Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
6.3.2007 10:41
První dvě odrůdy vnímám stejně, pak už se naše chuti rozcházejí. Nedám dopustit na Lord Lambourne, z letních pak Krasavu a Jersey Mac 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 1.251 (?), 21.2.2007 10:58
Normální - parména zlatá zimní od září po prosinec, jadernička tak v říjnu, šampion tak v říjnu, pár neznámých podzimních odrůd tak v říjnu listopadu, jonathan od ledna po květen. Kyselá až sladkokyselá - krasokvět do března , hedvábné pozděkvětné v říjnu, asi francouské kožené říjen až leden a nějaké neznámo odrůdy. Sladké - golden delicius od října po březen, major od listopadu po duben, idaret od listopadu po březen.  Každé jablko má svoji individuální chuť a dobu, kdy je nejlepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.91 (?), 21.2.2007 11:52
U nás doma vede melodie.Máme asi osmiletý stromek a nějaké to jablíčko vždycky má. Bohužel loni v zimě nám ač obalený strom hodně poškodili zajíci ale vydržela, žije.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.2.2007 10:44
Melodii si velmi vážím pro plodnost, trvanlivost, odolnost vůči chrobám a nenáročnost na stanoviště. Nejvíc ovšem oceňuji, že je vzhledově i chuťově nezaměnitelná, i když existují jistě lahodnější odrůdy. Vyčítám jí pouze radiální pukání  slupky kolem kalicha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.82 (?), 1.3.2007 22:30

Seřadím si jablka, která mi opravdu chutnají v pořadí od letních po zimní asi takto:
Red Melba, James Grive, Matčino, Spartan, Rubín, Bohemia, Jonagold, Starkrimson Delicious, Golden Delicious.
Ano, mám těch favoritů trochu moc, ale jsou opravdu mezi jablkama podle mé chuti jedničky. Podle vůně je nejlepší stará odrůda Matčino a nedovedu si představit že bych ji nevlastnil, nebo výstavní odrůdy Rubín a Bohemia.
Zlatuška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.3.2007 21:39

Nemám nic proti Matčinu, ale řekl bych, že mnohem intenzivněji voní Melba a Grávštýnské.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.3 (?), 4.3.2007 17:22
Take velice fandime Melodii,ale vyborna je odruda Florina,cistajablka azde na Vysocine krasne rodi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juraj Kafka - (15), 5.3.2007 22:39

Zdravím všechny milovníky ovoce i odborné pěstitele. Můj žebříček oblíbenosti je následující: Desert, BohemiaGold, Vista Bella, Hornokrajský malináč, Gala, Starkrimson, Čistecké lahůdkové a další...

Zaujala mne zde poznámka na Topaz. Toto jablko musí být v té správné zralosti, aby bylo dobré. Jinak bez vůně, nakyslé jablko.

Ač to sem nepatří, jak tak chodívám po cestách, ochutnávám i jablka ze stromů podél cest (méně frekventovaných) a přicházím na různé chutě a aromata. Často to nejsou jablíčka nijak velká. Ale mnohá vydrží až do února pokud je nezklátí monílie či vosy.

Příjemnou a silnou vůni má ve svojí konzumní zralosti např. Spartan. Bohužel vůně je více čím více je jablko moučnaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.3.2007 10:41
První dvě odrůdy vnímám stejně, pak už se naše chuti rozcházejí. Nedám dopustit na Lord Lambourne, z letních pak Krasavu a Jersey Mac 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.143 (?), 10.3.2007 22:43

Tak bohužel, tyto jsem neměl tu čest ochutnat, ale ta Gala je dobré jablko, stejně jako Malináč..

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 11.3.2007 22:03
To jo, Ale Gala i Starkrimson mi chutnaly akorát z obchodu. V zahradě mi takové nedozrály.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika