Merkur



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
26.9.2015 20:20

No, jestli je ta chuť meruňková tolik, jako Banánové zimní chutná po banánech, tak se chuťové záměny skutečně nebojím...smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 23.9.2015 14:55

Na čtyřletém stromku asi deset plodů střední až větší velikosti, na osluněné straně krásně červené, velmi hezké. Zvláštní, moc příjemně sladká chuť, již teď rovnou ze stromu vynikající, přímo vybízí k další konzumaci. Dužninu bych spíše viděl jako krémově žlutavou, ta výborná chuť skutečně může připomínat meruňky, ale všchno je to velmi subjektivní. Trvanlivost zatím nezjistím, jablíčka jsou tak výiborná, že u nás dlouho nevydrží. Kéž by jich bylo alespoň padesát kilo. Ale je to jen můj názor, o mnohých, zde favorizovaných jablkách bych se tak tak pochvalně nevyjádřil. Jistě nejsem sám, kdo jej má na zahrádce, jaké jsou Vaše zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.9.2015 10:38

Merkur ukazuje, že kluci ze Střížovic jsou prostě napřed. Jablíčka veliklá, barevně překrásná a chuť už nyní výborná. Tak jako Admirál - moc podařená odrůda.

Merkur
Merkur
Admirál
Admirál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 26.9.2015 19:38

Mnoho zkušeností s Merkurem nemám. Stromek s visačkou Fytos na podnoži MM111 jsem obdržel loni, v březnu 2014 ze zásilkového obchodu Jukka. Počasí tehdy umožňovalo výsadbu, takže šel hned na trvalé stanoviště. Letos zjara bohatě zakvetl, ponechal jsem mu jen pět plodů. Jablíčka jsou střední velikosti, bez strupovitosti, pomalu se vybarvují. Na tu deklarovanou meruňkovou příchuť jsem opravdu zvědavý. Až dosud stromek odolal suchu, hryzcům, savému a požerovému hmyzu, srncům, dokonce i stádu ovcí a já doufám, že se mu bude dařit i nadále.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.9.2015 19:46

Meruňkovou příchuť jsem v Merkuru nenašel a ani ji tam nechci hledat. Od toho mám meruňky. Ale příchuť jablka je povedená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 26.9.2015 19:55

Mě by se někdy v lednu chuť meruněk docela zamlouvala laughCharakteristika odrůdy dle ÚEB : Odrůda vhodná spíše do středních a vyšších poloh, s jasně červenými plody, příjemnou, sladkou, oranžově žlutou dužninou, lepší skladovatelnost než u Gala, během skladování nedochází k odbourávání cukru, chuť tak zůstává plně aromatická, lehce připomínající chuť meruněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.9.2015 20:20

No, jestli je ta chuť meruňková tolik, jako Banánové zimní chutná po banánech, tak se chuťové záměny skutečně nebojím...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 26.9.2015 21:42

Pan Vysloužil psal v příspěvku u Orionu, že Merkur je hodně strupatý, nevzhledný, nechutný, že jej pěstuje již 2 roky.

...Ale příchuť jablka je povedená.

Tak jak to tedy je? Zároveň bych požádal pana Vysloužila, aby se neposmíval odrůdě Banánové zimní. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.126 (?), 27.9.2015 6:30

Myslím, že tehdy v té diskuzi došlo v hodnocení k záměně odrůd Merkur a Meteor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.9.2015 8:32

Kiš kiš banáne...

Banánovému se musím omluvit, chtěl jsem je dát pryč a vzal jsem ho - možná na Petrovu přímluvu - na milost. Poslední 2 roky se odměňuje výstavními plody. Chutnými, jen ten banán...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 27.9.2015 19:40

Ještě k Merkuru. Vzhledově i chuťově pro mne excelentní, strupovitost zatím nulová, jen mne překvapilo, že z těch snad patnácti plodů jich několik skoto bez důvodu spadlo. Následně jsem všechny očesal, většinou až příliš lehce, byly zralé. Mám trochu obavy, aby to nebyla odrůdová vlastnost - tendence k opadávání před sklizní, jako je tomu např. u Wealthy. Ale mohl to způsobit letošní suchý rok, zalévání všechno nespraví, nebo už prostě byl jeho čas.Čas to všechno ukáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika