Medzikus



radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 6.186 (?) 
4.10.2011 20:31, zobrazeno: 2887x
Dobry vecer. Chcem na jar zastepit do semenaca M9-tku a potom zas do nej daku dobru odrodu. Takato jablon bude rast pomaly alebo stale bujne? Dakujem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 170.160 (?), 4.10.2011 21:11
Myslím si, že bujnosť rastu naštepenej odrody Vám, podobne ako pri medzištepení čerešní, ovplyvní vložka M9. Záleží aj v akej výške ju navrúbľujete. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.10.2011 10:05

Toto mezištěpování bylo v minulosti hojně doporučované a slibovala se mu velká budoucnost. Mně se to příliš neosvědčilo a ani v praxi není prodej mezištěpované sadby příliš rozšířený
1. Bujnější podnože mi podrůstaly podobně jako myorbalány u švestek
2. Kmínek byl v místě mezištěpu tenčí a hrozilo vylomení
3. Roli v míře potlačení růstu nehrála ani tak výška, ve které se mezištěp narouboval, spíš celková délka mezištěpu.
4.Zdálo se mi (ale možná je to jen můj dojem), že tlumící vliv vložky působil nejen na korunku odrůdy, ale i na kořeny bujné podnože. To do jisté míry rušilo smysl mezištěpování - bujný kořenový systém a kompaktní plodná koruna.
5. Vložka M9 trpěla víc mrazem a rakovinou (mohlo to být mojí nevhodnou polohou)
V jiných lokalitách mhlou být ale výsledky jiné. V mé půdě a podnebí ani stromy na bujných podnožích netvoří extra velké koruny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika