Nadměrná násada plodů ovocných stromů



kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?)
17.5.2014 19:56

Tak třeba já budu mít meruněk dost (jestli se něco nepřihodí), u Bergeronu se větve ohýbají skoro k zemi pod tíhou plodů. Mám v tomto případě dělat probírku? A jestli ano, tak kdy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 16.5.2014 17:00

V době květu u nás bylo vcelku dobré počasí, takže příčinu malé násady vidím spíš v loňském přeplození. Katrinka je na tom hůř než Opál. Navíc vedle stojící odrůdy, co loni takovou úrodu neměly jsou letos obsypány dobře. Ale to ještě není definitivní. Třeba násada Althanovy je neobvykle vysoká, přitom každoročně je úroda spíš podprůměrná.
   Ceněno je nejvíc to, čeho je málo. Loni bylo hodně raných meruněk, které zevšedněly, když dozrály první švestky,  byla to lahůdka.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 16.5.2014 18:10

Loni bylo hodně raných meruněk, které zevšedněly,...

Na hodně raných meruněk bych se těšil velice, převelice. Letos alespoň něco zachraňuje Leskora sem tam i Radka. Leskora je vůbec obdivuhodná odrůda, jak co do ranosti, kvality i odolnosti. Jedna z nejlepších vyšlechtěných odrůd minulých let.

Leskora - malé plůdky
Leskora - malé plůdky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 16.5.2014 18:25

Nadherna uroda marhul a sliviek klobuk dole Peter to sa každy rok nevidi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 16.5.2014 20:21

Petr zvládl invazi pilatek (p.švestková a žlutá). Ještě něco propadne, ale super!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 245.242 (?), 17.5.2014 9:42

Calypso se opět prokázal jako velmi důsledný hubitel pilatek. Dvakrát mně postřik spláchl déšť, tak jsem ho raději ještě dvakrát později zopakoval. Letos by klidně stačil ten Reldan nebo Decis. Pokud bude v příštím roce úroda slabá, tak stejně opět vsadím na jistotu v podobě Calypsa. Ale jak jsem koukal, tak i to Karate použité zkušebně pouze na Althanovu renglódu, zafungovalo stejně dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.5.2014 10:33

Letos jsem vystačil s jedním postřikem Calypsa.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 17.5.2014 12:28

Walter tiež nadherna nasada plodov mne tento rok tak zarodil iba Tophit škoda že nepišete ktore odrody vam takto pekne zarodili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.5.2014 19:10

Příliš jsem tu nechtěl vytahovat, že je to "jen" Čačanská a Královna Viktorie, takže popis je u fotek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 17.5.2014 19:34

Meruněk zase nebude tak moc, Milane. Hlavně díky zkáze plůdků Sundropu, který se nadechoval k další velké úrodě, stejně jako minulý rok a výpadku VP, která se zdála v pohodě, ale spíš tady tento velký strom stíní a kvůli krásně zeleným listům a celkem bravurně zvládnuté ochraně proti moniliovému úžehu ho tady mít nemusím. Minulý rok taky nic moc a hlavně v chladnějších a deštivějších létech je kvalita plodů slabá. Vlatně jen ta Leskora, něco na Bergeronu, Goldrichu č.2 a něco na Radce a to je všechno. Ale vzhledem k brzkému kvetení jsem ani s tímto nepočítal, takže celkem spokojenost. Ještě zvládnout tu zatracenou Venturii a bylo by to dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 17.5.2014 19:56

Tak třeba já budu mít meruněk dost (jestli se něco nepřihodí), u Bergeronu se větve ohýbají skoro k zemi pod tíhou plodů. Mám v tomto případě dělat probírku? A jestli ano, tak kdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika