Mc Intosh



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?) 
8.10.2013 22:22, zobrazeno: 53756x

Mc Intosh - 2013 - štíhlé vřeteno
 

Další ukázka vynikající kanadské školy.Znalci na její chuť a vůni nikdy nezapomenou. - Mičurin II



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?), 8.10.2013 22:46

Hmm, snad jednou ochutnám tohoto praotce řady chuťově špičkových odrůd. Je však všeobecně známo, že je velice náchylný na strupovitost. Když si v hlavě vybavím, jak uboze letos u mě vypadal neošetřený Rubín (středně náchylný/odolný), nedovedu si představit, že bych McIntoshe vůbec mohl pěstovat.

Tak s pravdou ven, kolik u Vás "Mc" potřeboval letos postřiků proti Venturii?

Zdraví a ke krásné úrodě gratuluje. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 9.10.2013 6:34

Pan Polehla má Macky krásný. Protože nestříkám, strupovitost řádí jak černá ruka. Asi budu muset začít. Ale mám plody všeobecně meší až malé. Nevím proč, strom nepřeplozuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.10.2013 8:40

Když jsem kdysi ochutnal darovaně MacIntoshe, byl jsem jejich chutí nadšen. Pak jsem je vypěstoval sám a chuť byla horší, dokonce zaostávala i za Spartanem. Usoudil jsem, že chce víc tepla. 
   Ještě lépe jsem hodnotil chuť křížence MacIntoshe a Jonathanu s názvem Holiday.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 9.10.2013 10:49

Zdravím pane Mittwoch.A proč se nepřiznat.Bylo to pět postřiků proti houbovým chorobám.Můj absolutní rekord a doufám že jej nebudu muset dlouho vyrovnat.Reaguji vždy na vývoj počasí.Podcenil jsem letos rezistenty a zle nato doplatil u Topase.Loni celá úroda zmrzla než pořádně začala a telos jsem se měl dívat jak celou úrodu schlastají plísně.Na to jsem neměl sílu.Díky za zdravici. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.10.2013 11:43

Pokud chcete někoho přesvědčit pro pěstovaní této staré kanadské odrůdy s názvem MAC INTOSH (Dundely, Dundas County, stát Ontário, objeven jako náhodný semenáč Johnem McIntoshem r. 1810), přes její nepříznivou silnou náchylnost ke strupovitosti, tak je třeba zdůraznit originální chuť a to ještě lepší, než je tomu u také velmi chutného, ale strupovitostí méně trpícího Spartanu, který díky tomu bohužel Mac Intoshe z pěstování vytlačil. Takže právě pro tuto ještě intenzivnější chuť stojí za to Mac Intoshe pěstovat. Jinak by to opravdu nedávalo smysl a Spartan by byl plnohodnotnou náhradou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.10.2013 16:14

Mac Intosh i Lobo mají chuť, dalo by se říci, původní, intenzivnější, nikoliv snad výraznější, protože tu má i Spartan výraznou dosti. Pokud to nepotvrdí i další pěstitelé těchto odrůd, tak potom nemá smysl tyto choulostivé odrůdy pěstovat a Spartan je převálcuje hlavně se svojí větší odolností ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 234.116 (?), 9.10.2013 16:33

Spartan som pestoval viac rokov. Dobre skladovateľné, chutné, sladko-voňavé, vzhľadovo atraktívne jablko- pred aj po nakúsnutí. Chrastavitosťou mi tento kultivar netrpel. Možno to bolo tým, že som mal vtedy o polovicu menej rokov, poctivo som študoval príručky chemickej ochrany a podľa ich návodov som v týchto pionierskych časoch ošetroval Novozirom, Bayletonom, Metationom... Dnes vnímam chemický zásah do zložitých medzidruhových vzťahov patogénov a nepatogénov v záhradke z ceľkom iného uhla. Ak by sa Spartan dostal do prostredia s nízkym infekčným tlakom Venturie, som si istý, že by chrastavitosťou netrpel. Čo mi však u Spartana prekážalo, bolo padanie plodov vo vetre ešte pred sklizňovou zrelosťou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.10.2013 20:26

Já jsem do Spartanu narouboval před lety Topaz, s čímž by patrně nesouhlasil pan Vlastimil, protože tím byla porušena odrůdová čistota, a tento Topaz už ve stromě zcela převládl, takže jsem si Spartany nějaké dokoupil. Ale protože považuji Topaz za nejchutnější rezistentní odrůdu, jež jsem kdy jedl, tak toho nelituji a snažím se mít úrodu Topazu co nejvyšší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 9.10.2013 21:56

Pane Petře, ráno jsem začínal jablkem Mollies Delicious Už je na hraně.Poté jsem si podal Akane, letos jakož i minulé roky skvělé.Nakonec jsem prubnul Lobo ta sněhově bílá dužina a fantastická chuť lehce přebila obě předcházející.Kdo nejedl Lobo netuší o jaký chuťový zážitek přichází. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika