Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Kvitnú jablone

Stránky: 1, 2, 3, 4, 5...>   

Kvitnú jablone

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.113.117 (?)
23.4.2016 7:30
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Teraz je hádam najkrajšie obdobie roka pre záhradkára (spolu s obdobím krátko pred zberom úrody). Kvitnúce jablone sa zrejme svojou krásou kôstkovinám nevyrovnajú, ale aj na ne môže byť pekný pohľad. Posúďte prosím sami na (fotkách je Jonagored, Golden Delicious a Florina). Oproti minulému roku je kvitnutie posunuté (skôr) o 10 až 14 dní.

Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Kvitnú jablone

host - xxx.xxx.187.224 (?), 23.4.2016 8:26
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Plný souhlas, tohle období je na zahradě potěšením

Obrázky:

Připojit reakci

Kvitnú jablone

host - xxx.xxx.2.51 (?), 19.4.2019 15:02

Tak ako v iných záhradách, aj v našej zakvitli jablone. Všetky okrem Primy. Minulý rok dal tento strom bohatú úrodu, ale teraz nemal ani jeden kvet. Je to 4 ročný strom na MM106 v úrodnej oblasti na juhu Slovenska. Pozoroval niekto striedavú rodivosť u tejto odrody alebo to je pravdepodobne len následok minuloročného "prerodenia" sa? Vďaka za názor od skúsenejších pestovateľov. Tereza

Připojit reakci

Kvitnú jablone

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.74 (?), 19.4.2019 16:51
Tereza: Áno, Prima má sklon k alternácii úrody, najmä ak je na podpníkoch MM106, MM111, A2. Prebierka plodov pri nadmernej úrode pomôže len čiastočne, navyše musí byť urobená zavčasu. IH
Připojit reakci

Kvitnú jablone

host - xxx.xxx.227.21 (?), 22.4.2019 17:21

Pred dvoma mesiacmi sme zasadili zimnú odrodu jablone na podnoži MM106. Stromček má teraz asi 15 kvetov. Niekto radí všetky odtrhnúť, iný ponechať aj so všetkými plodmi. Mne sa zdá najlepšie nechať všetky kvety a následne ponechať len 1-2 plody (ak nejaké budú). Aký je optimálny postup, aby sa mladý stromček nevysilil hneď v prvom roku? Ďakujem. M&T.

Připojit reakci

Kvitnú jablone

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.113.117 (?), 23.4.2016 8:29

A ešte pohľad na na naše vzácne pomocníčky. Ani si nevšimli že ich fotím, tak usilovne pracovali...

Obrázky:

Připojit reakci

Kvitnú jablone

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.163 (?), 8.4.2017 0:10
Jablone sú na začiatku kvitnutia, chcelo by to lepšie počasie, včely teraz nelietajú. IH
Obrázky:

Připojit reakci

Kvitnú jablone

host - xxx.xxx.44.1 (?), 10.4.2017 11:52

Mám třetí sezonou Rubinolu (M9) a Rozelu (M26). Jsou to ještě docela malé stromky, Rozela kupodivu menší než Rubinola. Na květy nají nasazeno tak, že z každého pupenu kde jsou lístky je ružice poupat. Mám je odstranit ve fázi poupěte, nebo později? Pár bych si rád nechal na ochutnání.  Děkuji Zdenek

Připojit reakci

Kvitnú jablone

host - xxx.xxx.169.106 (?), 10.4.2017 14:13

Zahrádku mám nedaleko Zdeňka (u Brna), ale já volím pouze odolnější podnože, tedy u jabloní alespoň MM106 a A2.

Zdeněk u třešně Gisela a já Mahalebka.

Tady se pozná neodborník, tedy v mém případě nutnost odolnějších podnoží co vydrží pod travou, i v suchu,....

Připojit reakci

Kvitnú jablone

host - xxx.xxx.44.1 (?), 10.4.2017 15:02

Měl jsem pro stromky vytýčený prostor, tedy raději dám víc druhů menších stromku, proto ty slabě rostoucí podnože. Nemám problém jim dodat zálivku a kolem stromků udržuji bez trávy a plevelů. S podnožemi i odrůdami co jsem vybral jsem spokojený.

Teď mi jde o ty květy :)  Díky, Zdenek

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Jak skladovat hobliny?29.6.2020
Border kolie do bytu?22.6.2020
Chov pstruhov20.6.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů