Konec pesticidů pro zahrádkáře?



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?)
13.6.2018 9:45

A co kdybyste si přečetl můj příspěvek ještě jednou a zkusil na něj zareagovat korektně? Psal jsem, že můžete mít příznivé podmínky, ale mnoho lidí takové nemá. Psal jsem, že taky zeleninu neošetřuji, v tom se shodujeme. Tunely pro květák fakt nedělám - ano, v tom jsem asi líný. Proto jej příště pěstovat nebudu. S ostatní zeleninou se s vámi shoduji a taky problém nemám. Jiní lidé mají.

Ale hlavně jsem kladl důraz na stromy! Vy neošetřujete proti kadeřavosti - to vás musí mít sousedi rádi. Mnoha lidem se na broskvoních nic rozumného vypěstovat nepodaří, pokud proti proti ní nezasáhnou. Já když neošetřoval, tak byl stromek velmi slabý a degenerovaný. Vy jste superman, vám vůbec nevadí a sklízíte... a stromy prospívají, že?

Nemáte problém s monilií na meruňkách? Dnes už je všude a stromy bez ošetření odcházejí - vám ne?

Jak vám chutnají jablka se strupovitostí a pihovitostí? Jak vám prospívají jabloně napadené padlím?

Jste šťastlivec, že nejste tak významně zasažen pilatkou a obalečem. Mnozí to štěstí nemají a z úrody nemají nic - co jim poradíte?

S těmi slunéčky a mšicemi máte také štěstí, že se vám berušky mohutně rozmnoží ještě dříve, než se objeví mšice, že je pak stihnou vše rychle požrat. U mně to tak není, u mně to funguje přirozeně - objeví se mšice, následně se rozmnoží berušky. Ale mezi tím mšice zdeformují letorosty. Co mi poradíte?

Ptáků máme dost a dost, v zimě je tu všichni samozřejmě také krmíme. Dokonce i spoustu letounů (rorýsy, vlaštovky, jiřičky). Přesto ožery na všech stromech jsou významné.

Takže - v čem jsem líný a co mi na tyto otázky poradíte? Jak se obejít v každém konkrétním případě bez chemie?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
         
host - 150.170 (?), 13.6.2018 9:06

Klasika, dalsi chytrak, ktery vsude byl... a vsechno vi.

Jak vite, ze nemam vynos?

Napsal jsem, ze vetsinu zeleniny a ovoce si zajistujeme sami.

Takze odpoved: lilek, kvetak, bile zeli, cervene zeli, patizony, brokolici pestuji na netkane cerne textilii a pod tunelem z bile netkane textilie.

Brambory, 4 osvedcene druhy, 2 zlute, 2 cervene, vynos cca 130kg

Kukurice -nehybrid, cca 20kg (bez klasu), jenom zrno.

Papriky - jak v technicke zralosti, tak i botanicke, nekolik kg. Vcetne palivych

Jahody - dva druhy, cca 20-25 kg rocne

Cibule - 5 ruznych druhu vcetne bile a cervene. Odhadem 30kg rocne

Cesnek - 3 druhy, vsechno palicaky. Odhadem 10 kg rocne

Por zimni i letni

Redkvicky nekolik druhu

Kedlubny nekolik druhu

Mak modry

Dyne, cukety nekolik druhu, vic nez potrebujeme

Celer - 3 druhy, 1 druh bulvovy, 1 druh listovy a 1 rapikaty

Petrzel-osvedcil se mi zatim jenom jeden druh, ccca 8 kg rocne

Mrkev 3 druhy, asi 20-25 kg rocne

Salaty - 4 ruzne druhy, jak hlavky, tak k rezu

Hrach 3 druhy, jenom kerickovy

Fazole - jak na semena, tak i na lusky, jenom kerickove

Plus vsechny standardi bylinky vcetne kopru, rukoly, rokety, maty, medunky, salveje, bazalek, tymianu, dobromysle, koriandru, pazitky.

Navic rebarboru, kren, rybiz cerveny a cerny, nekolik druhu boruvek, nekolik druhu ostruzin a malin a angresty.

Plus vino- stolni. Na jine druhy tady nejsou podminky.

A na volne plose ve treti trati jeste kytky plus dalsi kytky kolem vcetne levanduli, tulipany, hortenzii a rady dalsich.

Mnoho rostlin si pestuji z vlastnich semen / sadbovych brambor atd.

Travnik jsem od zacatku roku jeste neposekal, diky tomu tady mam spoustu vcel (od souseda, ktery mi za to dava med) a dalsiho hmyzu.

Msice jsou, ale taky je obrovska spousta slunecek...

A ano, na broskvi byla a je kaderavost. Nechal jsem to tak, strom si s tim poradil. 

V zime davame ptakum jidlo do krmitek, diky tomu tady jeste jsou. 

Je pravdou, ze jahody, kere a stromy musim v dobe plodu zakryvat sitemi pred ptaky, protoze maji snahu to snist, ale to je dan za zabavu.

Ano, nemam snove vynosy z m2. Hnojim jenom konskym hnojem od mych znamych, z konu, kteriese pasou (v zime maji seno) a prirodni doplnky. Plus trusem od vlastnich slepic, kterym vim co davam. Plus vlastnim kompostem - 4 kompostery o objemu celkem 24m3.

To vsechno na pude a v podminkach, ktere jsou vic nez nepriznive.

Ano, priblizne ctvrtinu az tretinu urody sezerou "skudci". Ale kdyz to nebudou chtit jist brouci proc bych to mel jist ja?

Nemam plodiny, ktere jsou na fotkach (upravovanych), ale taky v nich neni zadna chemie.

To, co jem napsal o tuposti a lenosti evidentne plati.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 13.6.2018 9:45

A co kdybyste si přečetl můj příspěvek ještě jednou a zkusil na něj zareagovat korektně? Psal jsem, že můžete mít příznivé podmínky, ale mnoho lidí takové nemá. Psal jsem, že taky zeleninu neošetřuji, v tom se shodujeme. Tunely pro květák fakt nedělám - ano, v tom jsem asi líný. Proto jej příště pěstovat nebudu. S ostatní zeleninou se s vámi shoduji a taky problém nemám. Jiní lidé mají.

Ale hlavně jsem kladl důraz na stromy! Vy neošetřujete proti kadeřavosti - to vás musí mít sousedi rádi. Mnoha lidem se na broskvoních nic rozumného vypěstovat nepodaří, pokud proti proti ní nezasáhnou. Já když neošetřoval, tak byl stromek velmi slabý a degenerovaný. Vy jste superman, vám vůbec nevadí a sklízíte... a stromy prospívají, že?

Nemáte problém s monilií na meruňkách? Dnes už je všude a stromy bez ošetření odcházejí - vám ne?

Jak vám chutnají jablka se strupovitostí a pihovitostí? Jak vám prospívají jabloně napadené padlím?

Jste šťastlivec, že nejste tak významně zasažen pilatkou a obalečem. Mnozí to štěstí nemají a z úrody nemají nic - co jim poradíte?

S těmi slunéčky a mšicemi máte také štěstí, že se vám berušky mohutně rozmnoží ještě dříve, než se objeví mšice, že je pak stihnou vše rychle požrat. U mně to tak není, u mně to funguje přirozeně - objeví se mšice, následně se rozmnoží berušky. Ale mezi tím mšice zdeformují letorosty. Co mi poradíte?

Ptáků máme dost a dost, v zimě je tu všichni samozřejmě také krmíme. Dokonce i spoustu letounů (rorýsy, vlaštovky, jiřičky). Přesto ožery na všech stromech jsou významné.

Takže - v čem jsem líný a co mi na tyto otázky poradíte? Jak se obejít v každém konkrétním případě bez chemie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.170 (?), 13.6.2018 10:08

Bohuzel, neporadim Vam.

Nezajima me to, nejsem za to placeny a ani nejsem odbornik, jsem jenom naprosty laik, ktery tomu vubec nerozumi, pouze se snazi delat veci nejlepe jak umi.

Odpovedel jsem Vam na kvetak a na to jak ochranit brukvovite pred "skudci" bez chemie, za to jste ani nepodekoval. 

Ostatni jsem Vam popsal celkem presne.

Co s obsahem Vasi lebecni dutiny delate je Vase soukroma zalezitost.

Pro sebe zustanu u toho co mi funguje a snazim se prichazet na to, co muze fungovat lepe. Jinak bych nemel vysledky, ktere mam.

Zivot je serie pokusu a omylu koncici smrti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 13.6.2018 10:19

Aha. Tzn. jste tedy pouhý troll, který tady všechny sepsuje za používání chemie a označí za líné a tupé, ale neumí říct, jak to dělat bez ní. Ok, žádná odpověď, taky odpověď. Asi jsem neměl vůbec reagovat, protože tento váš výlev bez jakéhokoli řešení nemá absolutně žádnou váhu. no Škoda. Myslel jsem, že když sem napíšete příspěvek, budete rozumně argumentovat a prosazovat svůj názor. Omyl, šlo vám zřejmě pouze o to ulevit si. A tací jsou mezi námi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.181 (?), 13.6.2018 12:21

Zamíchám se do diskuze... Ono také záleží na tom, kde zahrádku máte. Myslím tím, jestli na samotě, nebo máte třeba šedesát sousedů kolem sebe v osadě. Pak napadení vašich rostlin záleží i na tom, jestli nějak ošetřují sousedé. Když bude mít soused čínský jalovec se rzí, tak mi hrušeň bez postřiku odejde. A když bude mít z druhé strany sousedka mandelinku, tak ji mohu sbírat za den 48x a stejně tam bude...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 13.6.2018 13:22

Dobrý den. Taky se trochu zamíchám paní Lído. Rez hrušňová je houba, ta doletí klidně z obrovské dálky. Široko daleko tady není žádný čínský jalovec a u sousedů je hrušeň napadená. Sám několik hrušní pěstuju a mám pár flíčků a to prosím bez postřiku. O mandelince to samé. Žádný můj soused brambory nepěstuje, ale mandelinky v pohodě na moje brambory doletěly, jsou na to moc dobře zařízené. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.181 (?), 13.6.2018 22:23

Pane Stanislawe, dotyčné jalovce jsou cca 150-200m daleko, a když jsem jednou zjara ty mladé hrušně nepostříkala, měla jsem obavy, že zajdou - nejen listy, ale i větvičky napadené, že opadaly plody mi vadilo nejméně. Teď jsem pod ně ještě vysadila vlaštivičník, prý má fungicidní účinky (ale to pletí semenáčků kolem je hrozné).

ps - byl to jen příklad, že někde to prostě bez postřiku nejde. Ale stříkám jen to nejnutnější, co by bez postřiku nepřežilo nebo neplodilo.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.21 (?), 13.6.2018 15:10

150.170: mě překvapuje, kolik toho všeho vypěstujete na záhonu o velikosti 20x25m. Vždyť vy máte lepší výnosy, než velkovýroba. Tak možná, kdyby se poučili z vašich postupů a přestali užívat chemii a prali tam jen koňský hnůj, tak by pak třeba dosáhli taky takových hvězdných výsledků.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.252 (?), 14.6.2018 8:42

Me to neprekvapuje. Vidim to kazdy den v sezone. A po sezone.

Ten zahon ma 30x17m..

Je rozdeleny na 3 trate. Kazdy rok na podzim 1. trat zryju na dve 2 hloubky rycem, cca 50 cm do hloubky. A zapravim hnuj a kompost.

Plus vapnik podle potreby tam, kde neni hnojeno, je tady hodne kysela, spatna jilovito piscita puda.

Na jare to pretocim rotavatorem.

U brukvovitych a dynovitych na jare pridavam slepici trus od slepic, ktery shromazdim behem zimy.

To, ze se nepouzivaji organicka hnojiva je mimochodem duvodem katastrofalni degradace zemedelske pudy v Cesku a v celem svete. A duvodem proc chybi a bude chybet pitna voda.

Rad bych videl rozbor toho, jake skodlive latky a v jakem mnozstvi se uvolnuji z netkane textilie-odpoved na "odborny" komentar.  V porovnani s miliony tun umelych hnojiv, pesticidu, fungicidu, herbicidu, Roundupu a dalsich, ktere mnozi kvuli chamtivosti, lenosti a tuposti pouzivaji.

O plastech a dalsich odpadech, kterych jsme za poslednich 200 let vyprodukovali mnohem vice nez tahle planeta dokaze unest a nez vyprodukoval jakykoliv jiny zivy organizmus za cca 3,8 miliardy let existence zivota na Zemi ani nemluve.

Tohle byl muj posledni prispevek do teto diskuse. Preji skvele pocasi a dobrou urodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 14.6.2018 9:06

"miliony tun umelych hnojiv, pesticidu, fungicidu, herbicidu, Roundupu a dalsich, ktere mnozi kvuli chamtivosti, lenosti a tuposti pouzivaji"

Asi jste si spletl fórum. Toto je o zahradě a zahrádkářích, takže vaše výlevy s námi nemají vůbec nic společného.

Děkuji, že to byl váš poslední příspěvek. yes Taková splácanina všeho možného dohromady by se déle číst nedala. Navíc bez jakéhokoli náznaku diskuze s ostatními, reakce na dotazy, argumentů pro svá tvrzení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika