to tak nevadi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.4.2017 17:53

Mírně narašené třešně i jiné peckoviny se mi chytnou, když se zabalí do fólie a vyslepí se nejvíce narašená očka. Podnož by měla být taky narašená. Dělám to nerad, ale jde to. Venkovní teplota až do 25 stupňů zabaleným rašícím roubovancům nevadí. Dokonce mám pocit, že mají slunění rády.

Meruňka zvykající si na úplné odhalení
Meruňka zvykající si na úplné odhalení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.252 (?), 11.4.2017 20:14

Já vloni rouboval narašenou meruňku taky, obalil jsem roub papírem a šel. Nechal jsem se strhnout teplým, slunečným počasím a odbalil... přišlo noční chladno a... už nešel!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.161 (?), 30.3.2019 13:35

Takže když rouby začnou rašit, tak na nic nečekat a rychle je naroubovat? Chtěl jsem jabloně roubovat asi až za měsíc.
Rouby z jabloní mám zapíchnuté ve vlhkém písku ve venkovním sklepě a rouby z jedné staré odrůdy se mi začínají probouzet, rouby z ostatních odrůd zatím ne, všechny jsem je odebral asi před měsícem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 30.3.2019 14:21

Pokud chcete roubovat kopulací, už jste mohl mít hotovo. Za kůru je asi brzy. Snad vám některé rouby vydrží déle. Je fakt, že jsem to byl nucen dnes udělat v předstihu (na Vysočině), ale určitá šance tady je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.221 (?), 30.3.2019 14:58

Budu roubovat za kůru, takže to zkusím zítra taky s předstihem.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika