Melrose



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?)
14.10.2019 8:13

Nynější "odbornící" ji v ovocnářských časopisech nevěnují žádnou pozornost.

Vy nejste spokojen s ničím wink - teď si vemte, že si stěžujete, že v časopisech je věnována pozornost té a té odrůdě. Ale chcete, aby byla věnována pozornost jiné a jiné odrůdě. Kdo je ten arbitr, který rozhodne, které odrůdy je správné recenzovat v časopisech, a které odrůdy je špatně recenzovat? Víte, ona "se sama" od sebe pozornost nevěnuje... Já myslím, že redakce takových časopisů jsou vděčny za každý rozumný příspěvek. Koneckonců každý má možnost přispívat do časopisů a vyzdvihovat odrůdy, které jsou podle něj opomíjené, přesto si pozornost zaslouží. Nyní třeba mají přispěvatele s určitým pohledem, a není nikdo, kdo by tam vnesl pohled opačný. Dokonce tu několikrát padla nabídka na zprostředkování této možnosti. Zkrátka - lidí (a odborníků zvláště) je nedostatek.

Na druhopu stranu tato odrůda nijak opomíjena není - pěstuje se v produkčních sadech. Právě odtud, od jednoho sadaře, jsem získal rouby, narouboval a v nejbližších dnech se už pěkný stromek Melrose chystám vysadit na trvalé stanoviště. smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
            
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 9.10.2017 20:35

Melrose Pozdně zimní odrůda jabloně Původ: USA. Kříženec odrůd JONATHAN A RED DELICIOUS. Vzrůst: bujná, v plodnosti středně bujná. Vytváří kulovitou korunu, plodí na krátkém dřevě. Plodnost: středně pozdní, průměrná, pravidelná Zralost: polovina října, konzumní v prosinci, skladovatelnost do března Kvalita plodů: velké, ploše kulovitého tvaru, středně žebrovaný. Slupka středně silná, suchá, drsná. Základní barva je zelenožlutá, celoplošně rozmytá krycí barva je tmavočervená až hnědo purpurová. Dužnina má bílou barvu, jemnou, středně tuhou konzistenci, je středně šťavnatá a aromatická, sladce navinulé chuti. Použití:. Pozdně zimní odrůda s kvalitními, chutnými plody, strom se nesnadno tvaruje. Vyžaduje letní průklest. Střední odolnost proti napadení houbovými chorobami. Je určena pro pěstování v teplých a středních pěstit. polohách. Vhodná jak pro intenzivní, tak pro extenzivní kmenné tvary.///zaujimave, že to odporučaju aj na semenač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 10.10.2017 9:46

Nádhera,...jediná jablíčka, která mě letos nepomrzla a také takto krásné, tak se o sklizen postaral vítr. Pár jich ještě na stromě zbylo, ale plná bedna popadaných..Je mě líto je zmoštovat, tak je asi nasuším... MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 8.10.2018 21:06

Melrose - 2018- zákrsek až čtvrtkmen

Odrůda původem z USA (Jonathan x Red Delicious).Bůjně rostoucí odrůda s většími dlouho skladovatelnými plody výborné chuti.Plodí mě pravidelně a hojně na zákrsku  - M26. Štíhlé vřeteno - J-TE-E zpravokořenělo a z důvodů které uvádím jinde jsem ji tetos vykopal.Nehodí se do přísných tvarů.Daří se jí na volně rostoucích zákrscích a čtvrtkmenech.Ráda vytváří během vegetace dlouhé a slabé letorosty. které je dobře regulovat průběžným letním řezem.Není to zrovna stromek co se týče růstu pro parádu ale ovoce má výtečné.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 9.10.2018 20:18

no nadhera pane Vlastimile, dnes som kupil odrodu melrose na mm106,musim povedat, ze, vase prispevky ma ku kupe namotivovali, dufam,ze aj ja budem spokojny s odrodou ako aj vy, planujem ctvrtkmen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 13.10.2019 11:34

Melrose - 2019 - volně rostoucí skoro čtvrtkmen

Výborná a dobře skladující se odrůda.Nynější "odbornící" ji v ovocnářských časopisech nevěnují žádnou pozornost.Tím se samozřejmě nedostává do podvědomí začínajících zahradkářů.Nutno dodat k jejich velké škodě.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.30 (?), 14.10.2019 6:43
Áno súhlasím s melrose je to vinikajuca odroda. Skladovanie je dobré násada plodov každý rok je veľká a je potrebná prebierka. Kedze je to kríženec Jonathanu tak aj chuť je veľmi dobrá hlavne na Vianoce nesmie chýbať na stole.plody sú veľké až veľmi veľké a vydržia až do marca. V nadmorskej výške 350 m nemá žiadne ťažkosti. Akurát trpí dosť nadpriemerne strupovitostou. Ale vrelo odporúčam do každej záhrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 14.10.2019 8:13

Nynější "odbornící" ji v ovocnářských časopisech nevěnují žádnou pozornost.

Vy nejste spokojen s ničím wink - teď si vemte, že si stěžujete, že v časopisech je věnována pozornost té a té odrůdě. Ale chcete, aby byla věnována pozornost jiné a jiné odrůdě. Kdo je ten arbitr, který rozhodne, které odrůdy je správné recenzovat v časopisech, a které odrůdy je špatně recenzovat? Víte, ona "se sama" od sebe pozornost nevěnuje... Já myslím, že redakce takových časopisů jsou vděčny za každý rozumný příspěvek. Koneckonců každý má možnost přispívat do časopisů a vyzdvihovat odrůdy, které jsou podle něj opomíjené, přesto si pozornost zaslouží. Nyní třeba mají přispěvatele s určitým pohledem, a není nikdo, kdo by tam vnesl pohled opačný. Dokonce tu několikrát padla nabídka na zprostředkování této možnosti. Zkrátka - lidí (a odborníků zvláště) je nedostatek.

Na druhopu stranu tato odrůda nijak opomíjena není - pěstuje se v produkčních sadech. Právě odtud, od jednoho sadaře, jsem získal rouby, narouboval a v nejbližších dnech se už pěkný stromek Melrose chystám vysadit na trvalé stanoviště. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 15.10.2019 13:17

které odrůdy je správné recenzovat v časopisech, a které odrůdy je špatně recenzovat?

To je jasné. Správné odrůdy rostou v mičurinské zahradě a pocházejí co nejdál od Střížovic.
   Já myslím, že odrůda Melrose má publicity poměrně dost. Pěstoval jsem ji od roku 1984 do 2005 a už ji nechci. Vykopal jsem ji jako poslední jabloň na podnoži M9 a ponechal si jen jednu větvičku V první polovině 80. let byly Melrose a Gloster 69 nejpoptávanější odrůdy, sháněl je skoro každý. Zmiňoval je i tehdejší guru amatérských ovocnářů pan Cibulka v kultovní televizní soutěži Deset stupňů ke zlaté. Vyhovovala mi průměrná plodnost nevyžadující probírku a mimořádně dlouhá skladovatelnost bez skládkových chorob. Když byl dobrý rok, byla dobrá jablka, když se nevydařil, plody byly malé, tvrdé, horší chuti. Do příznivé polohy je Melrose nepochybně kvalitní jablko. Je tu však jedno ale: konkurovat zde budou moderní tržní odrůdy - klony a kříženci teplomilných jablek jako Braeburn, Fuji, aj., které jsou konumovatelné krátce po utržení ze stromu a bez větších změn v chuti a konzistenci i po několika měsících. To Melrose ani v teplých letech nedovedla, vyžadovala uskladnit nejméně měsíc, lépe dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 15.10.2020 21:42

Melrose - 2020 - čtvrtkmen

Loni jsem se mýlil.Dostalo se jí v posledním čísle zahradkáře po mnoha letech pozornosti.Bohužel.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 30.1.2021 12:10

Tak jsem letos poprvé ochutnal to nevzhledné a všemi chorobami a poruchami trpící odrůdu jak byla loni prezentována v měsíčníku.Výborná chuť.Dužnina letos trochu měkčí a řidší což přikládám neustálým dešťům a tím i větším rozměrům plodů.Naštěstí chuť neovlivněna.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika