Kvitnú jablone



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.57 (?)
15.4.2019 21:03
Coxova reneta - stará, klasická odroda, považovaná bez diskusie za chuťovo špičkovú odrodu. Rôzne okolnosti, ktoré tu nechcem rozoberať, spôsobujú že táto anglická dáma-aristokratka sa pomaly ale isto vytráca zo záhrad amatérskych pestovateľov (tí profesionálni nad ňou zlomili palicu už dávno). Iste - má to aj svoje objektívne príčiny, ale... kto raz zahryzol do kvalitnej doma dopestovanej Coxovky, ten vie... aj bez traktátov slov... Na fotkách je moja Coxova reneta v kvete teraz, 9-ročný štvrťkmeň na M9. Diamant mojej záhrady. IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 9.4.2019 17:04

První rozkvétá Julie.

Julie
Julie
Julie
Julie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 9.4.2019 21:02

S násadou kvetov to vyzerá zatiaľ sľubne.

Braeburn
Braeburn
Angold
Angold
Rubinola
Rubinola
Pinova
Pinova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.40 (?), 11.4.2019 17:10
Vysokokvalitná česká odroda Admiral (našťastie) nealternuje (foto 1). Na foto 2 je silne alternujúci strom Boskoopské červené v plnom kvete. Minulý rok bol preň oddychový, tento rok by mal byť zasa "pracovný" (t.j. úroda medzi 150 až 200 kg). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.33 (?), 12.4.2019 19:41
Jablone v plnom kvete - Braeburn, Prima, Ligol a Coxova reneta, rôzne tvary na podpníkoch M9, M26 a MM106. Na poslednej fotke je hruška Mramornaja, východoeurópska odroda, ktorá nasadila na prvoúrodu. Na jej plody som naozaj zvedavý. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.15 (?), 13.4.2019 18:02
Boskoopské červené - dosť nedocenená odroda, ale určite má stále svojich "skalných", ktorí naň nedajú dopustiť. Tí čo ho roky pestujú, si určite všimli fakt, že Boskoop má výzorovo charakteristické, preň typické kvety (foto 1-4). Novšia odroda Admiral (ktorá naopak zažíva "boom") má tiež kvety tak trochu preň typické (foto 5-7). Boskoop je v tomto ale jedinečný. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.75 (?), 14.4.2019 19:42
Podunajská nížina, polovica apríla: marhule už dávno odkvitli, broskyne dokvitajú, slivky budú o pár dní. Do plného kvetu vstupujú moje najobľúbenejšie stromy - jablone (viď fotky) a hrušky. Teraz je záhrada asi najkrajšia z celého roku. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 15.4.2019 9:37
A ta vůně... V Hradci Králové začíná kvést Admirál. Třeba Ariwa je velmi pozadu. Sotva zelené poupě. Ale pokud bude teplo, tak na velikonoce to bude nádhera. Broskvoně jsou v plném květu, slivoně rozkvétají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.4.2019 18:54

Nám o Velikonocích pokvetou už asi jenom kdouloně. Jednak je tu (v BG) o něco tepleji a také máme Velikonoce letos o týden později. Ale i tak jsme si květů a vůně užili dost. Snad se ta úroda povede.

Jabloňový sad (SZ Bulharsko)
Jabloňový sad (SZ Bulharsko)
Hruštičky
Hruštičky
Kdouloň rozkvétající
Kdouloň rozkvétající
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.57 (?), 15.4.2019 21:03
Coxova reneta - stará, klasická odroda, považovaná bez diskusie za chuťovo špičkovú odrodu. Rôzne okolnosti, ktoré tu nechcem rozoberať, spôsobujú že táto anglická dáma-aristokratka sa pomaly ale isto vytráca zo záhrad amatérskych pestovateľov (tí profesionálni nad ňou zlomili palicu už dávno). Iste - má to aj svoje objektívne príčiny, ale... kto raz zahryzol do kvalitnej doma dopestovanej Coxovky, ten vie... aj bez traktátov slov... Na fotkách je moja Coxova reneta v kvete teraz, 9-ročný štvrťkmeň na M9. Diamant mojej záhrady. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 15.4.2019 21:13

Páči sa mi, že v tom sade je v medziradí aj trochu divočiny. Nie je to len uhladená monokultúra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika