Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Lotos

Lotos

Kamil Hasman (491) - xxx.xxx.240.46 (?)
26.12.2014 1:35

Dobrý den.

Otcovo (Elisonovo oranžové x Malinové hornokrajské) je jednou z prvních odrůd Václava Bláhy z Libovice (rok 1935).

Kamil Hasman

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Stránky: 1, 2, 3   

Lotos

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.65.50 (?), 3.10.2011 9:22
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Pěkná jablka letos přinesla střížovická podzimní odrůda Lotos. Strupovitostí netrpí, hořkou pihovitostí (jako letois mnoho jabloní) ano. Vypadají dobře, chutnají taky dobře. Příliš dlouho po sklizni asi nevydrží, zatím přezrálé nejsou. Zbarvením a lenticelami trochu připomíná Gascoigneho šarlatové, tvarem pak Diadém.

Obrázky:
Lotos
Lotos

Připojit reakci   

Lotos

host - xxx.xxx.226.194 (?), 5.10.2011 18:24
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pěkná sklizeň, pane Vysloužil! Jablka jsou velká typicky pětihranná. Jistě voňavá a chutná. Zajímala by mne však jeho rodičovská odrůda Otcovo. Zná to někdo?

Juraj Kafka

Připojit reakci

Lotos

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.81.81 (?), 5.10.2011 22:38

Poprvé jsem o odrůdě Otcovo četl až v souvislosti s Lotosem. Nevím, zda se nejedná o nějakou místní střížovickou odrůdu. Ale Lotosy jsou dobré, mírně chutí připomínají mango - asi jako Banánové zimní banány, tedy skoro vůbec

Připojit reakci

Lotos

host - xxx.xxx.179.96 (?), 6.10.2011 8:48
U Banánového zimného sa uvádza vôňa po banánoch, chuť už zrejme menej. Ale to by nám najlepšie potvrdili pestovatelia tejto kvalitnej aj keď starej sorty. Paľo
Připojit reakci

Lotos

Petr z Pardubic (7234) - xxx.xxx.70.216 (?), 7.10.2011 11:11

Lotos má svoji zajímavou chuť i ve vyšších polohách. Pěstoval jsem ho v Železných horách.

Připojit reakci

Lotos

Kamil Hasman (491) - xxx.xxx.240.46 (?), 26.12.2014 1:35

Dobrý den.

Otcovo (Elisonovo oranžové x Malinové hornokrajské) je jednou z prvních odrůd Václava Bláhy z Libovice (rok 1935).

Kamil Hasman

Připojit reakci

Lotos

Petr z Pardubic (7234) - xxx.xxx.70.240 (?), 26.12.2014 11:42

Škoda, že neznáme jeho chuť. Jak víte, tak na BLÁHOVO oranžové nedám dopustit. Mám dojem, že to byla jeho nejpovedenější odrůda. Asi proto se jakž takž udržela dodnes i v prodejích starších odrůd. Lotos jsem už dlouho nejedl, takže si jeho chuť nedokážu zcela vybavit, ale je možné, že něco v něm zanechala mimo rezistence ke strupovotosti i Jolana, tak jako u jiných kříženců.

Připojit reakci

Lotos

Kamil Hasman (491) - xxx.xxx.240.46 (?), 26.12.2014 18:57

Otcovo jsem chutnal jako chlapec před cca 30-ti lety, jablka vypadala nádherně, ale chuť byla "jen dobrá" (berte s rezervou, je to vážně velmi dlouho). Bláhovo oranžové jsem i přes jeho mnohé nectnosti (bujný růst, náchylnost na padlí, sklovitost, relativně menší plody) pěstoval na zahradě v Děčíně, dobře vyzrálé bylo chuťově bezkonkurenční, skladovatelné do dubna i z poměrně teplé oblasti. Pokud budete mít zájem o jiné odrůdy Václava Bláhy, tak mi napište. kamilhasman@seznam.cz, Kamil Hasman

Připojit reakci

Lotos

Petr z Pardubic (7234) - xxx.xxx.70.240 (?), 26.12.2014 19:17

To je od Vás milé, pane Hasmane, děkujeme.

Připojit reakci

Lotos

Kamil Hasman (491) - xxx.xxx.240.46 (?), 26.12.2014 19:27

Není zač, v případě zájmu mohu namnožit i jiné starší chuťově velmi zajímavé jabloňové odrůdy. Něco málo prověřených odrůd slivoní a broskvoní ve své miniškolce také najdu.

K.H.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov8.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina5.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů