Napadená jabloň Bohemia



host - 168.179 (?) 
26.4.2020 13:58, zobrazeno: 1171x

Zdravím místní osazenstvo a moc rád bych požádal o radu. Jsem totiž zahrádkář - naprostý amatér. Máme na zahradě jabloň, tuším, že je to odrůda Bohemia. Máme ji teprve druhou sezonu. Již v loňském roce po celé vegetační období bojovala s nějakou nemocí, škůdcem..nevím čím konkrétně. Každopádně měla děravou drtivou většinu listů, na větvích takový jakoby prachový či pavučinový povlak.

Párkrát jsem na ní našel nějakou zelenou housenku nebo pár mšic (možná to bylo něco jiného, byly to také černé tečky, po umytí zmizely), ale nemám pocit, že by na ní byl po celou dobrou výrazně viditelný nějaký škůdce.

Doufal jsem, že s novým jarem se to zlepší, nicméně už nyní, kdy vyráží nové listy, tak jsou rovnou děravé – viz přiložené fotografie. Nevíte prosím, co by to mohlo být a jak té jabloni pomoct? Co na ni případně aplikovat? Nechceme, aby se další sezonou protrápila. Má pro nás i hlubší význam, zasadili jsme ji k narození syna.

Děkji mnohokrát za rady a odpovědi.

Petr


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 26.4.2020 16:02

Petře, ty černé tečky jsou nejspíš exkrementy housenek, které si kously z lístku a nasledně se před Vámi ukryly, či je už sezobly ptáčci. Prach a pavučinky-snad svillušky. Jablůňce dle mého nejlépe pomůžete, když bude mít kyprou a přiměřeně vlahou, úživnou půdu pod nohama, nezarůstající úvazek... Užití chemie si dobře rozmyslete-mnohdy je lepší skutečného škůdce rozemnout mezi prsty, sviluškám postavit hráz z dravého roztoče T.P...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 26.4.2020 16:04

...já vím-svilušky-jedno l, ptáčci sezobli...cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika