Mollies Delicious



Stránky: 1,  2,  3   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?) 
8.9.2013 16:41, zobrazeno: 22326x

Mollies Delicious - 2013 - vřeteno - cca 5 dnů před sklizní - Mičurin II







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?), 15.9.2013 16:06

Mollies Delicious - sklizeň 2013

Dle ohlasu soudím, že tuto lahůdku skoro nikdo nezná.Nedivím se, publicity se ji u nás určitě nedostane.Velká škoda pro zahrádkáře.Za 10 dní se do nich pustím. - Mičurin II



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 15.9.2013 16:21

Ale ano pane Vlastimile známe ji, víme o ní, ale těch letních, nebo pozdně letních odrůd je najednou moc.Mollies patří v hornobělském žebříčku mezi tři nejlepší letní odrůdy.Loňi ji pozdě na podzim na netu nabízeli za slevněnou cenu stromek za 80KČ-odolal jsem.Jak je na tom s odolností proti strupovitosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.9.2013 20:44

O letní odrůdy také nemám zájem.
Zajímalo by mě však, jestli už někdo má zkušenost s odrůdou Solaris.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?), 15.9.2013 22:22

Pane rosti-slavik rád Vám odpovím.Kategorizaci jablek dle odolnosti proti strupovitosti neuznávám.Dle mého názoru je to pouze pochybná démonizace těch tzv. odolných.U mě rozhoduje chuť.Ale konkrétně, odolnost odrůdy Mollies Delicious je na střední úrovni.Dá se to zvládnout.Řekl bych po svojích zkušenostech, spíše lehce odolnější.V mých podmínkách tuto odrůdu sklízím kolem 5 září.Vydrží klidně měsíc.Letos jsem klidil o týden později.Nesdílím tedy názor, že se jedná o vyloženě letní odrůdu.V září je totiž opravdu kvalitních odrůd jako šafránu. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.9.2013 11:18

Jistě, odolnost proti strupovitosti není žádná zvláštní kategorie, je to jen jedna z valstností odrůdy, podobně jako velikost plodů, chuť či nároky na polohu. Pro mě je to ale vlastnost poměrně důležitá, přesto záleží na ostatních dobrých vlastnostech, jestli vynahradí ty strupaté plody.  Takže i citlivé odrůdy jako Krasava, Rubín, Bohemia, Delor, James Grieve, Desert, aj si u mě své místo rozhodně najdou.  Pěkný a chutný Molies Delicious může v některých polohách patřit k tomu nejlepšímu. U nás mě až tak nepřesvědčil, vytlačil ho podobně vypadající Diadém, zejména díky diametrálně vyšší plodnosti. Mimochodem taky to není rezistent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 165.146 (?), 7.9.2014 21:06

Mollies Delicious  -  2014  -  štíhlé vřeteno

Jablko s originální chutí pro druhou plovinu září. Dle hodnocení pomologů hodnocena chuťově před odrůdu Topaz i když těsně. - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.9.2014 12:56

Tomu rád věřím, i když nechápu, jak to ti pomologové dokázali hodnotit.  V době, kdy končí konzumní zralost Molies Delicious, visí Topazy ještě na stromě a k jídlu jsou ještě o dost později. Z jakých pramenů jste, pane Vlastimile, čerpal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 165.146 (?), 8.9.2014 20:29

Pane Miloši čerpal jsem z doporučeného sortimentu 25 odrůd jabloní, které jsem tady zveřejnil.Možno se přesvědčit.Topaz i Mollies Delicious jsou shodně hodnoceny chuťovou kvalitou 7,6 bodové stupnice.Osobně je pro moji rodinu M.D. chutnější a zřejmě i pro hodnotící komisi.M.D. hodnotí jako vynikající a Topaz jako velmi dobré.Ale teď vážně, je to jen slovíčkaření.Znepokojují mě jiné věci.
V odborné literatůře vycházely přehledné a jednoduché tabulky bodovacího systému pro hodnocení parametrů odrůd dle chuti, odolnosti proti strupovitosti a padlí.Tento bodový systém byl velice přehledný..Každá odrůda se samozřejmě hodnotila v optimální zralosti skupinou odborníků z fakult a vysokokých škol po odborné diskuzi.Přidala se sklizěň a konzumní trvanlivost a tyto parametry říkaly vše pro výběr odrůdy.Nyní nastupují hromadné degustace (hodnocení provádí povětšinou přímo šlechtitelé nebo držitelé práv)v jednom termínu.Což je vysoce zkreslující.A to nemluvím otom kolika parametry nás zahlcují při degustacích.Výsledek?Je to přehladné asi jako roční výpis spotřeby plynu.Já se při výběru odrůdy řídím zásadně genetickou výbavou rodičovstva, intuicí a hledáním informací z jiných zdrojů. Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.143 (?), 8.9.2014 21:05

Jak se Vám pozdává Merkur (Topaz x Rajka) pane Polehla? Uvažuji, že ho letos vysadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika