Letní jablka dozrávají



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
4.8.2013 23:30, zobrazeno: 132605x

Jako první dozrává (Spolu se Stark Earliest) u nás odrůda Vistabela. Plody jsou pěkné, skutečně skoré a dobře chutnají. Mají ale 3 neduhy.: zdrobňujím plody, padají před sklizní a silně trpí strupovitostí (viz 2. obrázek).



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.8.2013 23:36

Mantet letos kupodivu trpí strupovitostí minimálně


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.8.2013 23:36

O Julii byla řeč v jiném vláknu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.8.2013 23:41

První plod odrůdy Dima mám díky paní Lídě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.22 (?), 5.8.2013 8:09

Dobrý den. Měl bych dotaz na odrůdy Geneva Early a Piros. Jestli je někdo pěstujete, které z nich je kvalitnejší co se týče chuťových vlastností? A jak jsou na tom s odolností nemocem? Předpokládám, že než Průsvitné letní které máme, budou asi obě odrůdy chutnější... Děkuji.

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.219 (?), 16.8.2013 0:39

Zdravím

Asi Vas trochu zklamu, ale Geneva Early neni nic jiného než oprášená Early Stár. Akorád se mi u ní jeví lepší vybarvení jinak vše je stejné. Také mám tuto odrudu z prodej stromkú

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.234 (?), 5.8.2013 15:58

Súčasný ráz počasia prospieva nielen dozrievaniu broskýň, rynglót, skorých sliviek a viniča, ale aj letných kultivarov jabloní. V minulosti som na svoju 3,5- árovú parcelku napratal snád všetky vtedy známe aj menej známe ovocniny, vrátane kiwi, drieňa veľkoplodého, dule, mišpule, muchovníka a Moruše Trnavskej. Z množstva jabloní- prevážne rezistentných noviniek som pestoval aj letné: Priesvitné, Vista Bella, Red Melba a Discovery. Ani Vista Bella, ani Red Melba chrastavitosťou nikedy netrpeli, zrejme im pasuje teplejšia poloha. Chuťovo boli skvelé.  Zdrobňovanie plodov som videl iba u svokra na odrode Stark Earlist. Dôvodom boli prestárnuté stromy a vyčerpanie živín v pôde. Novinka Dima od p. Lídy vyzerá pekne. Dúfam, že aj skvele chutí a má slušnú (pravidelnú) rodivosť? V novej záhradke letné jeblone nepestujem. Pre nedostatok miesta dávam prednosť zimným kultivarom. Cez leto je po ruke množstvo iného ovocia, vrátane hrozna, ktoré skvele preklenuje medzeru medzi drobným ovocím a jesennými sortami kôstkovín. Hrušky bohužiaľ u nás "neidú". Výhodou neskorých zimných jabloní je konzumácia plodov v čase, kedy už v záhradke pozeráme iba na holé konáre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.194 (?), 5.8.2013 16:36

Zdravím,  nadmořská výška 505 m. Je čas postupně sklízet nejhezčí plody Stark Erliest a Průsvitného, Vista Bella ještě ne. Ale věřím, že to bude v závěsu. Potom příjdou na řadu Nela a Hana a pak hned Ametyst. Určitě s Průsvitným jde současně také Astrachán, kdo ho má.       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.234 (?), 5.8.2013 16:52

Na letných sortách ma vždy fascinovala vôňa, ktorá sa šírila aj viac ako meter od koruny s dozrievajúcimi plodmi. Vôňa Letného priesvitného je nezameniteľná. Krásne voní aj Red Melba, Vista Bella, Stark Earlist a množstvo ďalších. Vôňa nie je ale výsadou iba letných kultivarov. Zo zimných u mňa najviac šíri vôňu odroda Pinova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 59.254 (?), 6.8.2013 9:48

Mám letos 20 krásně vybarvených plodů odrůdy ´Hana´. Loni jsem byl v době zrání mimo ČR, předloni první plod podtrhl, tak snad se letos dočkám.

Pane Vysloužile, máte-li toliko odrůd, mohl byste je, prosím, subjektivně srovnat? Zajímala by mě pozice Dimy. Paní Lída jí zde chválí roky a tak i já podlehl a sehnal si ji z Holovous.

Co ostatní "novější" odrůdy - např. Mio, Miodar, Ametyst či Mivibe? Obzvláště na Mivibe jsem slyšel chválu...

Zdraví M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika