Melrose



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?)
23.10.2013 22:47

Zdravím Petře.Děkuji za uznání ale trochu mě mrzí časté narážky na chuť výpěstků.Určitě bych nepěstoval odrůdy, které v mé poloze řádně nevyzrají.Na svoji obhajobu uvedu proč tomu tak je.Třebíč-průměrná teplota 1960 ÷1991- 7,6 C.Nejbližší stanice Velké Meziříčí-průměrná teplota-7,2 C.Sleduji Velmez a přidám 0,4 C na Třebíč.Není to sice přesné ale orientačně to stačí.Od roku 2000 sleduji průměrnou roční teplotu Velmezu plus přidavek.Mimo dvou nebo tří let se dostávám nad 8 C půměrné roční teploty, což se dostávám na rozhraní 1a2 pásma vhodnosti pro pěstování jabloní.Každý by si měl zjistit v jaké teplotě ovocnaří a poté volit výsadbu.Nyní je zakořeněna myšlenka hojně živená-střední ploha pouze omezená výsadba.Jasně vyplývá.Než jsem si dovolil tuto výsadbu, pečlivě jsem studoval moje pěstitelské podmínky plus spojení z agrotechnikou=výsledky.Snad už jsem Vás přesvědčil - Mičurin II

PS: S panem Kaněrou na téma dostupnosti odrůd v budoucnosti zcela souhlasím.Konejte.V budoucnu vám všem nabídnou odrůdy dle přání lobby.Ne podle vaších potřeb.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 23.10.2013 22:47

Zdravím Petře.Děkuji za uznání ale trochu mě mrzí časté narážky na chuť výpěstků.Určitě bych nepěstoval odrůdy, které v mé poloze řádně nevyzrají.Na svoji obhajobu uvedu proč tomu tak je.Třebíč-průměrná teplota 1960 ÷1991- 7,6 C.Nejbližší stanice Velké Meziříčí-průměrná teplota-7,2 C.Sleduji Velmez a přidám 0,4 C na Třebíč.Není to sice přesné ale orientačně to stačí.Od roku 2000 sleduji průměrnou roční teplotu Velmezu plus přidavek.Mimo dvou nebo tří let se dostávám nad 8 C půměrné roční teploty, což se dostávám na rozhraní 1a2 pásma vhodnosti pro pěstování jabloní.Každý by si měl zjistit v jaké teplotě ovocnaří a poté volit výsadbu.Nyní je zakořeněna myšlenka hojně živená-střední ploha pouze omezená výsadba.Jasně vyplývá.Než jsem si dovolil tuto výsadbu, pečlivě jsem studoval moje pěstitelské podmínky plus spojení z agrotechnikou=výsledky.Snad už jsem Vás přesvědčil - Mičurin II

PS: S panem Kaněrou na téma dostupnosti odrůd v budoucnosti zcela souhlasím.Konejte.V budoucnu vám všem nabídnou odrůdy dle přání lobby.Ne podle vaších potřeb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.140 (?), 19.2.2014 13:43

Zdravíčko ovocnáři.Glostry jsou takřka snědeny, tak jsem dnes šáhl poprvé po Melrose.Nezklamala, jako ostatně roky předtím.Výtečná chuť a štˇavnatost.Podávat nejlépe mírně vychlazené.Na zbytek února a březen mám vystaráno.Občas proložím ještě Braeburnem - Mičurin II (470m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 28.10.2014 16:42

Melrose  -  2014  -  zákrsek  -  Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.33 (?), 28.10.2014 17:49

Dobrý deň, Vaše krásne jablká sa veľmi podobajú na moju neznámu odrodu. Písal som tu o nej vo vlákne "Neznáma odoroda jablone"

Nebol by ste taký láskavý a nepozrel sa na fotografie v tomto vlákne. Vopred ďakujem. Mám taký pocit podľa vašich fotografii, že presne toto jablko mi rastie v záhrade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.10.2014 19:08

Vyloučit se to jistě nedá, ale že by na Vašich fotkách bylo Melrose, si úplně nemyslím. Odrůda má několik typických znaků:
1. Většina plodů jsou více nebo méně žebernaté, hlavně kolem kalicha. Někdy se žebra táhnou i do půlky plodu.
2. Barva je v plné zralosti   až tmavě hnědočervená, což není u jablek příliš časté
3. Na některých plodech pravidelně najdete typickou rzivost, jako na stromku pana Polehly plod úplně vlevo.
Barevné tóny slupky mohou být trochu odlišné u mutace Melrouge, tvar plodu ale ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 28.10.2014 19:17

Taky mě hned napadlo, že ty plody tvarově neodpovídají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.9 (?), 29.10.2014 0:29

Také souhlasím, že to Melrose není, to je mnohem plošší, má jinou červeň a mívá rzivé skvrnky na všech plodech. Navíc obvykle mívá méně plodů (proto jsem ho zlikvidovala).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.141 (?), 29.10.2014 13:40

Dotaz z 28.10.Jablíčka jsou to pěkné ale troufám si říct.Melrose to není.Mám dva stromky, každý z jiných zdrojů a plody jsou tvarově velice vyrovnané.Kališní jamka je hlubší a vždy výrazně žebernatá.Zdraví - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.33 (?), 30.10.2014 13:27

Dobrý deň, ďakujem všetkým za odpovede, prikladám foto tohtoročnej malej úrody. Po minuloročných cca 40 kg, sa tento rok urodilo "iba"  30 kusov. Veľmi pozorne som si prezrel všetky zverejnené fotografie v tomto príspevku, porovnával som aj tvar listov, spôsob ich rastu z konárikov a.p.  Z toho čo som doteraz zistil sa tieto plody najviac podobajú tomu čo mi rastie v záhrade (netrúfam si s určitosťou povedať či je tu úplná zhoda). Farebnosť plodov je veľmi ťažko porovnávať veľa záleží na tom aký fotoaparát kto použije, či sa použije aj blesk a ako je nastavený monitor počítača. Minulý rok som pokusne skúšal odfotiť tie isté jablká mojou zrkadlovkou, následne malým kompaktom a nakoniec mobilom. Keď som to hodil na obrazovku mal som 3 odrody  :-). Tento rok sú plody dosť iné ako pred rokom. Minulý rok bola veľmi teplá jeseň a priaznivé počasie jablká boli omnoho viac vyfarbené takmer celočervené a mali aj viac hrdze okolo kališnej jamky. Neviem ako u Vás ale tento rok je u nás omnoho viac ďažda a takmer polovica dní je pod mrakom čo je vidieť aj na horšom vyfarbení tohtoročnej úrody (foto v prílohe). Omnoho menším počtom plodov ako minulý rok sa zmenil aj tvar plodov. Sú väčšie a subjektívne sa mi zdajú viac hranaté ako to bolo pred rokom.

Neznáma odroda
Neznáma odroda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.9 (?), 30.10.2014 13:59

Když jsem si teď prošla fotky na databázi odrůd, tak mi to nejvíc připomíná Delén a Otavu... Merlose to ale podle téhle fotky určitě není.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika