Matčino



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
3.10.2012 12:34, zobrazeno: 86851x

Pár zapomenutých plodů jsem utrhl ze starého stromu na návsi. Některé s vynikající chutí, jiné již přezrálé, sušší, moučnaté.
   Až teď vidím, že plody na obrázku kvůli špatnému vyfocení s bleskem nejsou tvarově ani barevně typické, čímž se omlouvám těm, kteří by je snad neznali.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 3.10.2012 15:21

Hmmmm Matčino... už se nemůžu dočkat až si příští týden na zahradě u maminy utrhnu heart. Pro mě to jsou nejlepší jablka heart. Až nás poveze domů stavíme se v jednom zahradnictví v Jaroměři, na stránkách píší že mají zákrsek na J-TE-E nebo čtvrtkmen na jaderničce... já se v ovoc. stromech vůbec nevyznám, co myslíte do Poděbrad 190m.n.m., půda lehká - žádný jíl, slunce skoro celý den?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 3.10.2012 20:54

Matčino bych Vám na slabě rostoucí podnoži J-TE-E příliš nedoporučoval, spíš zvolte podnož Jaderničku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 5.10.2012 20:47

Matčino neboli jinak i Nonetit, je kdysi opravdu oblibena odruda.Patři mezi vanočni jablka, jak piše pan Vysloužil pokud se nechaji přezrat tak moučnati.Take by jsem se přimlouval pro volbu čtvrkmenu na jaderničce, a pro pěstovani ve volnem tvaru coby soliter.V polabske nižině poděbradska se mu bude jistě dařit.Plody dozravaji nestejnoměrně a rady padaji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 5.10.2012 21:28

Mají ho ještě na A2... Moc jejich strategii nechápu. Uplně ignorují středně bujné podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 5.10.2012 21:47

Děkuji za rady, vezmu tedy ten čtvrtkmen na jaderničce... když budou mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 5.10.2012 22:29

Víítku, to je problém všech dnes prodávaných "starých" odrůd. Pokud je někdo nabízí, tak z 90% na semenáči jako vysokokmen. Takže do malé zahrádky passé... Přitom táta měl na zahrádce tyhle odrůdy jako čtvrtkmeny na M4 sázené před padesáti lety... Nevím, proč je nedělají i jako nižší tvary, každý nemá možnost pěstovat vysokokmeny...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 10.10.2012 19:51

Preji dobry vecer... matcino mam uz sklizene a par plodu jsem nechal na košt, kdyz se prochazim po svem minisadu... velice chutne jablko mirne nakysle a po dlouhe dobe bez postriku celkem vyslo.Zda se mi, ze je nachylne k strupovitosti. Letos jsem zvolil pouze jeden postrik a vse o.k. Nejsem zrovna velkopestitel jablek..s tema prozatim dvema stromy tu nemuzu moc hodnotit... ale muj druhy strom sampion..je stejne asi neprekonatelna odruda... velke plody, sladke a pravidelna uroda v dobre kvalite... Matcino sklizim, tak cca 50-70 kg ze stromu.Ale sampion... ten pod 100 kg nejde.Bavim se o ctvrt kmenech.Jediny problem u neho je, ze je treba delat probirku jiz v sestem mesici a potom lze sklizet cca ve dvou vlnach..ja se osobne neridim agroterminy, ale barvou jadrince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 10.10.2012 20:34

To je divné, že Matčino máte mírně nakyslé... Fakt je to Matčino?            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.226 (?), 10.10.2012 20:51

A náchylné ke strupovitosti? To taky moc nesedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika