Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Major

Major

vyslouzil (17549) - xxx.xxx.236.1 (?)
28.10.2019 17:43
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Krajová odrůda z Opavska od Ing. Fidly -  Major přinesla letos konečně plody slušné velikosti. Nevynikají sice nápadným vzhledem, ale dobře se skladují. Chuť posoudím později

Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Major

host - xxx.xxx.189.156 (?), 28.10.2019 18:59
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Děkuji MUDr. Vysloužilovi za zmínku o této, pro naši oblast kultovní odrůdě. Tato odrůda není z úplně nejvhodnějších pro jeho drsnější podmínky, protože ve vyšších polohách výrazně zdrobňuje, i proto jsem překvapen zmínkou o slušné velikosti. Co se chuti týče, tak ta je poměrně nezaměnitelná a snadno poznatelná, za mě je to esence jablečné chuti, možná i díky tomu, že jsem na ní vyrostl (kdysi 7 velkých stromů) a vlastně celou zimu jsme konzumovali hlavně tuto odrůdu...

Ing. Fidla

Připojit reakci

Major

vyslouzil (17549) - xxx.xxx.92.38 (?), 29.10.2019 17:39
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Slušné (i když nijak mimořádné) velikosti jistě napomohl fakt, že odrůda, k níž byl Major přiroubován, vymrzla v květu, a tak strom mohl veškerou energii věnovat Majoru, který se ukázal o něco otužilejší.

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Kdo mi zabíjí slepice?14.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?14.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?12.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?6.2.2020
Co mám dělat se vzteklým králíkem?3.2.2020
Co mám dělat se vzteklým králíkem?3.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů