Mulčování pod stromy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 91.196 (?) 
16.3.2022 11:46

M999, dle Vašeho popisu-i dle fotky, je zemina-nikoliv hlína-pro Vaše dřeviny schopná tyto kvalitně vyživovat dlouhé roky-až desetiletí. Pak není nutno na podzim odkrývat horní vrstvy-ať už se rozhodnete pro jakékoliv a přidávat kompost. Zálivka s občasným, cíleným přidáním tekutého hnojiva-dle vývoje rostlin, by měla být naprosto dostatečná, přes textilii se ke kořenům bezpečně dostane, vlhkost bude vyrovnanější v čase.. Vše ostatně ukáže praxe. Ještě k té textilii-sám si vyberete tu Vašemu srdci, přesvědčení, instinktu nejvhodnější-snižuje potřebu boje proti různým plevelům, absolutní ochranu dá snad v kombinaci s přípravky, které brání klíčení semen, která mohou být na pěstební plochu druhotně zavlečeny-větrem, ptačím trusem, mravenci... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 168.9 (?), 16.3.2022 18:01

Dělám zahrady více než 30 let a tu textílii rozhodně ne. Když dáte mulč alespoň 5 cm tak zespodu plevel růst nebude a větrem se tam bude usazovat ať tam ta textílie je nebo není. Neposlouchejte rady SPCH, možná na to také jednou přijde. Ještě před deseti lety jsem to dělal jak on píše a je to nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 17.3.2022 7:50

Nikomu své názory nenutím, hraju s odkrytými kartami, každý si to stejně nakonec udělá tak, jak to jemu nejvíce vyhovuje-a to je dobřecheeky. A že jste se více než 20 let mýlil a teď už to děláte ideálně je zase Váš pohled na věc a já Vám jen neberu. Já ani kámen, ani jiné materiály netěžím, nevyrábím a neprodávám, jen mám s některými z nich tu lepší, tam horší zkušenosti. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.195 (?), 16.3.2022 19:38

Jenže ke keřům rybízu se kompost nezarývá (rybíz koření mělce a poškodily by se kořeny), tam se na zimu z kompostu navrší hromádka do keře. Zjara se pak rozhrábne kolem keříku... Ono ani u těch stromků na M9 nemůžete nic moc zarývat, tahle podnož také koření mělce. I tam lze kompost dát, ale spíš na povrch (žížalky si ho zatahají do zeminy samy).   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.195 (?), 16.3.2022 19:40

(to byla reakce na M999 v 9h ráno)...    L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika