Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.106 (?) 
29.6.2019 14:20
236.201: Otázka či uprednostniť Ligol alebo Lucy je naozaj ťažká dilema. Ligol má o niečo krajšie a o dosť väčšie plody, Lucy má zasa harmonickejšiu chuť (Ligol je vyslovene sladký). Ak by som sa musel rozhodnúť iba pre jednu z týchto dvoch odrôd (čo našťastie nemusím), volil by som Lucy. Argumentami ktoré by prevážili misku váh na jej stranu sú rezistencia a český pôvod. Na foto 1,2 je aktuálny stav oboch odrôd (oba stromčeky sú na slabo rastúcom podpníku a po prebierke). Na poslednej fotke je stručná charakteristika Lucy. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.89 (?), 10.11.2019 15:29
LIGOL (Linda x Golden Delicious) - poľská zimná odroda mimoriadne atraktívneho výzoru. Na fotkách je mladý vretenovitý zákrpok na M26 a plody z jeho tohtoročnej úrody. Ligol nepatrí medzi rezistenty, ale chrastavitosťou ani múčnatkou u mňa netrpí. Takisto napriek veľmi veľkým plodom absentuje aj pehovitosť. Plody sa vyfarbujú pomerne neskoro, oberám ich až v októbri, ale ich výzor v čase zberu stojí za to. Na fotkách vidno nádherné sýtočervené sfarbenie plodov Ligolu, ktorý aj veľkosťou a tvarom patrí k najatraktívnejším odrodám v mojej záhrade (v tomto roku by som ho dokonca dal na 1.miesto). Dnes som degustoval prvé plody tohtoročnej úrody - dužina má výbornú konzistenciu (krehká "chruplavosť") a je veľmi šťavnatá. Chuť je príjemne sladká, veľmi dobrá. Určite mám aj chuťovo kvalitnejšie odrody, ale keďže jeme čiastočne aj očami, Ligol si bez problémov obháji vysoký štandard aj z pohľadu kvality. V Poľsku mimoriadne obľúbená odroda, u nás pestovaná len zriedkavo. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.4 (?), 6.2.2020 21:17
Před vánocemi jsem koupil bednu podtrhnutých Ligolů. Tvrdá jablka asi z 1/3 červená jinak zelené barvy, postupně zelená vybledla do žluto zelena. Chuť těchto podtrhnutých jablek mi v kombinaci s chruplavou dužinou trošku připomínají hrušku a vzhledem k jejich podtržení nejsou tak sladká. Bohužel se na pár jablkách vyskytla hořká pihovitost, ale celkově jsem s Ligolem spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika