Lysice 2018



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?) 
29.11.2018 7:50, zobrazeno: 30217x

Přeji všem milovníkům ovoce a jablek zejména (i když za královnu malvic považuji dobrou hrušku) vše dobré a ptám se vyvolených, kteří se dostali do toho narvaného sálu v Lysicích: jaké to včera bylo? A nejde mi o ta suchá čísla z degustačního listu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 29.11.2018 9:42

Včera jsem tam byl. V sálu bylo letos dokonce několik volných míst. Za sebe mohu říct, že organizace celé akce byla bezvadná. Anonymně byly degustovány a hodnoceny vzorky 50 odrůd, názvy odrůd byly známeny dodatečně. Chuť a stav některých odrůd byly zřejmě ovlivněny letošním suchem.

Moje postřehy: Topaz nebyl vůbec kyselý, Bohemie byla přešlá, Sirius chutnal tak podivně, až jsme se u stolu shodli na tom, že muselo dojít k jeho záměně s jinou odrůdou. Mým osobním vítězem degustace byl Admiral. Nad chuťovým průměrem přečnívali Rubelit, Opal a jedna odrůda zatím bez pojmenování, jen UEB a číslo, které jsem si však nezapamatoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 29.11.2018 10:02

Moc bych se divil, kdyby se Admirál neumístil mezi prvními třemi. Jeho chuť skutečně vyčnívala. V rámci objektivity bylo pořadí degustovaných odrůd losováno.
   Ocenil bych krátký (škoda, že tak krátký) koreferát Ing Zimy o střížovických odrůdách, v němž shrnul vhodnost jejich nejpěstovanějších odrůd pro teplejší a chladnější lokality.
    Předností lysické degustace je slutečnost, že tamní stanice negeneruje vlatní odrůdy a nelze tolik podezírat organizátory z nadržování některým jablkům. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 29.11.2018 10:31

Dodatek z vystoupení Ing. Zimy k fyziologické pihovatosti Admiralu. Praxe ukazuje, že tato odrůda je téměř nepěstovatelná v oblastech, ve kterých je půda bohatá na Draslík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 29.11.2018 11:09

... a hořčík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.81 (?), 29.11.2018 19:11

Koukám a žasnu, Hliník se doopravdy odstěhoval. S lítostí. Není to škoda?
Asi né. Jednoduché org. sloučeniny s OH jsou tedy víc kůl. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 192.43 (?), 29.11.2018 20:37
Z holovouskych zaujala pouze Artiga. Ze soukromych (Kumsta+Hajducek) nic. Tradicne mi chutnaly rubinovky (Rubin, Red Bohemia). Ze strizovickych: Opal, Admiral, Rozela, Barby, Sirius a zvitezil u mne Admiral. Mitt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.26 (?), 29.11.2018 21:01
Mittwoch: "...a zvítězil u mne Admiral." Aj ty Brutus?!? Začína sa to tu nejako hemžiť střížovickými agentami... My staré agentské páky Miloš V. a Ivan H. (moja legitimácia je na fotke) aby sme sa cítili ohrození nastupujúcou mladou generáciou agentov. Alebo že by to - nedajbože - bolo tak, že ten Admiral je fakt klasa? 😉 IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 48.49 (?), 29.11.2018 23:01
Primo placene agentstvi!;-) Pozitiva Admirala (chut, konzistence, skladovatelnost, krehkost, stavnatost, extremni shelf life, nenarocnost) i negativa (extremni sklon k horke pihovitosti, kratsi stopka, plody ve shlucich na delším dreve, trzne neatraktivni tvar a barva plodu) jsou dobre znamy a zde casto diskutovány. Nevidim nic spatneho na tom, pokud ma nekdo za srdcovku Coxku a chce se s ni piplat, stejne jako pokud se chce nekdo prat s nectnostmi Admirala. Dle me za to stoji. A kdo neveri, at si kousne v kvetnu do plodu s obycejneho sklepa. :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.140 (?), 30.11.2018 5:54
Mittwoch: Možno len súhlasiť (okrem tej neatraktívnej farby, mne sa tá tmavočervená farba Admiralu páči). Ešte dodám, že ja sa "piplem" aj s Coxovkou, aj s Jonathanom či Goldenom, a samozrejme aj s Admiralom. Všetky za to piplanie stoja. Pridám ešte fotku - myslím si že je na nej reálne a triezve zhodnotenie odrody Admiral. Dovolím si zvlášť upozorniť na druhú polovicu poslednej vety textu na foto - platí aj pre hobíkov. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika