Nadměrná násada plodů ovocných stromů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?) 
7.5.2014 12:51

Takže následná slabší úroda je způsobena vyčerpáním stromů z minulého roku. To by vyřešila probírka plodů v roce s nadměrnou úrodou, což se ale nikomu dělat nechce. Mně osobně ani tak ne z důvodu pracnosti, ale z důvodu toho, že si chci konečně zase jednou užít bohatou úrodu švestek. Taky proto, že meruněk ani broskví asi tolik nebude. Je to samozřejmě špatný postoj a člověk by se měl naučit (už konečně) "dívat" se i na úrodu v roce příštím. Bohužel do tohoto postoje ne a ne dospět.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.5.2014 13:15

Já bych to tak nehrotil, Příroda je moudrá a umí si často v případě potřeby pomoci sama. Když uzná, že švestka si potřebuje odpočinout, tak proč jí to nedopřát? Já mám možná dokonce radši, když jeden rok (jako loni) je švestek tuna, ty zpracuju a další rok si odpočinou stromy i já. Na jídlo zbude i tak a slivovice se nezkazí.
    Jiná věc je probírka jablek a broskví na nízkých tvarech kvůli optimalizaci velikosti plodů. Tam asi jiná možnost není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 7.5.2014 13:57

Tak mně napadlo k tý sterilizaci - co to tak v době květu postříkat hasícím přístrojem a ty květy zmrazit cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.5.2014 14:30

Myslíte hasicím přístrojem sněhovým? Zajímavý nápad!surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 8.5.2014 17:57

Mechanicke redukovanie urody jablk.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 9.5.2014 12:47

Nadmerna nasada plodov Tophit.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.5.2014 14:10

Bude toho, Milane, asi "priveľa", ale na druhou stranu je to pěkné mít takto krásně "čisté" plůdky bez "černých teček", kdy nakonec nevíš, jestli Ti na stromech vůbec něco zbude. Myslím tím napadení pilatkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 16.5.2014 13:45

Nadměrná násada plodů švestek nevěstí pro příští rok sice nic dobrého, nicméně je to pro mě jakási útěcha za nejistou letošní broskvovou sezónu, kdy kadeřavost řádí jako "černá ruka" a kdo ví jak to s plody nakonec dopadne. Na posledním snímku pozdější shluky plodů velkoplodé Oullinské renglódy podléhají před dozráváním často moniliové hnilobě.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.5.2014 13:51

Tak jak Petrova Oulinská vypadaly loni moje Katinka a Opál. Taky jsem se neubránil několika ulomeným větvím. Letos si dávají oraz, tedy nějaké plody mají, ale o zlomené větve se bát nemusím. Kupodivu květů měly spoustu,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 16.5.2014 15:43

Těžko říct. Hodně záleží na počasí v době květu. Zde bylo velice příznivé a řekl bych, že už takové dlouho nepamatuji. Další věc je až přehnaně důsledná ochrana proti pilatce. Nenašel jsem jediný postižený plod. To všechno mělo přijít v minulém roce, kdy nebylo květů tolik. Zajímalo by mě, Miloši, pokud by bylo při bohatém kvetení u Tvých švestek stejně příznivé počasí i u Vás, jestli by vysílené stromy z minulého roku, opylené plody později shodily, či ne. Co se týká poptávky po švestkách, tak u nás doma jsou mnohem více ceněny broskve než švestky. V létě se broskví sní mnoho a dává se jim před švestkami přednost. Dalo by se až říct, že švestky tady v srpnu, mimo mě, nikdo nejí. Při "broskvovém výpadku" bych tady v srpnu musel čelit otázkám typu: "A kde máš broskve? Kde je to naše oblíbené ovoce?"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika