Kvalitní letní jabloň



host - 204.93 (?)
2.9.2015 18:23

No ak vam nevyhovuje Discovery, tak neviem ci najdete nieco lepsie. Zavisi aj od Vasej polohy. V teplej oblasti JZ Slovenska je napr. Julia uplne na odpis, rychlo dozreje - uz koncom juna, no nestihne ziskat chut, chuti ako papier, rychlo zmucnatie a opada. V ziadnej faze nie je dobra. Vo vyssich polohach to ale moze byt uplne inak. Discovery je na tom ovela lepsie, aj dozreje do dobrej chuti. Mucnatiet nezacina o nic skor nez akekolvek ine letne jablko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.31 (?), 27.7.2018 23:13
227.141: Tipoval by som Discovery. Pre porovnanie je na fotkách. Dobre vyzreté Discovery môže mať načervenalú dužinu pod šupkou (foto 5). Kališná jamka je malá a plytká. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.141 (?), 28.7.2018 8:57

To načervenanie je tam už tiež zjavné, je to najpravdepodobnejšie Discovery, aj keď som pri hľadaní uvažovala a oj nejakej poľskej odrode /Najgored.../, tie bodky sú ale zjavné. Južný svah, teplá jar, žiadne neskoré mrazy. Všetci naokolo majú obsypané stromy./ Minulý rok katastrofa. /  Fotky na nete sú nie celkom smerodatné. Zapisujem "Discovery". Vďaka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.13 (?), 28.7.2018 10:58
Najgored? Taká odroda existuje? Možno Ste mali na mysli Najdared, čo je mutácia Idaredu. To je ale zimná odroda, navyše pomerne mladá, to že by Ste Najdared kúpili v Klčove pred viac ako 15 rokmi je nepravdepodobné. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.7.2018 11:22

U mě odrůda Discovery nemá nikdy celočervené plody - takové má jen v mimořádných světelných podmínkách nebo v katalogu. Všechny plody mají velké červené líčko i žlutou "odvrácenou tvář". Na rozdíl od jiných letních jablek - Julia, Vistabella, Jerseymac, Ametyst, aj. které se vybarvují celé, a to i ve stínu.

Discovery
Discovery
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.75 (?), 21.8.2019 9:51

Teď jsem poprvé ochutnal odrůdu Early Gold a byl jsem po dlouhé době něčím hodně příjemně překvapen. Jabloň roste na Svitavsku, takže jablko upadlo na zem na mladém stromku 20. srpna. Přesto, že bylo sebrané ze země, tak nebylo moučnaté. Překvapila mě výrazná sladkokyselá chuť a šťavnatost (plné šťávy). Další rozdíl od průsvitné letní byla i velikost jablka. Takže se mi pokácení průsvitné letní a nahrazení novou odrůdou vyplatilo :-)

Early Gold
Early Gold
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.245 (?), 22.8.2019 15:36

Takže se mi pokácení průsvitné letní a nahrazení novou odrůdou vyplatilo :-)

Musíte vzít ovšem v potaz, že Průsvitné letní Vám dozrávalo bezmála o měsíc dřív. Takže ona ta náhrada není plnohodnotná. V tuto dobu je dobrých a šťavnatých jablek již hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.93 (?), 2.9.2015 18:23

No ak vam nevyhovuje Discovery, tak neviem ci najdete nieco lepsie. Zavisi aj od Vasej polohy. V teplej oblasti JZ Slovenska je napr. Julia uplne na odpis, rychlo dozreje - uz koncom juna, no nestihne ziskat chut, chuti ako papier, rychlo zmucnatie a opada. V ziadnej faze nie je dobra. Vo vyssich polohach to ale moze byt uplne inak. Discovery je na tom ovela lepsie, aj dozreje do dobrej chuti. Mucnatiet nezacina o nic skor nez akekolvek ine letne jablko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.138 (?), 4.9.2015 12:38

Záleží na ročníku. Tento rok nezmúčnatela, ale uvarila sa ešte na strome...

Pol úrody (bola bohatá) padlo dole. Njlepšie boli posledné plody.

Pozor, chutí vtáčkom. Pripoja sa aj osy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.193 (?), 24.10.2016 12:36

Tak jsem si chtěl koupit letní jabloň a nevybral jsem si. Bohužel jše na zhýčkaných podnožícj M26 nebo M9.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.186 (?), 24.10.2016 15:30

Niekto tu písal že má s M26 dobré skúsenosti.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika